כיצד תוכל לנצח את האויב...

almanach

New member
כיצד תוכל לנצח את האויב...

כיצד תוכל לנצח את האויב, כאשר האויב הוא אתה רה המשיך. "מה צריך אדם לעשות לאחר שהוא מבין שהאויב האישי שלו, והאויב הגדול של האנושות, הוא העצמי הנפרד והאנוכיות שלו? הוא יכול לבחור ללכת בדרך האהבה הלא-אנוכית. ואז מה? הוא יכול לקרוא ספרים, לעשות מדיטציה ולהשתמש בטכניקות התפתחות שונות וכן הלאה. אך קיימת בעיה עיקרית העולה על כל הדברים הללו. העצמי הנפרד והאנוכי אינו רוצה לוותר על השליטה לטובת העצמי הפנימי. יותר מכך, השגת המודעות האוניברסלית משמעותה שהעצמי הנפרד והאנוכי יחדל להתקיים כישות עצמאית - הוא 'ימות' כביכול. לכן הוא יילחם על חייו כחיה פצועה! הוא יתמרן באופן אינטלקטואלי כמו אלוף עולם בשח. הוא ישתמש בתחבולות ובתרמיות. קודם שתצליח להגיע למקום כלשהו מבחינה רוחנית, אתה חייב להבין שהעצמי הנפרד האנוכי שולט במוח, בתשוקות ברגשות וכן הלאה - הוא שולט בכל חייו של האדם! לכן אם תעשה משהו שיאיים על העצמי הנפרד שלך, הוא ישתמש בדברים שהוא שולט בהם כנגדך. הוא יודע מתי אתה מנסה להדיחו והוא חכם באופן מדהים בדרכיו לשמור על שליטתו ולשמר את אשליית הנפרדות. הוא יילחם בניסיונותיך לשלוט בחייך, והוא לא יילחם בהגינות. זו משימה קלה עבורו מכיוון שהוא צריך להערים עליך רק במעט. לכן, כל אדם זקוק למורה אמיתי בנקודה מסוימת בדרכו. מורה שלא יניח לעצמי הנפרד להשיג את מבוקשו". "אני מבין את כל זה, רה, אבל למה אתה אומר שאנחנו צריכים מורה? מדוע שלא נשיג כל זאת מספרים, מהחיים וממדיטציה?" "אתה אומר שאתה,מבין אבל ברור שלא שמעת מילה ממה שאמרתי. המילים נפלו על אוזניים,אטומות הקשב אליי באמצעות הקול הפנימי שלך, לא באמצעות המוח של העצמי הנפרד שלך. תחילה הוא מסנן את כל מה שאתה קולט ובכלל זה את המילים שלי. והמסנן הוא האגו שלך, העצמי הנפרד האנוכי שלך. העצמי הנפרד הוא כה פיקח שהוא יכול אפילו להשתמש בתשוקה שלך להשתנות כדי להשאיר אותך לכוד. אם הוא יודע שאתה מעוניין להתפתח מבחינה רוחנית מה לדעתך הוא יעשה? מה היית אתה עושה? הוא 'מספק את רצונך', הוא מאפשר לך לקרוא ספרים. למעשה הוא יגרום לך לקרוא ספרים ,ללכת למדיומים (למתקשרים) ולדלג משיטת התפתחות אחת לשנייה, משיגעון חולף אחד לאחר. העצמי הנפרד האנוכי יניח לך לעשות זאת כל עוד אינך מאיים על השליטה או על הקיום שלו. "גם אם אני עובד קשה ובאמת עושה כל שביכולתי כדי להשיג הארה?" "אתה יכול להתאמץ כביכול להשיג בהארה, ולא להשיג דבר חוץ מראש מלא רציונליזציות רוחניות שהעצמי הנפרד ישתמש בהן כדי להגן על עצמו. אתה יכול 'לטחון מים' לעד. אבל במציאות אינך עושה כל שביכולתך עד אשר אתה משתמש בשירותיו של מורה אמיתי, במראה ברורה המשקפת עבורך את האנוכיות שלך עצמך". "מדוע עליי לראות את האנוכיות שלי, האם אין היא חולפת לאחר שאני לומד ומשיג מודעות גבוהה יותר?" "יש אנשים רבים שהם עדיין אנוכיים לחלוטין אף על פי שיש להם ידע וניסיון רבים בתחומים רוחניים ומטה-פיזיים. אנשים אלה יודעים טכניקות מדיטציה רבות ושיטות של התפתחות אישית ואולי גם משתמשים בהן הם חושבים שהם בעלי מודעות גבוהה יותר. באופן טבעי, העצמי הנפרד האנוכי מניח להם לחשוב כך והוא אף 'טופח להם על הכתף' על כך שהם רוחניים כל כך. אפשר וההגדרה שלך ל'מודעות גבוהה יותר' שונה משלי, אבל בשבילי ועל פי התורות העתיקות ידע וניסיון כאלה אין משמעותם בהכרח שיש לך מודעות גבוהה יותר". מתוך הספר "הסודות האבודים של אטלנטיס"

למעלה