כאבים בהנקה

אתי נ

New member
כאבים בהנקה

שלום אסתר, בתי בת כחודשיים ויונקת בלבד. מזה תקופה ארוכה הנני סובלת מכאבים בזמן ההנקה, ולאחרונה גם כשאני לא מניקה (אך במינון נמוך יותר). תחילה חשדתי שזוהי פטרייה מאחר ורופא ילדים אמר לי כשהיתה בת שבועיים שיש לה פטרייה בלשון. לכן הלכתי השבוע שוב לרופא ילדים - אחר(כשהיא בת חודשיים - לקח לי זמן להבין שזה מדבק ואולי זה עבר אליי)ולאחר שבדק אמר שאין לילדה פטרייה בלשון - זהו כתם לבן שנשאר מהחלב וניתן לנגב אותו.כעת איני יודעת מה הבעיה, אולי היא עדיין לא תופסת טוב את הפטמה?! (אבל אין לי סדקים או פצעים. אולי היא לא תופסת עם השפה התחתונה מספיק טוב - אם כך מה ניתן לעשות?). מה שכן הפטמה מאוד ורודה (משופשפת ורגישה)ואיני מסוגלת לגעת בה. אשמח לשמוע עצתך. אתי נ. נ.ב - בטיפת חלב המליצו לי לשים שמן זית על הפטמות ולשטוף לפני הנקה - מומלץ??

This is clearly a pitria and you

need treatment. Where do you live so that I can refer you to a doctor who understands this sort of problem? If you live in Jerusalem, you can go to Dr.Deena Zimmerman: 02 6521748. If you are in the Tel Aviv area, there is a dermatologist who will give you the correct treatment: Dr. Harel: 03 6422878 (he is private, but you can get refunded from your kupat holim)If you are in the NOrth, I don´t know a doctor, but will find out.​

אתי נ

New member
מהם הסממנים לפטרייה בפטמה?

ומהם הסממנים לפטרייה בלשון של התינוק? האם יש משהו שאני אוכל לעשות עד לקבלת טיפול מהרופא? (אגב אני מראשל"צ, ולכן אפנה לרופא מת"א)

yOu may not always see the pitria

in the baby´s mouth, but it is always there as a normal resident of the oral cavity. YOu may see a shite layer on the baby´s tongue, and that is NOT milk left there. breast milk does not stay on the tongue!! ON your breast, you may see very pink shiney skin, and feel pain and burning sensation after you feed, and pain during. did either you ro your aby get antibiotic during the pregnancy or birth?​

מרב.

New member
מתפרצת לשרשור- האם לשון לבנה

תמיד מעידה על פטריה? לאיתם יש לשון לבנה אבל הבנתי שאולי זו לשון מחופה. אין לי כאבים בפטמות ואין לו לבן במקומות אחרים בפה. תודה-

All baies have pitria

in their mouth. IN most cases it does not cause a problem. If you see white on the baby´s tongue and you don´t have any pain, and he does not seem to have any problem, then ignore it. When the mother feels pain or burning suddenly, AND we see white on the baby´s tongue, then we have to treat it. Or, if the baby seems to be in pain while feeding and he has white on his tongue, we have to treat it.​

פטריה בחלל הפה נראית כשכבה לבנה

שניתנת להסרה, ומתחתיה יש רירית אדומה ומגורה, לעיתים מדממת. זה גם עלול לכאוב, ומכאן סרוב לאכול לפעמים. לא כל "לבן על הלשון" הוא פטריה!!

אתי נ

New member
איך ידעת?!

אכן התינוקת קיבלה אנטיביוטיקה במשך חמישה ימים לאחר הלידה!! מה זה אומר? האם זו הסיבה? - אשמח לדעת. ושוב מה ניתן לעשות בינתיים? - עד שאראה רופא. אגב כל הסממנים שתיארת קיימים אצלי:התחושה של "שורף"לאחר ההנקה, פטמה ורודה וגם כתם לבן מייד אחרי ההנקה.

על פני העור שלנו והריריות יש

אוכלוסיה רחבה ומגוונת של חיידקים ופטריות שחיים באיזון ואינם גורמים נזק. אנטיביוטיקה עלולה לשנות את האיזון: לפגוע בחיידקים טובים ולאפשר לחיידקים רעים או לפטריות לשגשג במקום שהתפנה. מכאן הקשר בין אנטיביוטיקה ופטריות (ויעידו על כך כל הנשים שסובלות מפטריה בוגינה אחרי מתן אנטיביוטיקה. אגב הפטריה היא מאותה משפחה- קנדידה).

Thanks for your input!!

Great explanation!! If moms or babies are given antibiotics around the time of the delivery, there is greater chance that they will develop pitria later on. You really need to get treatment. Where do you live? Try to find a doctor who understands pitria. even if there are no signs in the baby´s mouth, but you have all the signs, you should be treated, and the baby as well. Let us know what happens!!​

למעלה