כושר גופני

superneta

New member
כושר גופני

אם אני בדרך כלל לא פעילה גופנית, אני עדיין יכולה לבצע תרגילים אם פיטבול?

superneta

New member
עוד שאלה

האם ניתן לעבוד עם פיטבול וילדים?באיזה אופן?

היי

אכן אפשרי לילדים עם הכדור, ויכול להיות שעקב העובדה שהוא כדור בפני עצמו אפילו יוסיף להם עניין. יש כמובן להתייחס ביתר זהירות לתרגילים או מנחים מסויימים אך ברמה העקרונית מלבד בחירת גודל כדור מתאים והתייחסות לבעיות ספציפיות, אני לא רואה מניעה לפעילות שכזאת. מאחר ולא אמרת בדיוק מה הגיל אני לא יכול להתייחס יותר בפירוט, אלא להניח שמדובר על ילדים בגיל ההתבגרות. ברמה העקרונית הכדור הקטן ביותר הוא 45 סנט', על מנת לוודא שהכדור מתאים לנו, עלינו לשבת על הכדור, ולוודא שגם במפרק הירך וגם במפרק הברך קיימת זווית של 90 מעלות, כאשר הברכיים ממוקמות מעל העקבים. אם הכדור גדול מדי - יהיה לא לא יעיל , ובמקרים מסויימים אפילו מיותר לעבוד איתו, ולכן אני מתייחס למקרים בהם הכדור מותאם למתאמן, מעבר לכך יש לקחת בחשבון שאם משתמשים באביזרים נוספים - משקוליות ובר, עלינו לזכור כי במקרה של ילדים מתבגרים יש לקחת בחשבון עומסים וכיוצא בזה. אני חושב שאם יותר מבוגרים , היו עוסקים בעבודת core וחיזוק שרירי הליבה בעודם ילדים, היו יכולים אולי למנוע פציעות מיותרות, וכמובן משפרים את חיי היום יום שלהם, תוך למידה עוד מגיל צעיר של עבודה נכונה ובריאה יותר לגוף. הרעיון שלעצמו נשמע לי מעניין , טוב וכייפי ביותר, כמובן לאחר שלקחנו בחשבון את העבודה שאנחנו מדברים על ילדים/בני נוער, מה שאומר שאולי כדאי להתאים תרגילים ושפה שונה משאר המתאמנים הבוגרים, דבר שאין להתעלם ממנו. אם התכוונת לילדים בגיל צעיר יותר, או שהתשובה לא מפורטת מדי בשבילך, הייתי ממליץ להתייעץ אולי עם מומחים לתחום מתחום פעילות גופנית עם ילדים שכן זהו תחום התמחותם, והם יוכלו לסייע אולי יותר ממני. אף

הי אסף...

1. יש אנשים ששוכבים על הגב על הפיטבול,כפות רגלייהם על הרצפה, אך עדיין מאבדים שיווי משקל ולא מצליחים להשאר במנח הזה ממש, ולא כ"כ נוח להם. יש לך רעיון איך או מה אפשר במקום? 2. האם יש תרגילים יותר דינאמיים על פיטבול?, כמו חימום (מלבד מתיחות) או משהו שככה יותר יעלה דופק? תודה רבה!

היי

1. שאת אומרת " שוכבים על הגב על הפיטבול " - למה את מתכוונת ? הווה אומר ישנם מספר אופציות של שכיבת גב על הכדור- רק השכמות נוגעות, שכמות מעבר לכדור, גב תחתון ואגן נוגעים בכדור , מאוד תלוי על איזה מנח את מדברת - אם תפרטי יותר אוכל לעזור, באופן כללי כדאי גם לשים לב לרגליים - לא קרובות מדי ולא רחוקות מדי מהכדור, ובסיס רחב ( פיסוק )מקל יותר - עד גבול מסויים מעבר למה שציינתי- תלוי באיזה מנח מדובר אבל אולי אפשר גם להיעזר בידיים בתור תמיכה, שוב - אם תאמרי לי ספציפית על איזה תרגיל מדובר אולי אוכל לעזור יותר. דבר שני " לא כל כך נוח... " - לא נוח כואב? לא נוח מוזר? שיעורים ראשונים, או אחרי מספר שיעורים עדיין לא עוברת הרגשת האי נוחות?- יש לבדוק מהכין מגיעה אותה תחושה אם מקושי של מרכז שיווי משקל או מכאב, בכל אחד מהם יש לי תשובה אחרת אלייך. יש להבדיל מאי נוחות התחלתית על הכדור שנובעת מאופיו וממנחים שאנחנו לא רגילים אליהם לבין אי נוחות כואבת ומציקה שנובעת ממנח לא נכון. אני כן אציין שיש אנשים שמנחים מסויימים לעולם לא יהיו להם נוחים מטעמי סחרחרות וכאבי ראש וכיוצא בזה,, ולאלה יש למצוא תרגילים ספציפים אחרים. באשר לשלאתך השנייה - לדימניות הכדור - יש מספר דברים - לצערי כעת אני חייב לצאת.. בשבעות הערב המאוחרות אוסיף את תשובתיי...

מפרטת....

אוקיי... תרגיל בטן הבסיסי על הכדור: גב על הכדור,כתפיים ושכמות באויר,ידיים מאחורי הראש שלובות. כפות הרגליים על הריצפה. (פיסוק ברוחב האגן,90 מעלות....) יש לי אחת, שבגלל שהיא נמוכה מידי היא מאבדת שווי משקל-זזה הרבה לצדדים ולא נוח לה מהבחינה הזו.וכבר עשיתי איתי בערך 5 שיעורים. בהקשר השני- אנשים שבאותו תרגיל לא מרגישים נוח מבחינת הגב. הם לא רגילים לאקסטנשן של הגב (בסיום התרגיל). תמיד אני נותנת אלטרנטיבה שאין לי בעיה שיעברו לעבוד על המזרון.....אבל... השאלה שלי אם הם יכולים להתרגל לזה? מבין?

אוקיי..

אני אתחיל דווקא מהסוף- בהקשר השני של האי נוחות בפשיטת הגב.. פתרון אפשרי אחד הוא פשוט לא להגיע לטווח תנועה מלא!מבחינת ההנחיות את יכולה להנחות לאחר הכפיפה לפרוס בחזרה את השכמות עלהכדור מבלי לשלוח את הראש לאחור, כלומר לדמיין שהם עושים את התרגיל על המזרן ולאחר הכפיפה לרדת כביכול לקו ישר אחד.. זאת אופציה אחת - תעדכני אותי לגבייה.עם כאשר טווח התנועה הוא לא מלא היי סמוכה ובטוחה שהתרגיל עדיין קשה יותר מכפיפת הבטן הרגילה והמוכרת. עוד משהו שיכול להקל על התרגיל ועל הפשיטה בגב הוא התקדמות קדימה (כאלו " להתרחק" מהכדור), כלומר שכמות פחות באויר , ויותר על הכדור , ואז הכדור תומך יותר בגב והתרגיל קל יותר. בהקשר הראשון של המתאמנת - ציינת שהיא נמוכה - האם יש לך כדור שמותאם לה מבחינת הגובה? אם לא אז אכן מדובר בבעיה שקשה למצוא לה פתרון - אם הכדור לא מותאם בגובה תחושת האי נוחות מובנת לגמרי... הגובה שלה הוא לא הבעיה בתרגיל, כי אם הכדור שלא מתאים לה. אופציה נוספת אם הכדור בכל זאת מתאים לה( אם את לא סגורה מה זה אומר מתאים לה- תתעדכני בהודעה או שתיים למעלה - הסברתי כיצד בודקים זאת ) היא לנסות לבצע את התרגיל אולי קרוב לקיר - בצורה כזאת שלאחר שהיא עוברת למנח השכיבה אצבעות הרגליים נתמכות בקיר והברכיים כמובן מעל העקבים ויכולים לגעת או לגעת גם כן בקיר , מה שיכול לתת לה יציבות. מקווה שעזרתי ופה לעוד שאלות אסף.

תודה אסף...

הבנתי. עוד 2 שאלות- 1. מה לגבי תרגילים יותר דינאמיים? 2. האם אתה מעביר השתלמות של יום אחד על הכדור, כך אולי אני אוכל להגיע...?

בוקר טוב

יש מגוון של תרגליל כדור יותר דינמיים, והרשימה יכולה להיות ארוכה מאוד, תמקדי אותי טיפה יותר לגבי השאלה השנייה - התשובה היא כן.. מתוכננות השתלמויות יום אחד ואחת מהן ממש בקרוב את מוזמנת להתעדכן באתר שלנו ולראות ובנוסף אשמח ללעדכן כאן בפורום לגבי השתלמות קרבה ובאה

בתשובה לשאלתך

כן :) ניתן להשתלב בשיעורי כדור גם אם את רק מתחילה. יש ליידע את המדריך בתחילת השיעור (אם את מרגישה בנוח) שזהו השיעור הראשון שלך, והמדריך/כה כבר יתייחסו בהתאם. היתרון שבכדור שהוא יכול להתאים גם למתחילים וגם למתקדמים ברמה הכללית וברמה הפרטנית פר מתאמן. כמו בכל שאר שיעורי הסטודיו ההתחלה הנכונה היא מתונה, סבירה ובהתאם להנחיות הבטיחות הרגילות.. כמובן שאם ישנם פתולוגיות מסויימות( פריצות דיסק, עקמת וכיוצא בזה) כדאי מאוד! ליידע את המדריך בדבר, ( שלא להגיד חובה!) על מנת שיוכל להתאים את האימון לסיטואציה אסף

אם ישנם שאלות נוספות אחרי חמש..

שרשרו אותם כאן ואענה עליהן מאוחר יותר הערב.. בכיף. תודה אסף.

למעלה