כדאיות החיפוש של דרך אלוהים:

BravoMan

Active member
אם דת מסויימת תאסור עליך לבדוק דתות אחרות - אז כנראה זו לא דת האמת. אתה לא יכול לדעת מהי דת האמת ללא בדיקה. לדעתי עליך לעזוב דת כזו ולחפש את האמת במקום אחר.
איך אתה יודע את זה, ולמה שאני אאמין לטענה הזו שלך?
דתות שאוסרות לבדוק דתות אחרות מצדיקות זאת בכך שאלה שקרים שנועדו להסיט אותך מדרך הישר ולהרחיק אותך מהאל.
הן יכניסו מחשבות לראש שלך שיגרמו לך לחטא.
מי שמפיץ אותן, מטרתו להרע לך, ולדרדר אותך לגהנום.

מנין לי שאתה לא שליח השטן, וכל המטרה שלך בניסיון לשכנע אותי לבדוק "מה היא דעת האמת" היא לגזול ממני גן אדם שמובטח לי משום שאני כבר מאמין בדת האמת האחת והיחידה?

arn1956

Member
איך אתה יודע את זה, ולמה שאני אאמין לטענה הזו שלך?
דתות שאוסרות לבדוק דתות אחרות מצדיקות זאת בכך שאלה שקרים שנועדו להסיט אותך מדרך הישר ולהרחיק אותך מהאל.
הן יכניסו מחשבות לראש שלך שיגרמו לך לחטא.
מי שמפיץ אותן, מטרתו להרע לך, ולדרדר אותך לגהנום.

מנין לי שאתה לא שליח השטן, וכל המטרה שלך בניסיון לשכנע אותי לבדוק "מה היא דעת האמת" היא לגזול ממני גן אדם שמובטח לי משום שאני כבר מאמין בדת האמת האחת והיחידה?
למה שתאמין???
אם רופא אומר לך: "אני יודע יותר טוב מכולם. אל תלך לשום רופא אחר. אם תעשה זאת - תפסיד" - ישר תאמין לו?
אם מתכנת יגיד לך: "אני הכי טוב מכולם. תקח אותי. אל תראיין אחרים. אם חנסה לראיין אחרים - אני עוזב אותך ואז הפרויקט שלך יכשל" - ישר תאמין לו ותקח אותו?

כנ"ל בכל תחום.
כשמישהו אומר לך שרק הוא טוב ויודע ואוי לכך אם תנסה לבדוק דברים אחרים - כנראה שהוא לא טוב ולא יודע הוא פשוט מנסה למנוע ממך לגלות את האמת בגלל אינטרסים שלו. זה היגיון פשוט שכל ילד אמור לדעת אותו.

BravoMan

Active member
טעות. לחמורבי כמו לכל בני-האדם היה איזה ידע על אלוהים באמצעות מצפונו.
מנין לך - פגשת אותו ודיברת איתו?

ואם כבר - איזה ידע מצפוני יש לבני אדם?

שלא תבין אותי לא נכון - הבחור הרוויח את מה שקרה לו ביושר, אבל אם אתה חושב שלאנשים האלה יש את ה-"ידע האלוהי" שלך יש כי שתפו לך את המוח, אתה טועה ובגדול!
אתה יכול לפקפק במדע גם אם אינך חבר מן המנין באקדמיה
זה הדבר הנכון הראשון שכתבת בשרשור הזה, ברכותי!
פה אני מסכים איתך - אינך חייב להיות חבר באקדמיה בכלל, הבעיה היא שרוב אנשים שמפקפקים במדע כמוך, לא מבינים בכלל במה הם מפקפקים, כי הם לא למדו מספיק על מה שהם מפקפקים בו כדי שיהיה להם איזה בסיס לפקפק.

אתה טועה רק חלק מהמדע בדוק.
החלק שלא בדוק נמצא בבדיקה, ואיש לא מבקש ממך להאמין בו.
למעשה, כל מטרת הבדיקה היא שמדענים עצמם לא מאמינים בכלום - הם בודקים, חוקרים, ומוודאים שוב ושוב.

אני מאמין בהם כי ראיתי אותם במו עיני.
מזל טוב! אלי יש תקווה בשבילך.

למשל אני בספק אם היה המפץ הגדול (למרות שזה יכול להתיישב עם כתבי הקודש) כי אני לא חושב שמישהו יכול לדעת מה קרה לפני מיליארדי שנים במרחק של מיליארדי שנות אור.
זה שאתה חושב משהו לא משפיע על המציאות כי הוא זה.
זה בערך כמו שתגיד: אני לא חושב שמשטרה יכולה לפענח רצח כלשהו כי אף שוטר לא היה בזירה.

המפץ הגדול אינו "השארה". הוא מודל שמבוסס על ראיות, ומאפשר תחזיות. הוא גם לא קרא במרחק מליארדי שנות אור, אבל ברור לי שתעשה טעות כזו, כי אין לך מושג מה זה באמת המפץ הגדול.

אגב, איך תגיב אם אענה לך: אני לא מאמין שאל היה יכול לברוא בן אדם, כי אף אחד לא היה יכול להיות שם ולראות את זה, אז איך כתבו על זה ספר?

אני גם מטיל ספק בכך שגילו כוכבי לכת סביב שמשות שרחוקות מאיתנו מאות שנות אור.
אתה לא מאמין שטלסקופים זה דבר שאשכרה עובד???
למה הכוכבים האלה מטרידים אותך, לאל שלך יש משהו נגדם???

אני מטיל ספק בכך כי בגלל שאף אחד לא יכול לראות את הכוכבים האלו במו עיניו. בהחלט יתכן שזה נכון אבל בהחלט יתכן שזו איזו תופעה שלא ידועה לנו.
הנה דוגמה כמה אתה בור - ברור שראינו אותם בעיניים.
נכון, דרך טלסקופים, אבל זו גם הדרך שבה ראינו את כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו.

בעין בלתי מזויינת הם נראים כמו סתם עוד כוכבים, אי אפשר להפריד בינם לבין שמשות אחרות, ואת נפטון אי אפשר בכלל לראות בלי טלסקופ.

אתה אפילו לא מבין איך גילינו משהו, אבל ישר רץ לפקפק בגילוי. לפחות תלמד קודם!

כמו כן ידוע בהחלט שהמדע טעה בעבר (למשל הטענה שקיים חומר בשם אתר, הטענה שהגלקסיות מתרחקות זו מזו בתאוטה (מתברר שהן מתרחקות זו מיזו בתאוצה) ) ולכן בטוח שיש דברים שהוא טועה בהם גם היום.
אלא שהמדע תיקן את עצמו, בניגוד לכתבי קודש שכתבו כל מיני דברים מטומטמים כמו "היתוש לא נברא אלא נוצר מצואה".

איתר היה מודל שהופרך.
ייתכן שיש גם היום מודלים שיופרכו בעתיד, במיוחד בתחומים היותר קיצוניים כמו פיזיקה קוונטית.

אבל זה רק מחזק את טענתי - המדע לא צריך אמונה, לא עיוורת ולא סוג אחר כלשהו.
מה שעובד עובד, וזה מכוח שעובד.
מה שלא עובד, יפסל ויוחלף במה שעובד.

איתר לא עבד, ולכן הוחלף בתורת היחסות של אינשטיין.

תכף תגיד לי שגם אותה לא ראיתה, אבל רוב הסיכויים שיש לך אותה ממש עכשיו בכיס, או על השולחן, ואתה פשוט לא יודע את זה!

אם רופא אומר לך: "אני יודע יותר טוב מכולם. אל תלך לשום רופא אחר. אם תעשה זאת - תפסיד" - ישר תאמין לו?
רגע, אתה משווה דת להתנהגות של אדם בשר ודם?

הרי אם רופא יגיד לי: "סמוך עלי, חזרתי מהמתים, וריפאתי אנשים בכוחות שאבא שלי נתן לי" אני גם לא אאמין לו.
אז מה הנקודה שלך בדיוק?

אם מתכנת יגיד לך: "אני הכי טוב מכולם. תקח אותי. אל תראיין אחרים. אם חנסה לראיין אחרים - אני עוזב אותך ואז הפרויקט שלך יכשל" - ישר תאמין לו ותקח אותו?
מצחיק שהזכרת מתכנתים, כי בתור מנהל פיתוח חלק מהתפקיד שלי זה לראיין מפתחים לצוות שלי.

אם היה מגיע אליה מפתח עם ניסיון מוכח ועבודה להראות לי והיה אומר "יש לי הרבה הצעות, אני לחוץ בזמן, אם לא סוגרים עכשיו אני לוקח הצעה אחרת" ייתכן מאוד שהייתי לוקח אותו, ולא מבזבז זמן על מועמדים אחרים שאולי בכלל לא מתאימים.
יש מספיק תחרות בתעשייה על הדרג העליון של המפתחים כדי שדברים כאלה יקרו.

מצד שני, אם היה יושב מולי מפתח ואומר לי "אני היחיד שיכול להרים את הפרויקט שלך, תראיין כמה שאתה רוצה, בסוף תראה שאתה חוזר אלי" דווקא אותו הייתי מעיף בבעיטה.
זה עניין אחד לטעון שאתה מבוקש ולא כדאי למעסיק להתברבר, זה עניין אחר לטעון שלא תמצא עוד מישהו כמוך לא משנה כמה תחפש.

אז הדוגמה שלך דווקא מוכיחה שהדת שלך היא השקרנית, והיהירה.

אבל מעבר לכך, זו גם דוגמה לא טובה.
אין רופא אחד נכון.
אין מתכנת אחד נכון.

גם אין "האחד הכי טוב". ורוב הזמן לא צריך את הכי טוב.
גם רופא בינוני מרפא אנשים ומציל חולים.
גם מתכנת בינוני מרים פרויקטים שמכניסים מספיק כסף.

ואם משהו לא מצליח, איש מקצוע אפשר להחליף.

רק דתות מציבות אותך בפני בחירה "קח את הנכון או שהלך עליך", וזו עוד סיבה להאמין שכל הדתות הן שקר!

זה היגיון פשוט שכל ילד אמור לדעת אותו.
כל ילד גם צריך לדעת שנשים נולדות בדיוק כמו גברים ולא נוצרות ע"י קוסם מצלע של גבר, אבל נחש מה...

arn1956

Member
כמו שאתה הוכחת את דבריך כאן?
יש לי שאלה אליך: ראית פעם מנהיג דתי מוכיח שיש אלוהים? הם הרי מצפים שפשוט נאמין.

חקר המקרא הוא דבר מרתק!

הוא מראה את תהליך התפתחות הסיפורים - איך לקחו סיפור אחד על אל, שינו אותו קצת, לקחו בעלות עליו, אחרי זה לקחו את הגרסה עם השינויים, הוסיפו עוד, וכך הלאה.
זה לא שמישהו כתב על חרס "המצאתי את אלוהים", זה שרשרת שלמה של איך רואים אלים פוליטאיסטים הולכים והופכים לאל מונותאיסטי סיפור אחר סיפור.

קח את המבול למשל - היהודים והנוצרים טעונים שזה האלה שלהם עשה, אבל בפועל מוצאים עדויות כתובות לסיפורים מאוד דומים שנכתבו מאות אם לא אלפי שנים לפני העותקים הידועים הכי עתיקים של התנ"ך.

האבולוציה מוכחת מעבר לכל ספק.
זה שאנשים כמוך מסרבים בכלל לקרוא את ההוכחות, עוצמים עיניים ומבקשים לשקר לעצמם ולאחרים לא משנה את זה.

אתה רוצה לנהל דיון על אבולוציה? אשמח לעשות את זה איתך כפי שעשיתי הרבה פעמים כאן בעבר, אבל למען הסדר הטוב, אנא פתח שרשור חדש.

בכל מקרה, אבולוציה אינה מוכיחה ואינה מפריכה את קיומו של האל התנ"כי, או אפילו של הזומבי על מקל שהרבה אנשים מאמינים שהוא הבן שלו, אז אם אתה חושב שבהפרכת אבולוציה תצליח להוכיח קיומו של אלוהים, אתה מבזבז את זמנך.
מה שכן, כדאי שתבדוק מה המנהיגים הדתיים שלך חושבים - אני חושב שאפילו האפיפיור כבר קיבל רשמית את האבולוציה כאמת.

אם היית לומד אבולוציה ברמה של תיכון, כבר היית יודע שהיא מסבירה בדיוק את כל הדברים האלה.
אבל אתה לא באמת רוצה לשמוע, נכון?

הנה, אני אחזור על ההסברים בקצרה בשבילך, ובוא נראה מה תגיד:
"מצפון" תומך להישרדות כי הוא מונע מאנשים לפגוע באנשים אחרים שהם צריכים לחיות לצידם.
לבד קשה מאוד לשרוד, בקבוצה הרבה יותר קל, אבל אם אין לך מצפון ואתה דופק את חברי הקבוצה, הם יזרקו אותך החוצה ותמות לבד.

למעשה, לא רק "מצפון" אלא רוב מה שאנו מכנים "מוסר" הוא תוצר של זה שבני אדם הם חיה חברתית - כזו שהתפתחה לחיות בקבוצות.

גם לחיות יש מוסר מסוים, קח למשל את דגי הפיראנה - הם טורפים אכזריים, אבל לא אוכלים אחד את השני, כי הם יחסית קטנים וצריכים לצוד בקבוצה כדי לחסל טרף גדול.
מה, גם להם אלוהים שלך אמר "ואהבת לרעך כמוך"?

אם כבר, אני שואל אותך - אם אלוהים שכולו טוב ברא את בני האדם, למה הוא הכניס בנו רשע, למה לכל כך הרבה אנשים המצפון לא מפריע לרצוח, לאנוס וכו'?

מה שאתה מכנה "יופי" הוא בד"כ אינדיקציה וויזואלית למשהו טוב להישרדות: פרי יפה הוא פרי נקי שטוב למאכל.
אישה יפה היא כזו שהגוף שלה בריא ובנוי להבאת תינוקות בריאים. גבר יפה הוא חזק, כזה שיכול להגן ולפרנס.

לגבי אמנות, זה תוצר לוואי של המוח הגדול שלנו.
לא כולם אוהבים לפסל, לנגן, לצייר, ובין אלה שכן אוהבים לא כולם טובים בזה, ומעטים מאוד טובים מאוד.

ולבסוף:
תינוקות של אדם יכולים להיות יחסית חסרי ישע משום שיש להם הורים שמגנים עליהם.
אבל הם לא היצורים הכי חסרי ישע:
גורי כלבים וחתולים נולדים עיוורים.
צבי ים קוברים את הביצים שלהם בחול ומשאירים אותן ללא השגחה.
דגים רבים משריצים ביצים רכות ללא הגנה בכלל.

יש מספר שיטות הישרדות כשזה נוגע לצאצאים: אפשר לייצר המון "ילדים" פוטנציאליים בתקווה שמספיק ישרדו ולאזוב אותם לנפשם, ואפשר לייצר מעט אך לטפל בהם.
בניד אדם, ויונקים אחרים התפתחו להשתמש באסטרטגיה השנייה.

עכשיו אני אשאל אותך שאלה:
אם בני אדם מתוכננים, למה הכלים לייצור תינוקות משולבים בכלים להוצאת פסולת מהגוף?
איזה מין מהנדס דפוק בונה גן שעשועים ליד מזבלה???
1. אתה טוען שלא הוכחתי שיש אלוהים ושהדת שלי נכונה.
אמרתי לך כבר: תבדוק את הדברים
מנין לך - פגשת אותו ודיברת איתו?

ואם כבר - איזה ידע מצפוני יש לבני אדם?

שלא תבין אותי לא נכון - הבחור הרוויח את מה שקרה לו ביושר, אבל אם אתה חושב שלאנשים האלה יש את ה-"ידע האלוהי" שלך יש כי שתפו לך את המוח, אתה טועה ובגדול!

זה הדבר הנכון הראשון שכתבת בשרשור הזה, ברכותי!
פה אני מסכים איתך - אינך חייב להיות חבר באקדמיה בכלל, הבעיה היא שרוב אנשים שמפקפקים במדע כמוך, לא מבינים בכלל במה הם מפקפקים, כי הם לא למדו מספיק על מה שהם מפקפקים בו כדי שיהיה להם איזה בסיס לפקפק.

החלק שלא בדוק נמצא בבדיקה, ואיש לא מבקש ממך להאמין בו.
למעשה, כל מטרת הבדיקה היא שמדענים עצמם לא מאמינים בכלום - הם בודקים, חוקרים, ומוודאים שוב ושוב.

מזל טוב! אלי יש תקווה בשבילך.

זה שאתה חושב משהו לא משפיע על המציאות כי הוא זה.
זה בערך כמו שתגיד: אני לא חושב שמשטרה יכולה לפענח רצח כלשהו כי אף שוטר לא היה בזירה.

המפץ הגדול אינו "השארה". הוא מודל שמבוסס על ראיות, ומאפשר תחזיות. הוא גם לא קרא במרחק מליארדי שנות אור, אבל ברור לי שתעשה טעות כזו, כי אין לך מושג מה זה באמת המפץ הגדול.

אגב, איך תגיב אם אענה לך: אני לא מאמין שאל היה יכול לברוא בן אדם, כי אף אחד לא היה יכול להיות שם ולראות את זה, אז איך כתבו על זה ספר?

אתה לא מאמין שטלסקופים זה דבר שאשכרה עובד???
למה הכוכבים האלה מטרידים אותך, לאל שלך יש משהו נגדם???

הנה דוגמה כמה אתה בור - ברור שראינו אותם בעיניים.
נכון, דרך טלסקופים, אבל זו גם הדרך שבה ראינו את כוכבי הלכת במערכת השמש שלנו.

בעין בלתי מזויינת הם נראים כמו סתם עוד כוכבים, אי אפשר להפריד בינם לבין שמשות אחרות, ואת נפטון אי אפשר בכלל לראות בלי טלסקופ.

אתה אפילו לא מבין איך גילינו משהו, אבל ישר רץ לפקפק בגילוי. לפחות תלמד קודם!

אלא שהמדע תיקן את עצמו, בניגוד לכתבי קודש שכתבו כל מיני דברים מטומטמים כמו "היתוש לא נברא אלא נוצר מצואה".

איתר היה מודל שהופרך.
ייתכן שיש גם היום מודלים שיופרכו בעתיד, במיוחד בתחומים היותר קיצוניים כמו פיזיקה קוונטית.

אבל זה רק מחזק את טענתי - המדע לא צריך אמונה, לא עיוורת ולא סוג אחר כלשהו.
מה שעובד עובד, וזה מכוח שעובד.
מה שלא עובד, יפסל ויוחלף במה שעובד.

איתר לא עבד, ולכן הוחלף בתורת היחסות של אינשטיין.

תכף תגיד לי שגם אותה לא ראיתה, אבל רוב הסיכויים שיש לך אותה ממש עכשיו בכיס, או על השולחן, ואתה פשוט לא יודע את זה!

רגע, אתה משווה דת להתנהגות של אדם בשר ודם?

הרי אם רופא יגיד לי: "סמוך עלי, חזרתי מהמתים, וריפאתי אנשים בכוחות שאבא שלי נתן לי" אני גם לא אאמין לו.
אז מה הנקודה שלך בדיוק?

מצחיק שהזכרת מתכנתים, כי בתור מנהל פיתוח חלק מהתפקיד שלי זה לראיין מפתחים לצוות שלי.

אם היה מגיע אליה מפתח עם ניסיון מוכח ועבודה להראות לי והיה אומר "יש לי הרבה הצעות, אני לחוץ בזמן, אם לא סוגרים עכשיו אני לוקח הצעה אחרת" ייתכן מאוד שהייתי לוקח אותו, ולא מבזבז זמן על מועמדים אחרים שאולי בכלל לא מתאימים.
יש מספיק תחרות בתעשייה על הדרג העליון של המפתחים כדי שדברים כאלה יקרו.

מצד שני, אם היה יושב מולי מפתח ואומר לי "אני היחיד שיכול להרים את הפרויקט שלך, תראיין כמה שאתה רוצה, בסוף תראה שאתה חוזר אלי" דווקא אותו הייתי מעיף בבעיטה.
זה עניין אחד לטעון שאתה מבוקש ולא כדאי למעסיק להתברבר, זה עניין אחר לטעון שלא תמצא עוד מישהו כמוך לא משנה כמה תחפש.

אז הדוגמה שלך דווקא מוכיחה שהדת שלך היא השקרנית, והיהירה.

אבל מעבר לכך, זו גם דוגמה לא טובה.
אין רופא אחד נכון.
אין מתכנת אחד נכון.

גם אין "האחד הכי טוב". ורוב הזמן לא צריך את הכי טוב.
גם רופא בינוני מרפא אנשים ומציל חולים.
גם מתכנת בינוני מרים פרויקטים שמכניסים מספיק כסף.

ואם משהו לא מצליח, איש מקצוע אפשר להחליף.

רק דתות מציבות אותך בפני בחירה "קח את הנכון או שהלך עליך", וזו עוד סיבה להאמין שכל הדתות הן שקר!

כל ילד גם צריך לדעת שנשים נולדות בדיוק כמו גברים ולא נוצרות ע"י קוסם מצלע של גבר, אבל נחש מה...

arn1956

Member
1. לגבי חמורבי: אתה כנראה לא מודע לכך שלרוב בני-האדם יש מצפון. אולי מצפון חלקי אולי מעוות אבל יש משהו. איך אתה יכול לשאול את השאלה השטותית מנין לי שיש למישהו מצפון?
2. אני יודע על המדע הרבה יותר מהאדם הממוצע. נכון יש דברים שאני לא יודע ואני מניח שגם אתה לא יודע אבל כדי שנאמין במשהו צריכים להציג למשהו הזה הוכחות כך שאדם סביר יכול להבין אותן. להגיד לי (או לכל אחד אחר) שאתה צריך לעשות דוקטורט באיזה 10 תחומים זה לא הוכחה.
עצם העובדה שהמדע טעה בעבר ותקן את עצמו זו הוכחה טובה לכך שהוא יכול לטעות גם היום והוא יכול לטעות בהרבה דברים. זו כמובן לא בושה אבל בהחלט זו סיבה לפקפק בדברים מסויימים שהמדע טוען כיום.
3. אנחנו לא יכולים לראות כוכבי לכת של שמשות אחרות בשום אופן. יחסית למרחק ביננו לבינם השמשות האלו וכוכבי הלכת שלהם נמצאים באותו מקום והאור של השמש הוא עצום פי כמה מיליארדים מהאור של כוכבי הלכת שלה. האור העצום (יחסית) של השמש מסתיר לחלוטין את האור של כוכבי הלכת שלה. המדענים משערים שהם קיימים בגלל 2 סיבות: 1). הם משפיעים במקצת על תנועת השמש בגלל כוח המשיכה שלה. 2). הם מסתירים קצת (רק קצת) באופן מחזורי את אור השמש שלהם.
4. לגבי הרופא: ממש לא הבנתי את תשובתך. היית הולך לאותו רופא או לא?
5. לגבי המתכנת: הלואי והיו מקבלים אותי מיד לאחר הראיון הראשון. בדרך כלל לקח לי 2 - 4 ראיונות עד שהתקבלתי וקיבלתי את ההודעה רק כמה ימים לאחר הראיון האחרון. אני בכל אופן לא הייתי מסכים לקבל אדם כזה מיד אלא אומר לו לחכות עד אבדוק מועמדים נוספים. ממש אני לא מבין איך אתה חושב דת לשקרנית ויהירה אם היא אומרת לך: "אתה יכול לבדוק גם דתות אחרות" ולעומתה דת שאומרת: "אצלי האמת ואסור לך בשום אופן לבדוק דתות אחרות", נחשבת אצלך לדת טובה.
6. אנשי מקצוע זה לא משהו שבדיוק דומה לדת. הראתי לך רק דוגמא לכך שאם מישהו אומר לך "שרק אצלי תקבל את הטיפול הטוב ויתר האחרים הם גרועים" ובנוסף אומר לך: "לא כדאי לך לבדוק אחרים ותסתבך בצרות אם תנסה לבדוק אחרים" - אתה לא צריך לקבל את דבריו. כנ"ל לגבי דתות. הבעיה היא שאתה לא מבין דברים כאלו. בנוסף אתה לא מבין שהבאתי בעל מקצוע כדוגמא לסיטואציה מסויימת ולא טענתי שבעל מקצוע דומה לדת.

BravoMan

Active member
איך אתה יכול לשאול את השאלה השטותית מנין לי שיש למישהו מצפון?
אדם שאומר שהשאלה היא שטוטית במקום לענות עליה, ומבלי אפילו להסביר למה היא שטוטית, זה סימן הכר מובהק של נוכל.
אתה טעון שאני צריך לבדוק, אבל אתה לא באמת רוצה שאני אבדוק.
אתה רוצה שאני אקבל את דבריך כאמת.

בדקתי - הדת שלך היא שקר רצחני, ששומשה כנשק נגד יהודים.
מפליא אותי שיש היום יהודים בארץ ישראל שעברו דווקא אליה, אבל מה לעשות, היגיון הוא לא הצד החזק של בני אדם...

אני יודע על המדע הרבה יותר מהאדם הממוצע.
לפי כל מה שכתבת כאן, אני בספק רב.
אתה אפילו לא יודע איך מגלים כוכבים מחוץ למערכת השמש שלנו, למרות שזו שיטה יחסית פשוטה, שממש לא צריך לעשות דוקטורט בשבילה, ואפילו לא צריך ללמוד בכלל באוניברסיטה...

אנחנו לא יכולים לראות כוכבי לכת של שמשות אחרות בשום אופן. יחסית למרחק ביננו לבינם השמשות האלו וכוכבי הלכת שלהם נמצאים באותו מקום והאור של השמש הוא עצום פי כמה מיליארדים מהאור של כוכבי הלכת שלה. האור העצום (יחסית) של השמש מסתיר לחלוטין את האור של כוכבי הלכת שלה. המדענים משערים שהם קיימים בגלל 2 סיבות: 1). הם משפיעים במקצת על תנועת השמש בגלל כוח המשיכה שלה. 2). הם מסתירים קצת (רק קצת) באופן מחזורי את אור השמש שלהם.
לכוכבי לכת אין אור בכלל, על מה אתה מקשקש?
אנחנו יודעים על כוכבים בשמשות אחרות כי אנחנו יכולים לראות אותם עוברים לפני השמש - ספציפית בין השמש שלהם לנקודת התצפית שלנו, ואז השמש מאירה אותם.

נכון, רואים רק את הצורה שלהם, כמו שרואים רק צל של אדם שעומד מול מקרן קולנוע למסך, אבל כשאתה רואה צל כזה אתה לא מנסה לדמיין שזה משהו אחר, כי יש לך מספיק מידע איך הצל נוצר.

אתה אכן לא מבין מספיק בשביל לפקפק בממצאים האלה, והנה בדיוק הוכחת את זה - אין לך מושג בכלל על מה אתה מדבר!

לגבי הרופא: ממש לא הבנתי את תשובתך. היית הולך לאותו רופא או לא?
מה לא הבנת בדיוק?
אני חושב שאתה מתחמק...

בדרך כלל לקח לי 2 - 4 ראיונות עד שהתקבלתי וקיבלתי את ההודעה רק כמה ימים לאחר הראיון האחרון.
סימן שאתה מתכנת בינוני.
זה בסדר גמור - יש המון כמוך, ואצלנו בחברה מעסיקים כאלה.
כמו שאמרתי קודם - בני אדם זה לא דתות - צריכים הרבה אנשים מכל הרמות בכל התחומים. אין "אחד ויחיד".

לא כל אחד יכול להתקבל מיד, יש מתכנתים שרודפים אחרי משרות ויש מתכנתים שמשרות רודפות אחריהם.
כנ"ל רופאים אגב.
אני לא יודע אפה אתה עובד, אבל אני מוכן להמר שזה לא FAANG.

אני בכל אופן לא הייתי מסכים לקבל אדם כזה מיד אלא אומר לו לחכות עד אבדוק מועמדים נוספים.
כמה אנשים יצא לך לראיין ולהעסיק?

ממש אני לא מבין איך אתה חושב דת לשקרנית ויהירה אם היא אומרת לך: "אתה יכול לבדוק גם דתות אחרות" ולעומתה דת שאומרת: "אצלי האמת ואסור לך בשום אופן לבדוק דתות אחרות", נחשבת אצלך לדת טובה.
אפה אמרתי שהיא נחשבת אצלי לטובה?
כל הדתות שקרניות באותה מידה, השאלה רק איך הן מציגות את השקר.

האמירה שלי היית לגבי בני אדם, כי כמו שאמרתי - האנלוגיה שלך לא טובה!
אם דת היית אמתית, ייתכן שהיית דת אחת נכונה (לא בהכרח, אבל ייתכן).
לאומת זאת, אין ולא יכול להיות דבר כזה "איש מקצוע אחד ויחיד".

הראתי לך רק דוגמא לכך שאם מישהו אומר לך "שרק אצלי תקבל את הטיפול הטוב ויתר האחרים הם גרועים" ובנוסף אומר לך: "לא כדאי לך לבדוק אחרים ותסתבך בצרות אם תנסה לבדוק אחרים" - אתה לא צריך לקבל את דבריו. כנ"ל לגבי דתות.
רק שלא כנ"ל.

הניסיון הזה שלך להציג דוגמה כושלת שממש לא מתאימה הוא אחת ההוכחות הטובות לכך שדתות הן שקר, וכל מי שמנסה להמיר אנשים לדת מסוימת הוא שקרן או טיפש מתלהב.

אין לך הוכחות.
אין לך דרך לתת לי לבדוק שהדת שלך נכונה.

כל מה שאתה יכול זה לנסות להזיז את הדיון לכל מיני אנלוגיות, רק שברגע שמנסים ליישר את האנלוגיות האלה למקור הן קורסות!

אתה לא הראית לי כלום! שום דבר! מלבד זה שאתה לא מבין במדע, ושאין לך לא רק הוכחות שהדת שלך נכונה, אלא שגם אין לך דרך לבדוק שהיא נכונה!

אני אגלה לך סוד:
אני לא באמת אתאיסט.
הסיבה שאני יודע שישו ואבא שלו לא קיימים, היא שכבר מצאתי בחיפושים שלי את דת האמת האחת והיחידה!

התפללתי מעומק לבי לקבל תשובה, ובורא העולם האמתי, הוד אטריותה נגלה אלי, והראה לי את כל האמת!
אני יודע איזו דת היא נכונה, ארררררררררררררררררר!

arn1956

Member
זה חל גם על אלוהים? מישהו אי פעם הציג למשהו הזה הוכחות כך שאדם סביר יכול להבין אותן?
בהחלט.
הנה כמה מההוכחות לכך שהאבולוציה לא יכולה להתרחש ולכן חייב להיות גורם תבוני מאחורי הופעת היצורים החיים:
האדם יודע לשיר, לרקוד, לפסל, לצייר - איך נוצרו תכונות אלו בדרך האבולוציה? הרי בדרך האבולוציה יכולות להיווצר רק תכונות שמועילות להישרדות. אף אחת מתכונות אלו לא מועילה להישרדות.
תינוקות האדם הם היצורים הכי חסרי אונים שיש. איך יכול להיווצר בדרך האבולוציה יצור עם תינוקות כה חסרי ישע כאשר ליצור שממנו הוא נוצר (הקוף הקדום) היו תינוקות הרבה פחות חסרי ישע. תהליך זה פוגע ביכולת ההישרדות.
הקופים הם הרבה יותר זריזים, מהירים ואתלטים מבני-האדם. מה קרה לבני-האדם שאיבדו יכולת זו? הרי אובדן יכולת זו פוגעת ביכולת ההישרדות ולכן היא לא יכולה להתרחש לפי האבולוציה.
המצפון. המצפון פוגע ביכולת ההישרדות של אדם בודד בתוך קבוצה גדולה של חסרי מצפון. לכן הוא לא יכול להיווצר. נכון שקבוצה שבה כולם בעלי מצפון תשרוד הרבה יותר טוב מקבוצה שבה כולם חסרי מצפון אבל המצפון לא יכול להופיע בבת-אחת אצל כולם. הופעת המצפון (ואפילו שרידים דלים של מצפון) יכולה להופיע בהתחלה רק אצל פריט בודד. לפריט זה יהיה קשה יותר לשרוד מאשר לפריטים חסרי המצפון ולכן תופעה זו תעלם.

אבל יש דבר נוסף: אנשים יכולים להתווכח על דברים שונים. למשל: האם כוכב מסוים עשוי מאדמה או ממתכת. האם האינדיאנים באמריקה לפני 2000 שנה אכלו בשר או היו צמחוניים. אבל כל הדברים האלו אינם ממש חשובים לנו אבל לעומת זאת השאלה האם אלוהים קיים או לו היא בעלת חשיבות מכרעת לגבי כל אדם.

BravoMan

Active member
הנה שוב דוגמה לשקרים של מטיפים דתיים, או לבורות האישית שלך:

גם אם נניח שכל מה שרשמת אכן סותר את האבולוציה (למרות שזה לא, וכבר הסברתי לך למה), זה רק אומר שהאבולוציה לא התרחשה.
זה כלל לא אומר שנוצרנו ע"י יצור תבוני, וגם אם כן, זה לא אומר שהיצור הזה הוא אלוהים.

אולי באו לפה חייזרים שכן התפתחו אבולוציונית, לא יודעים לשיר, לרקוד, ולפסל, והתינוקות שלהם קטלניים, ובגלל שאין להם מצפון הם הנדסו גזע שלם גינטית רק בשביל לצפות בנו לשם שעשוע?

אתה מבין, גם תאוריה כזו מסתדרת מצוין עם ה-"הוכחות" שלך!

אם אתה רוצה להוכיח למישהו שיש אלוהים, אתה צריך להוכיח שיש אלוהים.
לא שאבולוציה לא נכונה, לא שהמפץ הגדול לא קרה, ולא שכדור הארץ הוא בן רק 6000 שנה ולא 4.5 מיליארד.

אתה צריך להוכיח שאשכרה קיים אלוהים ספציפי שאתה מדבר אליו!

arn1956

Member
הנה שוב דוגמה לשקרים של מטיפים דתיים, או לבורות האישית שלך:

גם אם נניח שכל מה שרשמת אכן סותר את האבולוציה (למרות שזה לא, וכבר הסברתי לך למה), זה רק אומר שהאבולוציה לא התרחשה.
זה כלל לא אומר שנוצרנו ע"י יצור תבוני, וגם אם כן, זה לא אומר שהיצור הזה הוא אלוהים.

אולי באו לפה חייזרים שכן התפתחו אבולוציונית, לא יודעים לשיר, לרקוד, ולפסל, והתינוקות שלהם קטלניים, ובגלל שאין להם מצפון הם הנדסו גזע שלם גינטית רק בשביל לצפות בנו לשם שעשוע?

אתה מבין, גם תאוריה כזו מסתדרת מצוין עם ה-"הוכחות" שלך!

אם אתה רוצה להוכיח למישהו שיש אלוהים, אתה צריך להוכיח שיש אלוהים.
לא שאבולוציה לא נכונה, לא שהמפץ הגדול לא קרה, ולא שכדור הארץ הוא בן רק 6000 שנה ולא 4.5 מיליארד.

אתה צריך להוכיח שאשכרה קיים אלוהים ספציפי שאתה מדבר אליו!
מה שאמרתי סותר את האבולוציה (ויש עוד הרבה דברים שסותרים פעם הבאתי בשליפה 15 דברים כאלו).
אם אתה טוען שיתכן והאבולוציה לא התרחשה וגם לא נוצרנו ע"י יצור תבוני - אז אתה צריך להביא איזו תאוריה הגיונית לדרך בה נוצרנו. נכון לעכשיו לא שמעתי על תאוריה נוספת.
אם נוצרנו ע"י ישויות יותר מתוחכמות מאתנו אז יש 2 אפשרויות:
1. אותם ישויות הן כמו בני-אדם רגילים אבל פשוט הקדימו אותנו בהתפתחות. כלומר יתכן שהקדימו אותנו במיליון שנים. זה אומר שלפני מיליון שנים הם היו עם אותו ידע וטכנולוגיה כמונו ובעד מיליון שנים נהיה עם אותו ידע וטכנולוגיה כמוהם ונוכל גם אנחנו ליצור ולהנדס יצורים אחרים.
אבל דבר זה איננו פותר את הבעיה כי אז נשאלת השאלה איך אותן ישויות נוצרו?
2. הם ישויות ממימד אחר ואנחנו לעולם לא נוכל להגיע לרמתם לעולם. אפילו בעוד טריליוני טריליונים של שנים. אבל ישויות כאלו הם בעצם אלים. כלומר הכוון הוא דת ואז אתה צריך לבדוק איזו דת נכונה.

באשר לדת הספציפית - זה כל אחד צריך לעשות את החיפוש שלו בעצמו.
אני חושב שאתה סתם אומר את דבריך לשם ויכוח ולא בגלל שאתה מחפש את דרך האמת.
לדעתי כל אדם סביר אמור לנסות לחפש את הדרך ולא להמתין עד "שיוכיחו לו". כל אדם מודע לכך שתוך זמן קצר הוא ימות וימחק ולא ישאר ממנו כלום בחיים. כאשר מישהו נולד למצב כזה (למעשה הוא נולד לחיים הרוסים) - עליו לנסות לחשוב איך לצאת מזה.

באשר ל-"מפץ הגדול" - הוא לא סותר את הבריאה כי יתכן שיום בבריאה הכוונה היא לתקופה מסוימת. בכל אופן לדעתי גם מבחינה מדעית אי-אפשר לדעת בוודאות אם היה מפץ גדול או לא כי אי-אפשר לדעת בוודאות מה היה לפני מיליארדי שנים במקום שאין לו שום דמיון לכדור הארץ או ליקום כיום בכלל. לדעתי גם המדענים חושבים שזו השערה בלבד ומקבלים אותה רק בגלל העדר השערה טובה יותר.

BravoMan

Active member
ם אתה טוען שיתכן והאבולוציה לא התרחשה וגם לא נוצרנו ע"י יצור תבוני - אז אתה צריך להביא איזו תאוריה הגיונית לדרך בה נוצרנו. נכון לעכשיו לא שמעתי על תאוריה נוספת.
א) הבאתי לך תאוריה מאוד הגיונית שגם מסתדרת עם ה-"הוכחות שלך" - חייזרים ששונים מאיתנו. תבוני, אבל לא אלוהים.

ב) אני לא חייב לך כלום - אתה זה שאמרת שאתה יכול להוכיח שיש אלוהים.
הפרכת אבולוציה אינה הוכחה לאלוהים, כפי שהוכחת אבולוציה אינה הפרכה של קיום אלוהים, כי אלוהים יכול היה ליצור אבולוציה.

אז שוב - אם אתה רוצה שמישהו יאמין באלוהים שלך, תביא אשכרה הוכחה לקיומו, לא הפרכה של תאוריה מדעית כזו או אחרת!

. אותם ישויות הן כמו בני-אדם רגילים אבל פשוט הקדימו אותנו בהתפתחות.
איך קבעת שהם "כמו בני אדם"?
אתה לא יכול לדעת שום דבר עליהם!

בעצם, אתה גם לא יודע אם הם התפתחו או לא. אולי הם היו קיימים תמיד?
אולי הם נוצרו כפי שהם בתהליך שאנחנו לא מכירים?

אולי אנחנו נוצרנו בתהליך שאנחנו לא מכירים...

האם אתה יודע הכל שאתה קובע שיש רק 2 דרכים להיווצרות יצור תבוני - אבולוציה ואלוהים?

נוכל גם אנחנו ליצור ולהנדס יצורים אחרים.
אנחנו כבר יודעים להנדס יצורים אחרים, יש אפילו סיכוי שאכלת דבר מה מהונדס גנטית לארוחת צהריים שלך...

הם ישויות ממימד אחר ואנחנו לעולם לא נוכל להגיע לרמתם לעולם. אפילו בעוד טריליוני טריליונים של שנים. אבל ישויות כאלו הם בעצם אלים. כלומר הכוון הוא דת ואז אתה צריך לבדוק איזו דת נכונה.
מה קשר בין מימד אחר להגעה לרמה שלהם?
וגם אם לנו אין יכולת להגיע לרמה שלהם (רמה של מה בדיוק? טכנולוגיה? יכולת פיזית?), למה שאני אקרא להם "אלים" אם הם עדיין יצורים פיזיים?
ולמה לי ליצור סביבם דת?

באותה מידה יכולתי לסגוד לשמש, כי היא כ"כ רחוקה כ"כ חמה שלעולם לא אוכל לגעת בה.
ופעם אכן היו אנשים שסגדו לשמש. התבגרנו מאז.

ושוב - אתה יודע הכל על הכל?
איך קבעת שיש רק 2 אפשרויות?
זה שאתה לא יכול לדמיין אפשרויות נוספות לא אומר שהן לא קיימות!

שקלת למשל שאולי אנחנו זן מעגלי? בעתיד נפתח יכולת לנסוע בזמן, נחזור לעבר, וניצור את עצמנו!

בעצם זה אומר שאני אלוהים שלך, כי אני בתחום טכנולוגי אז ללא ספק חלק מהמצאותיי יתרמו לזה - אתה מוכן לסגוד לי ולעשות את מה שאומר?

אני כבר מזמן מצאתי את דרך האמת שלי, וראיית האמת הזו היא שמאפשר לי לראות את הרמה הנמוכה של טענותיך, שכולן שגויות וחסרות בסיס אחת אחת.

אין לך אפילו טענה מקורית להביא - טענותיך נטחנו עד דק ע"י רבים אחרים לטובת דתות שונות.
ומה בסוף?
אתה אפילו לא יודע להגיד לי איך לשיטתך מוצאים דת נכונה!

אתה אומר לי "כשתמצא, תדע!" אז הנה, אני מודיע לך שמצאתי ואני יודע! למה אתה לא מקבל את זה???

כאשר מישהו נולד למצב כזה (למעשה הוא נולד לחיים הרוסים) - עליו לנסות לחשוב איך לצאת מזה.
בוא אני אשאל אותך שאלה:
אם היה לך מליון דולר ושבוע להשקיע אותו, ואז בא אליך איזה בחור אקראי ואומר - תשמע, יש לי השקעה מצוינת עבורך!
אם תשקיע במה שאני אומר לך, אתה מסודר לכל החיים!.

האם לא היית מבקש ממנו שיוכיח לך שהוא אומר אמת?
ואם הוא היה עונה לך "אני לא צריך להוכיח לך כלום, לך תחקור את כל מליון כמוני שרוצים את הכסף שלך ותראה שאני הכי טוב!"
מה היית עושה?
הרי אין לך זמן באמת לחקור את כל מליון כמוהו!

ועוד יותר גרוע - אתה שואל אותו "איך אני בודק מי מכם נותן השקעה יותר טובה?"
והבחור אומר לך "תתחיל לחקור, אתה כבר תדע!".

אני במקרה כזה הייתי הולך עם יועץ השקעות בעל מוניטין מוכח, גם אם הוא מבטיח לי רווח מצומצם ולא להיות מסודר לכל החיים, כי הבחור עם ההבטחות הגדולות בוודאי נוכל, ולמה שאסכן את כל הכסף על קשקושים שלו?

גם המדענים חושבים שזו השערה בלבד ומקבלים אותה רק בגלל העדר השערה טובה יותר.
זה נכון!
גם אם תקפוץ מהגג של מגדלי אזריאלי - מבחינת המדענים זו השערה בלבד שתהפוך לכתם על המדרכה, כי כבידה ואנרציה הן רק השערות, שבנתיים לא נמצא משהו יותר טוב מהן.
כל עוד לא ניסית ובדקת, מי אמר שלא תתחיל לעוף או תעבור דרך האדמה ותצא מכיוון אחר?

arn1956

Member
א) הבאתי לך תאוריה מאוד הגיונית שגם מסתדרת עם ה-"הוכחות שלך" - חייזרים ששונים מאיתנו. תבוני, אבל לא אלוהים.

ב) אני לא חייב לך כלום - אתה זה שאמרת שאתה יכול להוכיח שיש אלוהים.
הפרכת אבולוציה אינה הוכחה לאלוהים, כפי שהוכחת אבולוציה אינה הפרכה של קיום אלוהים, כי אלוהים יכול היה ליצור אבולוציה.

אז שוב - אם אתה רוצה שמישהו יאמין באלוהים שלך, תביא אשכרה הוכחה לקיומו, לא הפרכה של תאוריה מדעית כזו או אחרת!

איך קבעת שהם "כמו בני אדם"?
אתה לא יכול לדעת שום דבר עליהם!

בעצם, אתה גם לא יודע אם הם התפתחו או לא. אולי הם היו קיימים תמיד?
אולי הם נוצרו כפי שהם בתהליך שאנחנו לא מכירים?

אולי אנחנו נוצרנו בתהליך שאנחנו לא מכירים...

האם אתה יודע הכל שאתה קובע שיש רק 2 דרכים להיווצרות יצור תבוני - אבולוציה ואלוהים?

אנחנו כבר יודעים להנדס יצורים אחרים, יש אפילו סיכוי שאכלת דבר מה מהונדס גנטית לארוחת צהריים שלך...

מה קשר בין מימד אחר להגעה לרמה שלהם?
וגם אם לנו אין יכולת להגיע לרמה שלהם (רמה של מה בדיוק? טכנולוגיה? יכולת פיזית?), למה שאני אקרא להם "אלים" אם הם עדיין יצורים פיזיים?
ולמה לי ליצור סביבם דת?

באותה מידה יכולתי לסגוד לשמש, כי היא כ"כ רחוקה כ"כ חמה שלעולם לא אוכל לגעת בה.
ופעם אכן היו אנשים שסגדו לשמש. התבגרנו מאז.

ושוב - אתה יודע הכל על הכל?
איך קבעת שיש רק 2 אפשרויות?
זה שאתה לא יכול לדמיין אפשרויות נוספות לא אומר שהן לא קיימות!

שקלת למשל שאולי אנחנו זן מעגלי? בעתיד נפתח יכולת לנסוע בזמן, נחזור לעבר, וניצור את עצמנו!

בעצם זה אומר שאני אלוהים שלך, כי אני בתחום טכנולוגי אז ללא ספק חלק מהמצאותיי יתרמו לזה - אתה מוכן לסגוד לי ולעשות את מה שאומר?

אני כבר מזמן מצאתי את דרך האמת שלי, וראיית האמת הזו היא שמאפשר לי לראות את הרמה הנמוכה של טענותיך, שכולן שגויות וחסרות בסיס אחת אחת.

אין לך אפילו טענה מקורית להביא - טענותיך נטחנו עד דק ע"י רבים אחרים לטובת דתות שונות.
ומה בסוף?
אתה אפילו לא יודע להגיד לי איך לשיטתך מוצאים דת נכונה!

אתה אומר לי "כשתמצא, תדע!" אז הנה, אני מודיע לך שמצאתי ואני יודע! למה אתה לא מקבל את זה???

בוא אני אשאל אותך שאלה:
אם היה לך מליון דולר ושבוע להשקיע אותו, ואז בא אליך איזה בחור אקראי ואומר - תשמע, יש לי השקעה מצוינת עבורך!
אם תשקיע במה שאני אומר לך, אתה מסודר לכל החיים!.

האם לא היית מבקש ממנו שיוכיח לך שהוא אומר אמת?
ואם הוא היה עונה לך "אני לא צריך להוכיח לך כלום, לך תחקור את כל מליון כמוני שרוצים את הכסף שלך ותראה שאני הכי טוב!"
מה היית עושה?
הרי אין לך זמן באמת לחקור את כל מליון כמוהו!

ועוד יותר גרוע - אתה שואל אותו "איך אני בודק מי מכם נותן השקעה יותר טובה?"
והבחור אומר לך "תתחיל לחקור, אתה כבר תדע!".

אני במקרה כזה הייתי הולך עם יועץ השקעות בעל מוניטין מוכח, גם אם הוא מבטיח לי רווח מצומצם ולא להיות מסודר לכל החיים, כי הבחור עם ההבטחות הגדולות בוודאי נוכל, ולמה שאסכן את כל הכסף על קשקושים שלו?

זה נכון!
גם אם תקפוץ מהגג של מגדלי אזריאלי - מבחינת המדענים זו השערה בלבד שתהפוך לכתם על המדרכה, כי כבידה ואנרציה הן רק השערות, שבנתיים לא נמצא משהו יותר טוב מהן.
כל עוד לא ניסית ובדקת, מי אמר שלא תתחיל לעוף או תעבור דרך האדמה ותצא מכיוון אחר?
אתה כנראה לא מבין את העולם שאתה חי בו.
1. אפילו לא עולה על דעתך שמדענים טועים. לא עולה בדעתך לשאול איך הם הגיעו למסקנות שהגיעו בקשר לכל מיני דברים. הם אומרים לך משהו - מיד אתה מאמין בו. יותר מזה: לא נראה לי שאתה בכלל קורא מה שמדענים אומרים או כותבים. נראה לי שאתה קורא מה שאיזה עיתונאים כותבים על המדע והמדענים. גם העובדה שהמדענים טעו בעבר לא משנה את אמונתך המלאה שהם לא טועים. מצחיק שאפילו לא עולה על דעתך להטיל ספק על משהו שאומרים לך שארע לפני 14 מיליארד שנים ואתה משווה אותו לכוח הכבידה שאנו רואים אותו יום יום.
2. לא פחות מצחיק זה שאתה מצפה שאלוהים יגיש לך הכול על מגש של כסף (אתה בעצם לא מאמין באלוהים אז אתה לא מצפה לזה אבל אתה חושב שמי שמאמין באלוהים אמור לצפות לזה) - זה לא יקרה. מי שרוצה לבדוק דרך זו - צריך להתאמץ. מצחיק גם להשוות את זה למישהו שמציע לך להשקיע מיליון דולר וטוען שכך תרוויח הרבה. מי שאומר לך כך יתכן ויש לו אינטרס להרוויח מכך וחוץ מזה אתה יכול להפסיד את המיליון דולר. אבל אני לא בקשתי ממך אפילו שקל ובחיפוש אחרי אלוהים אינך יכול להפסיד כלום כי אם הוא איננו - תמות בין כה וכה אבל אם הוא קיים - תרוויח המון.

גם הרעיון שלך ללכת ליועץ השקעות בעל מוניטין איננו רעיון טוב. היום אין אף יועץ שיבטיח לך רווח אפילו לא רווח מצומצם. אין אף יועץ השקעות שיבטיח לך היום שלא תפסיד. עדיף שתנסה ללמוד בעצמך את הנושא.

BravoMan

Active member
אתה כנראה לא מבין את העולם שאתה חי בו.
בהחלט!
בניגוד לדתיים יהירים כמוך, אני לא מתיימר להבין את כל העולם!
למעשה, אני לא מכיר אף אדם שאינו דתי שמתיימר להבין הכל.

אבל זה מה שאתה לא מבין - עדיף להודות שלא ידעים משהו, מאשר להמציא סיפורים מהתחת כדי להסביר את המציאות!

לא עולה בדעתך לשאול איך הם הגיעו למסקנות שהגיעו בקשר לכל מיני דברים
אני יודע בדיוק איך מדענים הגיעו לחלקים של המדע שמעניינים אותי כי קראתי ולמדתי איך בוצעו תגליות ואיך נעשו מחקרים.
אתה זה שחושב שהוא יכול להפריך מחקרים בלי להבין בכלל איך נעשו.

יותר מזה: לא נראה לי שאתה בכלל קורא מה שמדענים אומרים או כותבים. נראה לי שאתה קורא מה שאיזה עיתונאים כותבים על המדע והמדענים. גם העובדה שהמדענים טעו בעבר לא משנה את אמונתך המלאה שהם לא טועים. מצחיק שאפילו לא עולה על דעתך להטיל ספק על משהו שאומרים לך שארע לפני 14 מיליארד שנים ואתה משווה אותו לכוח הכבידה שאנו רואים אותו יום יום.
בדיוק כמו שנראה לך שאבולוציה לא נכונה.

הנה, עכשיו אתה סתם ממציא שקרים, אם לא תשקר לגבי מה אני יודע ומה אני קורא, כל עולמך יקרוס סביבך!
אתה באמת לא יכול לקבל את זה שיש לי ידע רב הרבה יותר משלך במדע, נכון?
כי אתה מצרי מוח האלה שפוחדים שמדע יהרוג את האל המגוחך ומהיושן שלך, נכון?
כמו חרדים, שצריך להסתיר בשבילם את המיצג על האדם הקדמון כשהם באים לבקר במוזאון ירושלים...

אתה בעצם לא מאמין באלוהים אז אתה לא מצפה לזה אבל אתה חושב שמי שמאמין באלוהים אמור לצפות לזה
או, כמעת צדקת!
אני אכן לא מצפה לכלום מאלוהים.
הרי אפילו אם יסתבר בסוף שקיים אחד כזה - די ברור מאיך שהעולם הזה נראה שהוא מעולם לא התערב בו, בטח לא לטובה.

אבל אתה טועה בעניין אחד - לא אמרתי, ואין לי שום דעה לגבי מה אתה, או דתי אחר אמור לצפות.

אני דורש ממך הוכחה כי אתה באת לכאן למכור לי את האל שלך ואת הדת שלך.
ואני לא קונה דברים בלי הוכחה, במיוחד שהמחיר גבוהה, וסימנים לרמאות נמצאים בכל מקום!

מי שאומר לך כך יתכן ויש לו אינטרס להרוויח מכך וחוץ מזה אתה יכול להפסיד את המיליון דולר. אבל אני לא בקשתי ממך אפילו שקל ובחיפוש אחרי אלוהים אינך יכול להפסיד כלום כי אם הוא איננו - תמות בין כה וכה אבל אם הוא קיים - תרוויח המון.
אה, והנה הקטע האמתי של הנוכלות:
אתה ביקשת ממני להשקיע מזמני היקר, בתקווה שתוכל לגרום לי לציית. או לך, או לאלה שרימו אותך להאמין בדת שלך כדי שתציית להם.

ברור שיש פה השקעה למען רווח - דתות נוצרו כדי לשלוט באנשים, לסחוט מהם כסף במסווה של תרומות וקרבנות לאלים, לגרום להם לציית לסמכות של מנהיגים דתיים, קדושים, נביאים, משיחים וכו'.

זה בדיוק כמו הדוגמה שלי עם המיליון דולר - אתה מבקש ממני לשרוף את החיים היקרים והקצרים שלי בתקווה שתרוויח אותי בתור עבד לכת שלך!
היות ואתה משיחי לפי מה שאני מבין מההתנסחות שלך, אז אתה גם בטח מחפש רווח לעצמך, כי האל שלך מחלק נקודות על כל אחד שתצליח להמיר.

אחרת בטח לא היית שורף את זמנך בפורום עלום במערכת תפוז. לא אמרת שהחיים שלנו סופר קצרים?

גם הרעיון שלך ללכת ליועץ השקעות בעל מוניטין איננו רעיון טוב. היום אין אף יועץ שיבטיח לך רווח אפילו לא רווח מצומצם. אין אף יועץ השקעות שיבטיח לך היום שלא תפסיד.
ברור.
אבל הנה אתה פה מנסה לשכנע אותי שאם אני אקנה את מה שאתה מכור, אני רק ארוויח!

ברכותי - נפלת בפח של עצמך!

R 1 3

Well-known member
מה שאמרתי סותר את האבולוציה (ויש עוד הרבה דברים שסותרים פעם הבאתי בשליפה 15 דברים כאלו).
אם אתה טוען שיתכן והאבולוציה לא התרחשה וגם לא נוצרנו ע"י יצור תבוני - אז אתה צריך להביא איזו תאוריה הגיונית לדרך בה נוצרנו. נכון לעכשיו לא שמעתי על תאוריה נוספת.
אם נוצרנו ע"י ישויות יותר מתוחכמות מאתנו אז יש 2 אפשרויות:
1. אותם ישויות הן כמו בני-אדם רגילים אבל פשוט הקדימו אותנו בהתפתחות. כלומר יתכן שהקדימו אותנו במיליון שנים. זה אומר שלפני מיליון שנים הם היו עם אותו ידע וטכנולוגיה כמונו ובעד מיליון שנים נהיה עם אותו ידע וטכנולוגיה כמוהם ונוכל גם אנחנו ליצור ולהנדס יצורים אחרים.
אבל דבר זה איננו פותר את הבעיה כי אז נשאלת השאלה איך אותן ישויות נוצרו?
2. הם ישויות ממימד אחר ואנחנו לעולם לא נוכל להגיע לרמתם לעולם. אפילו בעוד טריליוני טריליונים של שנים. אבל ישויות כאלו הם בעצם אלים. כלומר הכוון הוא דת ואז אתה צריך לבדוק איזו דת נכונה.

באשר לדת הספציפית - זה כל אחד צריך לעשות את החיפוש שלו בעצמו.
לדעתי כל אדם סביר אמור לנסות לחפש את הדרך ולא להמתין עד "שיוכיחו לו". כל אדם מודע לכך שתוך זמן קצר הוא ימות וימחק ולא ישאר ממנו כלום בחיים. כאשר מישהו נולד למצב כזה (למעשה הוא נולד לחיים הרוסים) - עליו לנסות לחשוב איך לצאת מזה.

באשר ל-"מפץ הגדול" - הוא לא סותר את הבריאה כי יתכן שיום בבריאה הכוונה היא לתקופה מסוימת. בכל אופן לדעתי גם מבחינה מדעית אי-אפשר לדעת בוודאות אם היה מפץ גדול או לא כי אי-אפשר לדעת בוודאות מה היה לפני מיליארדי שנים במקום שאין לו שום דמיון לכדור הארץ או ליקום כיום בכלל. לדעתי גם המדענים חושבים שזו השערה בלבד ומקבלים אותה רק בגלל העדר השערה טובה יותר.
כדי להבין כמה אתה תקוע בתפיסת מציאות של השלכה מחיי היום יום שלך שהאדם יוצר משמע הוא נוצר
ניתן להעלות סברה לא פחות הגיונית שהאדם היה כאן מאז ומתמיד. כפי שהיקום היה כאן כפי שאתה נוצרת בידי הוריך
אתה פוסל את האבולוציה משמע אין תמורות בטבע. אני פוסל את הבריאה ככלל כי הוא לא מסבירה מה היה כאן אין סוף זמן לאחור
פוסל גם את המינוח יקום כי יש לו גבולות ולתפיסה המרחבית שלנו אין גבול. שהרי גבול הוא חוצץ בין תחום אחד לתחום הסמוך לו.
בעצם למה זה רלוונטי מי יצר אותך או איך התגלגלו כאן בני אדם רבבות שנה לאמונה?
אתה מחפש באמונה הגיון קיומי להאחז בו כדי להיטיב עם חייך וחיי זולתך
אתה מאמין למי שגידל אותך שדאג לך לכל מחסורך - אחרת לא היית מגיע לבגרות
אתה מאמין לרופא שנותן לך תרופה - כדי להיות בריא
אתה מאמין לצבא ששומר עליך - כדי שלא יפגעו בך האויבים
במה תורמת אמונה באל? בסוף כולם מתים.. אין עדות למי שחזר משם או לחיי גן עדן ושאר הבלופים הקדמוניים
לכן נותרה האמת המרה - המצאת האל נועדת לשרת אל השרלטנים ואת הפחדים הקמאיים שמציב בפני כולנו הטבע והחיות דמויות אדם בפרט.
הסכנה הקרובה לרוב היא מהקרובים אליך.

R 1 3

Well-known member
האדם יודע לשיר, לרקוד, לפסל, לצייר
האדם לא מסוגל לבנות קן של ציפור בלי שילמדו אותו
משמע למח הקטן של ציפור יש יכולת לשיר לרקוד לחזר ליצור קן מושקע לגוזליה
מחומרים שהיא מוצאת ומלקטת ללא ספר הדרכה
שלא לציין להביא מזון לגוזליה ולנווט לקן שלה ממרחקים.
תורת האבולוציה מוצאת הגיון בציפורים כחלק משרשרת המזון
מנגד מה ההגיון האלהי ביצירת עולם שכולם טורפים ונטרפים?
אלהים כזה צריך להרחיק מהיקום - אם כבר אנחנו בעלי מצפון..

למעלה