כאבים וקוצר נשימה

טוקדה

New member
כאבים וקוצר נשימה

שלום רב, לפני כשנה וחצי היה לי פנמטורקס ספונטני בצד ימין - אושפזתי למספר ימים ללא נקז וללא ניתוח רק עם טיפול בחמצן. מאז ולאחרונה בתדירות גבוהה יותר יש לי כאבים - מעין דקירות במקומות שונים בחזה, בצד, המלווים בקוצר נשימה. בדיקות דם תקינות, תפקודי הריאה תקינים, אקג תקין, צילומים תקינים, CT תקין וכן גם מיפוי עצמות תקין. יש לציין כי הCT נעשה כבר לפני יותר משנה. מיפוי העצמות החודש. נשלחתי לייעוץ אצל רופא ריאות אשר לא מצא מקור הכאב. אני מיואש, רופא המשפחה אמר שכל הבדיקות תקינות ושאני בריא אך עדין הכאבים משפיעים עלי ועל התפקוד שלי מאוד. האם תופעה זו שכיחה? האם יש מקום לעשיית CT נוסף? מה עושים במצב כזה? אני לא יכול "לחיות עם הכאב וקוצר הנשימה". תודה רבה.

טוקדה

New member
תוספת

הכאבים הם מעין דקירות באזור החזה, הכתף, השכמה ולעיתים אף באזור בית השחי בדר"כ בצד ימין היכן שהיה הפנאומוטורקס. מלווים תמיד בקוצר נשימה.

כאבים בחזה

שלום רב, החוסר בפתולוגיה בבדיקות שנעשו מצביע על כך כי אין לך מחלה ריאתית קשה. במקרים בודדים, פנאומוטורקס חוזר יכול להיות מאוד קטן ולא ניתן לראותו בצילום חזה רגיל. אני ממליץ לבצע CT חזה בזמן התקף. במידה וה CT יהיה תקין, ממליץ לפנות למרפאת כאב. בכבוד רב, דר' דמטרי פבני

כאבים וקוצר נשימה

תשובתי הינה חלקית כמובן,מכיוון שלא נבדקת ע"י ולא ראיתי את כל הבדיקות. לדעתי ראוי לבצע ct חזה חוזר לשלול חזה אויר כלוא.ובמידה ותקין לא הייתי מקשר את תלונותיך עם הפתולוגיה הנ"ל וממשיך לבירור ללא קשר לניתוח הראתי . מאחל לך בריאות בהקדם ד"ר צביקה רביבו

למעלה