יש סיכוי לקצת הסבר על תיאוסופיה?

lost insight

New member
יש סיכוי לקצת הסבר על תיאוסופיה?

יש לי ספר של רודולף שטיינר בבית, משום מה עוד לא הצלחתי לקרוא אותו...אולי בגלל שהוא חום וישן מאד. באופן פרקטי, מהם עיקרי הדרך והתרגול?

ש מ ש א

New member
תאוסופיה

רודולף שטיינר הוא אנתרופוסופיה - אבל הוא התחיל מן התאוסופיה ואז פרש ופיתח את האנתרופוסופיה. לתאוסופיה אין תרגול מיוחד - היא דרך חיים. תוכל למצוא הסברים וחומר לא מועט באתר: http://theosophia.co.il/ בברכה, ענת

roniia

New member
מה זה תיאוסופיה

הי האם ראיתה בפורום ב"שאלות נפוצות", צירפתי כמה מאמרים על תיאוסופיה ? אם יש שאלות ספיציפיות, תכתוב בבקשה אשתדל לענות רוני

roniia

New member
עקרונות של תיאוסופיה

לשאלתך עקרונות של תיאוסופיה הם: 1) ביסודות של היקום קיים כוח אינטליגנטי שהנו מקור הסדר, החוכמה, היופי והדחף להתפתחות 2)היקום כולו, הנו רצף היררכי של רמות התודעה 3)העולם שאנו קולטים בחושינו הינו רק חלק זעיר ומוגבל ממציאות רב-מימדית עשירה ומקיפה, שטרם פיתחנו את החושים והרגישות להיות מודעים לה 4)האדם הנו המיקרוקוסמוס שנברא "בצלם אלוהים", מבחינה זו שבגופנו וברוחנו משתקפים עקרונות אוניברסליים שניתן לראותם בבריאה כולה. 5)האדם מתפתח באמצעות התנסות שהוא רוכש ב"בית-הספר של החיים", בסדרה ארוכה של היוולדויות חוזרות בזמנים שונים ובתרבויות שונות. 6) הסבל הינו תוצאה של תפישת חיים שגויה או אורח חיים שהנו בניגוד לחוקי האיזון וההרמוניה 7)יעד ההתפתחות האנושית הינו הרחבה, עידון והעמקת המודעות בתהליך שאין לו סוף בברכה רונ

מחשבות

New member
נחמד לשמוע שאלה עקרונות התאוסופיה, מין מדע

בדיוני אפוף פנטזיה. מעולם לא עולמנו מכוער יותר, אפוף אלימות וסכסוכים גלובליים, עשן ופיח. נחמד לחשוב שהיקום הנו רצף היררכי של רמות תודעה. מה זה בכלל? האם הוכח אמפירית? אנו קולטים מה שאנו קולטים. הדבורה קולטת דברים אחרים. האם נרצה להיות דבורה? האדם היא מה שהאדם. אם זה צלם אלוהים אז אפשר גם אפשר שהאדם הינו זקנה כושית שמנה. איזון? הרמוניה? מי מהמנהיגים הגדולים בהיסטוריה חתר לכאלה? כל מי שרק יכול, חותר ככל יכולתו לחוסר איזון ודיסהרמוניה. 7 זה נחמד ואף רצוי. אבל צריך להתפרנס, למצוא חניה, לסבול את המזגן של השכנים. בקיצור, לסבול.

ש מ ש א

New member
אנחנו לא נוסעים ללונדון בשביל שהכל יהיה יותר

נסבל - אנחנו לומדים תאוסופיה ומתחילים להבין מה ולמה. וראה זה פלא - אנחנו מתפרנסים, ומוצאים חנייה, סובלים מהמזגן של השכנים וגם מהחום, העשן והפיח - וגם לומדים לחיות עם כל זה יותר בשלום. ולשאלתך - כן, יש דברים רבים שהוכחו ויש גם דברים שהתאוסופיה הצהירה עליהם לפני שנים רבות מאוד ולאחרונה גם המדע "גילה" אותם.

מחשבות

New member
כלומר, המדע גילה את אותה ישות אינטליגנטית

האחראית על כל הזוועה במסביב?

ש מ ש א

New member
דייק בבקשה

ואל תייחס לי את מחשבותיך שלך. אני אמרתי: "ולשאלתך - כן, יש דברים רבים שהוכחו ויש גם דברים שהתאוסופיה הצהירה עליהם לפני שנים רבות מאוד ולאחרונה גם המדע "גילה" אותם." המדע גילה, בין השאר, שהטבע כולו מושתת על - או נובע מ - אינטליגנציה, ובכל יש אינטליגנציה, ברמות שונות. בחי, בצומח ובדומם (מינרלים). המדע "גילה" שיש חלקיקים קטנים מן האטום, המדע "גילה" שהכל אנרגיה, אור, ועוד דברים שהתאוסופיה מלמדת אותם מקדמת דנא - מילניומים רבים מאוד. זה מה שאני אמרתי.

ש מ ש א

New member
הכל - כי הכל קשור בכל

דוגמאות ? איינשטיין הוכיח שהחומר הוא אנרגיה; תורת הקוואנטים, (פיזיקה?) הכוח הנסתר המנחה את הזרע להצמיח עץ, או לשאוף אל האור, או להשתנות כדי לשרוד (בוטניקה?) האינטליגנציה הסמויה המנהלת את עדרי בעלי החיים ואת להקות הציפרים והדגים, את תילי הנמלים ואת הכוורות, למשל [או גם את אינספור התאים השונים ומשונים המרכיבים גוף-אדם אחד ופועלים כאחד] (ביולוגיה?) ה"מידע" הסמוי הטמון במינרלים; כוחות הריפוי של הטבע; וכך הלאה לאינסוף לכל כיוון שתפנה את ראשך ותשאל להבין.

רפפם

New member
החיים הם סבל, והדבר ההגיוני לעשות

הינו לצאת מהגהינום שאנו שרויים בו ע"י פיתוח המודעות והחמלה, ואלו לא מילים באוויר אלא מדובר על פיתוח המודעות ממצב של אך ורק אני והיצרים הבהמיים למודעות שאני חלק מהכלל ופיתוח החלק הרוחני שבי שאני מבין שאני לא רק הגוף אלא ממשיך להתפתח ולחזור למקור שממנו באתי/נירוונה/"גן עדן" לא משנה איך תקרא לזה, מדובר על להתעורר למציאות האמיתית שהיא ללא סבל, וזה לאו דווקא קורה במהלך חיים אחד זה יכול לקחת הרבה מחזורי חיים, ו/או להמשיך את ההתפתחות לאחר מות הגוף הפיסי. הוכחות? הרוב המוחלט של אלו שעברו מוות קליני וזוכרים אותו מדברים על כך שהעיקר זה עד כמה הם אהבו אחרים במובן של אהבה אמיתית, ולא זימה במסווה של אהבה, אלא פיתוח המודעות. יש עוד, בשיחזור גלגולים שמדברים על אותו הדבר, רוב המדיומים מקבלים מסרים דומים לאלו, וזו הרוחניות השפויה לעומת הפנאטיות הדתית. אז אנחנו לא יודעים את הכל, אין לנו תשובות מוחלטות, אבל מה שאנו כן יודעים (עקרונות התאוסופיה כדוגמא) קארמה, התפתחות הנשמה וחזרה למקור, זה מספיק כדי למצוא נחמה בחיים ואף לעשותם בעלי משמעות. למה יש רוע על מנת שיהיה טוב? לא יודע, למה המקור התחיל את הכל? לא יודע, אני לא מתימר כמו הרבנים לתת לך תשובות להכל, אלא ממה שאני כן יודע אני פשוט מבין שככה זה. אם הכל דמיוני ואחרי המוות לא מחכה לי כלום? לא נורא, לא הפסדתי שום דבר בתכלס'

למעלה