כבכל שנה - "עובדים" על הקב"ה

The Real Big Joe

Well-known member
שאל יהודי (אחר) שמכיר את דתו ובקש ממנו להסביר לך ממש ממש לאט הכל מהתחלה.
אני יודע מהי התשובה. אבל מכיוון שברור שהתורה נכתבה ע"י בני אדם אז דברי בפתיח תקפים. לוקחים מסורת יפה, מנרטיב אתני והוכים אותו לחובה מטורפת.

Harrington

Well-known member
מנהל
אני יודע מהי התשובה. אבל מכיוון שברור שהתורה נכתבה ע"י בני אדם אז דברי בפתיח תקפים. לוקחים מסורת יפה, מנרטיב אתני והוכים אותו לחובה מטורפת.
בלי התורה אין שום מסורת לכתחילה, כך שדבריך מעט בעייתיים (כהרגלם, כוללים כשל לוגי שלא יכול להחזיק מעמד).

אבל עזוב. מיצינו. כאמור, פנה ליהודי אחר ושגע אותו. אני פשוט עייף היום ממשחקים עם ילדי גן. לא משהו אישי.

The Real Big Joe

Well-known member
בלי התורה אין שום מסורת לכתחילה, כך שדבריך מעט בעייתיים (כהרגלם, כוללים כשל לוגי שלא יכול להחזיק מעמד).
באמת? אז עד "מתן תורה" המיתולוגי, אתה טוען שלא הייתה מסורת של בני ישראל? והם לא מלו את ילדיהם למשל?

The Real Big Joe

Well-known member
באמת? אז עד "מתן תורה" המיתולוגי, אתה טוען שלא הייתה מסורת של בני ישראל? והם לא מלו את ילדיהם למשל?
כך שדבריך מעט בעייתיים (כהרגלם, כוללים כשל לוגי שלא יכול להחזיק מעמד).
זה לא אתה שצתלונן שאני בכל תגובה מנסה לפגוע בך? :)

אבל עזוב. מיצינו.
אפילו לא התחלנו. אבל אתך זה תמיד קואיטוס אינטרפטוס...

Harrington

Well-known member
מנהל

זה לא אתה שצתלונן שאני בכל תגובה מנסה לפגוע בך? :)
מתלונן? חס חלילה וחס. אינך במעמד של יכול לפגוע בי גם אם נורא היית רוצה :). אני בהחלט מציין פעמים רבות את התקפותיך החוזרות ונשנות שאינך מסוגל בלעידהן. לא חושב שאני מחדש כאן מאומה למאן דהוא (והרי אני לא היחיד מבחינה זו). פשוט מזמן הפך לפתטי ואני ממשיך לקוות ולהאמין שיבוא יום בו תצליח לקיים דיון ענייני מלא בלי ההזדקקות לדברים האלה. זה שאתה מתעקש להוכיח לי 8 פעמים ביום את טעותי, לא פוגעת באמונתי :).
אפילו לא התחלנו. אבל אתך זה תמיד קואיטוס אינטרפטוס...
אין לי מושג מה זה הדבר הזה שאצלי זה תמיד, אבל אם אתה אומר, מי אני שאתווכח.

יש לי שאלה בסיסית למאמינים:
ליהודים יש בלי סוף מיצוות והוראות הפעלה בבית הכנסת.
המצוות הללו הן פרי מוחם הקודח של קדמונינו שחיו לפני
מאות שנים וחלקם עודכנו לאחרונה.

מאיפה יודעים שאותם מצוות באות טוב לאלוהים. הרי
המגעים איתו הם חד סיטריים. אולי הוא מתנגד לחלק
מאותם מצוות. אבל הוא מנוע מלהודיע זאת לנו.
המצוות הן סה"כ פרשנות לא אמת מוחלטת - נראה להם שהכוונה של אלוהים היא ככה וככה ולכן המצווה היא ככה וככה.

למעלה