כאופטימיסט גמור

ezaton

New member
כאופטימיסט גמור

רכשתי מערכת מחשב, לאפטופ, במשקל 1.5 ק"ג לערך, הכולל DVD וצורב (כיחידה אחת) בסכום קטן, אך מורגש מאוד. מבוסס מעבד קאראוס 933MHz, ונראה שיצא לי ממנו סיפוק ואושר. לשמחתי, הם מדברים על זה שכבר מחר הוא יהיה בידי. נקווה שכך באמת יהיה. קודם כל, אני רוצה להודות לאלו שהפנו את תשומת ליבי ל"טיפוס" הזה של מחשבים. תודות להם לא נפלתי על לאפטופ כבד יותר, ולא נתקעתי עם משהו שלא מתאים לי לחלוטין. שנית, למרות שהמחשב יחזיק עדיין בגירסה מצומצמת של חלונות XP שעליו (ובכך יהיה המחשב הראשון בבית עם חלונות מזה המון המון זמן! ), הוא יריץ, כמובן, גם מערכת לינוקס מלאה. אמנם לא בדקתי תאימות, אבל אני אדם אופטימי מטבעי (as if), ואני מאמין בלינוקס מספיק כדי לסמוך ולצפות לעבודה חלקה גם על לאפטופ כזה. אני מאמין שאני לא אתאכזב, וגם אם כן, כל אתגר הוא מקום ללמידה. אין לי, נכון לעכשיו, נסיון רב מדי עם לאפטופים ולינוקס, אבל הנה הזדמנות מצויינת לרכוש כזה
יאמר, שאני בשלב זה בדילמה קלה לגבי הפצה אותה אתקין עליו. אני חושב יותר בכיוון של ג'נטו. למישהו יש נסיון עם ג'נטו ולאפטופים? רמת התמיכה ב PCMCIA? כרטיסי 802.11B? כ. מסך Radeon? ACPI? טיפים ועיצות תמיד יתקבלו בברכה, כרגיל
אז זהו. בשאיפה, מחר הביבי פה

ezaton

New member
אררר... קצת משופר יותר מהלינק

דיסק של 40GB, רבע ג'יגה זיכרון, 802.11B וגם ethernet, מודם מובנה, ושמח. המון שמח.

כן הוא מממציאי המעבד .. יש חיסרון

אחד במחשבים הללו ואני ישמח אם עז יוכל לומר איך הוא התגבר על כך .. המחשב הזה (ויש לו עוד אח בסידרה) היו על הכוונת שלי ... החיסרון הוא שהיבואן המקומי לא יוכל לספק שירות במקרה של בעיה - וזאת מכוון שמחשבים אלו מיועדים רק לשוק האמריקאי ולשוק במזרח אסיה .. לגביי זה היה קצת מפחיד ובסוף ירדתי זמנית מהרעיון .. דורון

ezaton

New member
זאת עלולה להיות סיבה לדאגה

אני מקווה שהדברים יהיו בסדר. לאפטופים ככלל הם מחשבים אמינים יחסית. אני מקווה שגם זה. סה"כ, חום לא מהווה בעיה כמעט בכלל, ואני אברר בקשר לשאר. נקודה טובה שהעלית...

אם תשאל למה הם מיועדים לשווקים

מסויימים , גם על זה אני יכול לענות .. יש כאמור 2 גרסאות במשפחה הזו , מחשב אחד הוא קצת יותר גדול מהשני (פי 1.5 בערך) .. המחשב הקטן יותר לא הצליח בשוק המערבי כי תיכננו אותו "קטן מידי" מכוון שבאיזור מזרח אסיה האנשים הם בעלי כפות ידיים קטנות יותר הם הצליחו להקליד - אנשים במערב התקשו לעשות זאת בגלל גודל כפות הידיים .. ולכן לא מפיצים כמעט למערב את הגרסה המוקטנת .. בארה"ב אפשר כמובן להשיג את זה - אך אני חושב שבאירופה לא (לפחות זה היה ככה לפני חצי שנה - שנה ) .. ככל שאני יודע המעבד עצמו נתמך , כאשר אני הוצאתי שאילתה ליצרן (יש להם באתר צ'ט של תמיכה והצלחתי בזמנו להשתחל אליו) הם אמרו לי אז שהם לא בחנו את התאימות של החומרה ללינוקס ושהם מתכננים לעשות זאת ... ניסינו להעלות השערות מה יכול להיות בעייתי - והגענו למסקנה שעל רוב החומרה הבסיסית משתמש מתקדם יוכל להתגבר .. מקווה שזה עזר דורון

beitar

New member
נדמה לי שהמעבד נקרא, בעברית, קרוזו

ובכל מקרה, נראה מרשים, תהנה. בקשר להפצה, אין לי נסיון עם לאפטופים, אז אני לא אחווה דיעה בנושא

תתחדש ../images/Emo70.gif

כל טוב ואיחולי הצלחה ...
יפה החלטת שיהיו 2 מערכות הפעלה, חשוב מאד, לא לשכוח ליצור מחיצה אחת משותפת ולזרוק לשם גיבויים. ג'נטו? מה פתאום? אלא אם זה מחשב לנסיונות/משחקים וכו'... אתה רוצה הפתעות לא נעימות באמצע עבודה אצל לקוח לדוגמא? תתקין רדהאט 9 , על מחשב נייד מתקינים הפצה שלא תפתיע אותך, אפילו אם תתקין ג'נטו הרי ברור שתחזור לרדהאט ...
אני מבין שאם כל כך היה חשוב משקל המחשב, זה אומר שאתה לא יושב איתו כל היום במשרד? אז הנחת העבודה שלי נכונה במקרה הזה. עצות נוספות: כרטיס רשת של 3COM , מפצל PS2 למקלדת+עכבר חיצוניים, לא תמיד USB בסביבה... מקלדת - יש עברית על הלחיצים ? למרות שהאנגלית שלך ברמת שפת-אם גם עברית חשוב שיהיה ...
בהצלחה

ezaton

New member
תגובות:

קודם כל, תודה על הפירגון. גם שלך, וגם של כולם. הצעצוע הזה הוא מערכת יקרה להחריד, מסתבר. ראיתי לאפטופים יקרים יותר, אבל... לא חשבתי שאני אוציא כזה סכום. נו, אני מאמין בלזרום, ואכן זרמתי
למחשב כרטיס רשת מובנה וגם 802.11, וגם מודם. בקשר להפתעות לא נעימות, אני לא בטוח. אני רוצה מערכת אופטימאלית, וכי אופטימאלי שיש, ביחס השקעה סביר, זה ג'נטו. אני מאמין גדול בלא לבזבז מחשב, אלא לעשות אותו אופטימאלי, ולכן אני שוקל את הג'נטו למטרה הזאת. יש עברית על המקלדת, למרות ששנה מחיי כתבתי עברית על מקלדת (מצויינת) שלא כללה עברית כלל. לא מפריע לי. אני כותב עיוור עברית ואנגלית, בלי בעיות, אז אני לא צופה בעיות גם אם אין. כמובן, יש, אבל זאת לא סיבה להפרעה. אני יושב רוב היום במשרד, אם לא באוניברסיטה (שם אני לא יושב כל כך הרבה). לעומת זאת, מדי פעם אני נאלץ להתנייד, ואז עלי להסתמך על מכונה שאני יכול לסמוך עליה, כי באתרי לקוחות, אין לך מושג מה קורה אף פעם, ובד"כ, מסיבות טובות. אתה חייב משהו להסתמך עליו. חוצמזה, לאפטופ, מעצם הגדרה, צריך להיות קל. שלושה ק"ג נראה לי קצת יותר מדי, בשביל מחשב *נייד*, והשאיפה, כמו תמיד, היא למינימום משקל. לא מזמן, בהסתובבי בת"א, בשקית שסחבתי היה בקבוק מיים של חצי ליטר בנוסף לאיזה טוסטר, ואין לך מושג, עד שאתה הולך עם דבר כזה, כמה חצי קילו מהווה הבדל מהותי לפעמים. קילו וחצי זאת מן פשרה בין מחיר, מצאי ומשקל. אני מאמין שיכלתי למצוא קלים יותר, אבל אני לא בטוח שהייתי יכול להרשות אותם לעצמי כלל (לא שאת זה אני באמת יכול להרשות לעצמי, אבל ניחא, נעבוד יותר). מתאם PS/2 אכן יהיה, כמו גם כרטיס רשת USB עבור מחשבים באתרים, למקרה הצורך. מצד שני, תכנון "קיט לקוח" ידרש בכל מקרה, ויהיה תוצא של תכנון מחדש. תכנון לטובה, אגב. בכל אופן, תודה על הפירגון
!

Rיקש

New member
2 דברים...

קודם כל: מזל טוב! עד כאן הפירגון
ראיתי בלינק שהמסך הוא 10.6 inch, זה לא קצת קטן מדי? או שזה מחשב שנועד רק לעבודה "בחוץ" ולא בחיי יום יום? והאם אפשר לשאול כמה עולה הבייבי? (בעליו הגאה של IBM T30 -
)

---->

בדר"כ אם אתה יודע שיש לך יום שלם של עבודה על הלפטופ, אתה כבר מחבר אותו למסך 17 , מקלדת ועכבר חיצוניים, ועובד כמו בנאדם. אין בעיה עם זה.

Rיקש

New member
לא שהוא נהיה חלק ממך

כמי שעובד כל יום, כל היום עם מחשב נייד - אני יכול להגיד לך שהמחשב נהיה חלק ממך. לי אין מחשב נייח, לא בבית ולא בעבודה. לפעמים שכואבת כבר האצבע מהדגדגן (IBM...) אני מחבר עכבר, זהו.

ezaton

New member
אכן, המסך קטן

אבל זה בסדר גמור. רזולוציה סבירה, וביצועים סבירים, והכי חשוב - משקל. הוא לא מאוד נועד לעבודה ביתית, בגדול. כאן יש לי את התפלץ, ואין לי צרכים אחרים, לא בבית, לפחות, ולא בהקשר למחשבים. חוצמזה, אני חובב גדול של מסכים קטנים. ניסיתי לשתות מחבר שלי מסך SVGA 12", אבל הוא סירב לתת. מסתבר שגם הוא חולה עליהם...

אז בטוח יש לך גם

צעצוע כזה ... תמונה גרועה אבל רואים את Jpilot ... הוא אפילו מודה לי ...

ezaton

New member
בדיוק כזה

חבל רק שהאינפרא שלו לא תקין. אני אתקן את זה מתישהו. לא בא לי לפתוח אותו כרגע.

beitar

New member
אתה תמיד יכול למצוא בי שותף

להחלפת מסכים -> אתה תביא גדולים (שאתה לא אוהב) ואני אביא לך קטנטנים, כמו שאתה אוהב

ezaton

New member
לא בדיוק

הקטנים טובים לשרתים ושכמותם. הגדולים לעבודה שוטפת. הבדלים קטנים, כמובן. חוצמזה, יש לך SVGA בגודל "12?

למעלה