כיסויים למושבים בסקודה

skaramoosh

New member
כיסויים למושבים בסקודה

שלום,
ההורים שלי קנו סקודה אוקטביה חדשה, ושלחו אותי לקנות כיסויים להגן על הריפודים.
יש למישהו המלצה למקום בירושלים?

+ ההגה מצופה בעור וגם ידית ההילוכים. יש לי בעיה אידיאולוגית עם עור, האם נראה לכם שיוכלו להחליף לי את זה במשהו סינתטי?

תודה רבה מראש על העזרה :)

shahf

New member
א. ברכב מותקנות כריות צד בגב המושב, כיסויים לא מומלצים.

ב. את יכולה להיות בטוחה שבאוקטביה העור סינטטי, לא נראה לי שסקודה מגדלים בקר במכלאות ללא גרות תיל בשביל ציפויי העור שלהם.

WarDog

New member
רפד מקצועי משאיר חור באזור שבו נמצאת הכרית אויר

אצלנו ברכב הקודם, היה ריפוד שקנינו בנפרד אצל רפד.
הבחור בדק כמה כריות יש, ואיפה הן בדיוק נמצאות ולפי זה יצר חור בריפוד שדרכו אמורה להיפתח הכרית אויר.
בדיוק כמו שיש בריפוד המקורי(רק ששם זה תפר יותר חלק ולא חור ממשי).

enigo

New member
רפד ממש מקצועי קונה מכונה שתופרת תפר חלש, כמו במקור...

ולא משאיר חור מכוער - שגם לא ברור אם הוא באמת בגודל וצורה נכונים כך שלא יפריע לפתיחת כרית האוויר.

shahf

New member
נניח על תפר חלש לאורך כל צד גב המושב הייתי סומך יותר מאשר

על "חור במקום שהכרית יוצאת".

kitt

New member
לא סומך על שניהם. יש כרית אויר = אין כיסוי. חוץ מזה שלמי אני

אני שומר את הכיסוי? לזה שיקנה ממני את האוטו?

shahf

New member
אני גם בדעה הזו, מאז ומתמיד.

רק אמרתי שאם כבר כיסוי אז ההצעה של אניגו עדיפה לדעתי על חור.

skaramoosh

New member
אני לא חושבת

שכל מי שמשתמש בעור במוצר שלו מגדל ושוחט את הבקר בעצמו.
בחוברת עם המפרט של הרכב היה כתוב שההגה, ידית ההילוכים ומעצור היד מצופים בעור. לא נראה לי שהם משקרים.
בסוף אבא שלי נזכר בשם של הרפד שאמא שלו הייתה הולכת, הם עשו עבודה מקצועית ואני סומכת עליהם בקטע של הכריות אויר.
תודה רבה על העזרה :)

למה לשים כיסוי לריפוד

אם הרעיון לשמור על הריפוד של הרכב? בד"כ הכיסוי הוא חדיר גם לנוזלים וגם לאבק וגם לגז
כלומר, יתרה מזה, לפעמים החדירות היא חד כיוונית, כלומר, חודר טוב ולוקח הרבה זמן עד שיוצא [אם בכלל יוצא]. מה שיוצא מזה זה שיטת הבת יענה. את לא רואה ומתחת לכיסוי לעתים נוצר ממש נזק למושב...
&nbsp
ובכלל, עד כמה כיסויי מושב פופולריים כיום?

skaramoosh

New member
וואלה נקודה טובה

אבל הרכב לא שלי וגם המושבים, אני רק בשליחות של ההורים

תסבירי/תסביר להם

שזה OLD SCHOOL או OLD FASHIONED, ארכאי או ווטבר.
ובמילים אחרות, גם הדור הצעיר יכול להפרות את הדור הבוגר...

חן 1111

Active member
הם לא צריכים לגדל את הבקר, הם יכולים לקנות עור

כמו שהם קונים אלטרנטורים, צירים, צמיגים, מצברים.......... אצל חברות שמתמחות בזה.
ואף פעם לא האמנתי לסיפורים של רולס רויס וכדומה על זה שהם מגדלים במיוחד את הבקר בשביל העור ואת העצים בשביל ציפויי העץ.

shahf

New member
העניין של החברות ש"מגדלות" נראה לי יותר בכיוון של

חקלאי שמגדל תחת "מפרט" של החברה, כמו שקורה בתחום המזון.

חן 1111

Active member
לא סביר שאפשר להחליף את הציפוי, אבל

די בטוח שבדגמים הזולים יותר יש ציפוי סינתטי, כך שאם את מוכנה להשקיע, סביר שאפשר לקנות גלגל הגה וידית הילוכים של הדגם הפשוט.

the annonymous

New member
אפשר להחליף אצל רפד טוב אבל זה לא זול

קחי בחשבון שהעור עמיד יותר ושלא מגדלים פרות במיוחד בשבילו. זה תוצר לואי של תעשיית הבשר והעלות שלו נובעת לא מהעור הגולמי אלא מהטיפול בו.

skaramoosh

New member
בלי להיכנס לעניין המוסרי

זה פשוט מגעיל אותי לגעת בזה. האם מכיר רפד שיכול לעשות דבר כזה? איפה שאני הייתי הוא אמר שאי אפשר

enigo

New member
אני מבין את מי שמחליט לא לקנות מוצרי עור בגלל המשמעויות של

שימוש בעור בתעשיה, מתוך תקווה שאם כולם יחרימו עור - תרד הכדאיות הכלכלית של גידול בקר וכן הלאה.
אבל מה שאת מדברת עליו כאן הוא קנית מוצר עור - ואז החלפת העור במשהו אחר. כך שתעשיית העור לא סובלת שום נזק, ואת לא משיגה שום אפקט. אז מה הטעם?

skaramoosh

New member
לא אני קניתי את המכונית

המכונית היא של ההורים ואני נוהגת בה הרבה. לו היו שואלים אותי לא הייתי מסכימה אבל כיוון שזהו המצב אני מעדיפה לפחות לא לגעת בעור בכל פעם שאני נוהגת במכונית. גם כיסוי זה בסדר.

למעלה