כדורי שינה

כדורי שינה

שלום התחלתי לקחת כדור בשם "נוקטורנו" (nocturno) לקחתי את הכדור בדיוק 4 פעמים במשך שבועיים (לא ברציפות, סה"כ 4 כדורים נבלעו) ביקשתי מהרופאה להחליפו באחר כי המשכתי להתעורר בלילה היא החליפה לי לכדור שבינתיים עוד לא יצא לקחת. הסיפור הוא כזה: אני כבר כשבוע בלי הכדורים כלל, רק שביומיים האחרונים בעיות השינה שלי החמירו בצורה קיצונית מאוד שלא קרתה לי מעולם בחיי. הדבר היחיד שהצלחתי לחשוב עליו, הוא אומגה 3 שהתחלתי לקחת שילשום, בדיוק בלילה שהתחילו בעיות השינה הקריטיות. לפי מה שבדקתי אין שום קשר בין שני הדברים. רציתי לשאול כאן, אולי יש משהו שאני לא מודע לו. האם לאומגה 3 יכולה להיות השפעה לרעה על השינה??? בנוסף.... קיבלתי עכשיו ברוטיזולאם (brotizolam). לפי מה שבדקתי באינטרנט הכדור הזה ממכר ולא מומלץ לתקופה של מעל שבועיים. זה כדור שאני אמור לקחת אותו לתקופה של חודשיים ברציפות. מה ההשלכות של לקיחת הכדור לתקופה של חודשיים (לפחות)? האם יש כדור אחר שלא יזיק בצורה כזו? הסיבה שעברתי, בין השאר, מהכדור הראשון לשני היא בגלל שמלבד שהמשכתי להתעורר בלילה, השינה לא הייתה טובה ומעורבת בהרגשת האנג אובר ביום שלמחרת שדיי הקשתה עליי. תודה מראש.

בקשר לאומגה 3,

חשוב לציין שאובחנתי בעברי הרחוק כלוקה ב-ADHD אני לקחתי ריטאלין LA 40 עכשיו בימים האחרונים עברתי לקונצרטה הכי גדול (נראה לי זה 54 או 56) את הכדורי שינה והריטאלינים למיניהם אני לא לוקח כל יום זה תמיד הולך יחד ביום שאני לוקח ריטאלין\קונצרטה אני לוקח כדור שינה (לא נרדם אחרת) כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, עבר כשבוע מאז שלקחתי ריטאלין ו\או קונצרטה ו\או כדור שינה. האומגה אמרו לי שיעזור ל-ADHD (ובלי קשר מומלץ לקחת) זה פשוט משגע אותי אני לא יושן דקה בלילה כבר יומיים (ומלבד הויטמינים לא לקחתי כלום!!) והדבר היחיד שהשתנה זה שצירפתי את האומגה 3 (אני לוקח גם ויטמינים B12 וברזל, בשר go figure) תודה מראש, רון (מיואש ונמאס לו לבלוע כדורים)

RebelRex

New member
תשובות

1) אומגה 3 לא אמור להשפיע לרעה על השינה 2) הכדור ברוטיזולאם הוא ממשפחת הבנזודיאפינים - שהם נוגדי חרדה חזקים ...הכדור הזה גם סדטיבי . הכדורים האלה באמת ממכרים ויש להם פוטטנציאל של abuse . אני אישית לא יודע מה הרופאה חשבה כשנתנה לך את הכדורים האלה , יכול להיות שזה מקובל , ואם יש לך ספקות אולי כדאי לפנות לרופא אחר לחוות דעת נוספת . אני לא רופא ואני מכיר לפחות שני אנשים שעושים abuse לכדורים דומים ממשפחת הבנזודיאיפנים, לכן ממליץ להזהר עם הכדור הזה .. 3) יש המון סוגים של כדורי שינה, עם תופעות לוואי שונות , חלקם יותר גרועות וחלקם פחות גרועות מעבר לזה , לטיפול בADHD יש כדורים אחרים שהם לא מעוררים כמו סטרטרה ותרופות קו שני , ואם יש לך בעיות של שינה, אולי כדאי לשקול אותם עם הפסיכאטר.

אני מטופל אצל נוירולוגית

אתמול בלילה לקחתי בפעם הראשונה את כדור השינה החדש וחייב לציין.... התעוררתי כמו חדש! מה זה אומר "סדטיבי" ו"abuse"? ומה הקשר בין כדור שינה לבין נוגדי חרדה? :\ אני מבולבל....

עוד משהו קטן, חציית כדור וחשק מיני

הנוקטורנו הוציא ממני כל טיפת חשק מיני שהייתה יומיים-שלושה ברציפות שלא לקחתי אותו והחשק התחיל לחזור (אני לא צוחק, אם יש לכם כלב בעייתי... זה אחלה פיתרון! אחרת לשרוף את התרופה הזו) עם הברוטיזולאם זה גם קורה? כי לא ראיתי שרשום על זה משהו בעלון ותודה לאל גם לא ממש מרגיש אחרת כרגע. אבל באמת הכדור טוב..... אין לי האנג אובר ישנתי רצוף נרדמתי יחסית מהר מהרגע שלקחתי את הכדור אפשר לקחת חצי כדור? כאילו, מותר לחצות אותו? יכול להיות שחצי כדור יספיק לי גם.

RebelRex

New member
סדטיבי= מרדים , abuse= שימוש לרעה

אין קשר בין כדורי שינה לנוגדי חרדה, מלבד תרופות שיש להן התוויה רחבה, הכוללת את שני הבעיות הנ"ל

אם אין קשר, אז למה קיבלתי כדורים כאלו?

אני מדגיש - אני מטופל אצל נוירולוגית בשביל הריטאלין בלבד. ביקשתי כדורי שינה עקב בעיות שינה שהחמירו עם לקיחת הריטאלין. יש לי איבחון של ADHD שמלווה גם בבעיות שינה לא קלות (מלידה) - עם איבחונים על הכל, כמובן. בעברי לקחתי כדורי שינה שהחלטתי מרצוני להפסיק לקחת (בגיל צעיר). עכשיו אני צריך רק לתקופה המבחנים, כאשר הריטאלין שאני לוקח לא נותן לי להירדם. עם האיבחונים שהבאתי לרופאת המשפחה שלי ולנוירולוגית, נאמר לי שאוכל לקבל כמעט כל כדור שארצה, אבל עדיף להתחיל מנמוך. בכל מקרה, אם זה המצב, למה היא נתנה לי כדורים אנטי חרדתיים? אני מדגיש, אין לי שום סיבה לא לסמוך על הנוירולוגית. אני מתייעץ בנושא הזה כי תמיד טוב לשמוע עוד. אם יש כדור אחר שאתם ממליצים עליו אשמח לשמוע... הבעיות שינה העיקריות אצלי מתבטאות בזמן הירדמות ארוך (שעתיים-שלוש), התעוררויות מרובות בלילה (החל מ-5, יכול להגיע גם ל-50....), זמן שינה מועט (בממוצע 5 שעות בלילה), והבעיה העיקרית שאם בטעות עצמתי עין ברכבת\אוטובוס לחצי שניה אפילו אני לא אירדם כל הלילה... ולצערי זה קורה לעיתים קרובות (גם בעמידה). אם יש לכם כדורים שיכולים להתאים לי לתיאור שנתתי כאן אני אשמח לשמוע ולהעלות הנושא מול הנוירולוגית ולקבל ממנה חוו"ד על הכדורים. אני יכול בגדול שבינתיים אני מאוד מרוצה מהכדורים החדשים. להבדיל מהקודמים שעדיין הייתי מתעורר איתם בלילה, אני ישן רצוף ואני ישן טוב. אין לי האנג אובר יום למחרת (כמו שהיה בכדורים הקודמים) והטעם הרע שהיה בפה מהכדורים ממש הציק לי. אני נרדם איתם דיי מהר ונרדם לשינה עמוקה, מה שממש לא היה בכדורים הקדומים (שינה מאוד לייט, לא טובה). אם יש כדורים אחרים אני מאוד אשמח לשמוע עליהם.... שוב, כל מה שאתם אומרים לי כאן אני בכל מקרה לוקח לייעוץ נוסף מול הנוירולוגית. ואני חוזר ומדגיש, אני סומך על רופאת המשפחה שלי בעיניים עצומות. היא המליצה לי על הנוירולוגית. מה שהיא תגיד קודש הקודשים מבחינתי, אבל תמיד נחמד לקבל ייעוץ נוסף.

RebelRex

New member
לא הבנת מה שרשמתי

כשרשמתי שאין קשר בין כדורי שינה לנוגדי חרדה, מלבד תרופות שיש להן התוויה רחבה, הכוללת את שני הבעיות הנ"ל , התכוונתי שיש תרופות שפשוט מצאו ובדקו שהם עוזרות גם לחרדה וגם לבעיות שינה. זה שיש לך בעיית שינה לא אומר שהיא נובעת מחרדה , וזה שיש לך בעיית חרדה לא אומר שהיא נובעת מבעיית שינה. לא אמרתי שהנוירולוגית נתנה לך את הכדורים האלה בגלל שהיא חשבה שיש לך בעיית חרדה. היא ככל הנראה נתנה לך בגלל בעיית השינה וחשבה שהכדורים מתאימים לך. כמו שרשמתי , אני לא רופא , אני רק מתמצא קצת בנושא של תרופות. תסתמך רק על הרופאה שלך, ואם יש לך ספקות - גש לנוירולוג אחר לחוות דעת. בכל אני לא מאמין שמישהו פה בפורום יעז לתת לך המלצות לתרופות אחרות בהתבסס על 0 פרטים עליך ו/או בלי לבדוק אותך פנים אל פנים.

למעלה