כיצד לדבר עם בעל הדירה?

מצב
הנושא נעול.
כיצד לדבר עם בעל הדירה?

כיצד לדבר עם בעל הדירה?
שלום רב,
אני מתגורר כיום בשכירות במושב במרכז הארץ. אנו גרים בבית מדהים, עם בעל דירה מקסים ומאד הוגן שלא העלה את השכר כבר קרוב לחמש שנים.
אנו מעוניינים להמשיך ולגור בבית הזה אך כאשר נביא ילד לעולם הבית יהפוך קטן מדיי עבורנו.
רצינו להציע לבעל הדירה להרחיב את הדירה על ידי: סגירת מרפסת (קיימת), הפיכת מחסן (קיים) לחדר מגורים.

כעת, כיצד נכון להציע את ההצעה המדוברת? האם נכון שאנחנו נממן את זה? האם אנו נממן את זה בתמורה לחוזה התחייבות ששכר הדירה נשאר זהה לכך וכך שנים?
בהתייעצות קצרה עם בעל הדירה, הוא אמר שהמנהל עושה בעיות על דברים שכאלו.

בתודה,

הרחבת בית

כיצד לדבר עם בעל הדירה?
שלום רב,
אני מתגורר כיום בשכירות במושב במרכז הארץ. אנו גרים בבית מדהים, עם בעל דירה מקסים ומאד הוגן שלא העלה את השכר כבר קרוב לחמש שנים.
אנו מעוניינים להמשיך ולגור בבית הזה אך כאשר נביא ילד לעולם הבית יהפוך קטן מדיי עבורנו.
רצינו להציע לבעל הדירה להרחיב את הדירה על ידי: סגירת מרפסת (קיימת), הפיכת מחסן (קיים) לחדר מגורים.

כעת, כיצד נכון להציע את ההצעה המדוברת? האם נכון שאנחנו נממן את זה? האם אנו נממן את זה בתמורה לחוזה התחייבות ששכר הדירה נשאר זהה לכך וכך שנים?
בהתייעצות קצרה עם בעל הדירה, הוא אמר שהמנהל עושה בעיות על דברים שכאלו.

בתודה,
הרחבת בית
הי עודד,

לפני שבוחנית את האפשרות הזאת, האם בדקתם שזה אפשרי מבחינה חוקית ?
האם יש יתרת זכויות בניה שיאפשרו את ביצוע הבניה המבוקשת?
ניתן לברר זאת במשרדי הועדה המקומית לתכנון ובניה החלה על אזור המגורים שלכם.

בכל מקרה הליך שכזה הוא ארוך ומורכב, שבתחושה שלי בעל הדירה שלכם לא ירצה להתעסק בזה לכן אפשרי שאתם תנהלו את ההליך.

מבחינת העלויות, במידה וזו השקעה גדולה לא הייתי ממליץ שאתם תממנו את זה אלא בעל הדירה היות ובשלב זה אינכם יודעם בודאות מוחלטת כמה שנים תרצו להמשיך להתגורר בנכס.

במידה והעלות לא גבוהה ניתן לעשות תחשיב כלכלי שיכמת (מלשון כמות) את ערך ההשקעה שלכם בדירה תוך קיזוז שכ"ד החודשי בהתחשב בעובדה שלאור ההרחבה שכ"ט הריאלי של הנכס צריך לעלות.

בהצלחה!

מצב
הנושא נעול.
למעלה