כבד שומני

שי3101

New member
כבד שומני

שלום רב, האם כבד שומני יכול לדחות ניתוח? אני כבר לא יכול לחכות ל"אחרי" וממש לא רוצה שהתאריך ידחה וידחה... חוץ מהכבד כל הבדיקות תקינות.

אופירA

New member
מנהל
כבד שומני ברמה מסוימת יש לכל הסובלים מהשמנת יתר מורבידית

לכן ברור שהוא לא ידחה את הניתוח.
מה שכן, כדי שהניתוח לא יהיה מסוכן, עליך לקיים 3 שבועות לפני הניתוח דיאטה דלת פחמימות, ובכלל להשתדל מעט, עד כמה שביכולתך, להפחית מאכילת שומנים ופחמימות, ואפילו לרזות טיפה לפני הניתוח, ואת זה אפשר להתחיל גם יותר מ-3 שבועות.

שי3101

New member
השאלה איזו רמה...

קודם כל תודה על התשובה.
בבדיקת האולטראסאונד גילו שיש לי כבד שומני דרגה 3. ניסיתי לחפש קצת מה זה אומר ולא בדיוק מצאתי תשובות, אך ההגיון הפשוט אומר שדרגה 3 זה יותר מדרגה 1 ו-2... בנוסף נתקלתי בפייסבוק במישהי שאמרו לה לעשות דיאטת חלבונים במשך שלושה חודשים לפני הניתוח. זו הסיבה שבכלל העלתי את הנושא.

אופירA

New member
מנהל
השאלה באיזה שלב אתה - לפני וועדה? אחרי?

האם פגשת כבר את המנתח שלך? האם הוא ראה את הבדיקות שלך ומה הוא אמר עליהן.
זו השאלה.

דיאטת חלבונים אפשר מאוד בקלות להגיד לאדם לעשות 3 חודשים לפני הניתוח. אלא שהאמירה הזו תהיה ללא תועלת, כי בד"כ האדם לא יעמוד בהוראה זו. אם היה עומד בה, לא היה צריך להגיע לניתוח.
אז במקום לחפש כללים אחידים, ולגזור אותם מתוך איזה משפט שקראת בפייסבוק, תתאר מה המצב שלך, מי המנתח שלך (גם לזה יש משמעות, מה הדרישות שלו ומה הניסיון שלו...). על זה תשאל. אין כללים בנושא הזה.

כבד שומני

כבד שומני - מחלה לא פשוטה, במצבים קיצוניים מביאה ל"החלפת" רקמת כבד רגילה לרקמה פיברוטית ("צלקתית") ולהפרעה בתפקוד כבדי. לכן, כבד שומני -אחת הסיבות לניתוח בריאטרי. בדרך כלל כבד שומני לא גורם לביטול ניתוח- כמובן אם בדיקות מעבדה לא "מדברות" על הפרעה תפקודית קשה . אבל כבד שומני יכול להפריע בזמן ניתוח בריאטרי- עד כדי כך שצריך לעצור את הניתוח בשלב התחלתי. דיאטה דלת פחממות של שבועיים לפני הניתוח "מקטינה" את הכבד.

שי3101

New member
לדר' פבל

תודה על תשובתך. בתוצאות הבדיקה כתוב "כבד מוגדל, מרקמו אקוגני לא חדיר", כאשר שאר הדברים (כיס מרה, טחול, כליות וכו') תקינים. בסיכום הבדיקה כתוב "כבד שומני דרגה 3". לפי מה שהרופא שביצע את הבדיקה אמר לי מדובר במצב הפיך, אז כרגע מה שמדאיג אותי זה עד כמה (ואם בכלל) תהיה דחיה בניתוח. ברור לי שאצטרך דיאטה דלת פחממות, השאלה כמה זמן.

למעלה