כיתה קטנה בבי"ס רגיל מצטערת מעט ארוך

איריס56

New member
כיתה קטנה בבי"ס רגיל מצטערת מעט ארוך

שלום לכולם, חייבת עזרה דחוף דחוף. אני אכתוב מעט רקע - הצעיר שלי בן 11.5 לומד בכיתה קטנה בעלת רקע שפתי שנמצאת בבי"ס רגיל. השנה עלה לכיתה ה ומערכת השעות היתה 3 ימים 6 שעות (יוצאים מב"ס בשעה 13:30) יום אחד 5 שעות (יוצאים בשעה 12:45) ויום שישי יוצאים בשעה 11:45. חייבת לציין שבכל השבוע היו 4 שעות אנגלית. הכל התנהל על מי מנוחות כשברקע התחילו סיפורים על שיעורי אנגלית לא נעימים עם הפרעות של ילדים ועם החלטה להעביר את שיעורי האנגלית מפרונטליים לממוחשבים כדי ליצור עניין. בחודש שעבר נאמר לנו שבאופן חד פעמי יורדת שעה אחת מסוף יום ראשון ולאחר מכן בלי אפילו להודיע המנהלת הורידה את כל ימי הלימודים ל5 שעות ויום שישי נשארו 4 שעות. השבוע ועד הכיתה נפגש עם מנהלת ביה"ס שבין שאר הדברים הסבירה לנו איזו תראומה היא קיבלה מהילדים כשילדי הכיתה היו בכיתה א' ואיך היא אוהבת אותם היום, הודיעה שהיא מעלה לנו את שעות הלימודים ל4 ימים עד 14:15 (כמו הכיתה המקבילה) יום אחר 13:30 ויום שישי נשאר ב- 11:45. הסבירה לי שישנם ילדים שמקבלים ריטלין ולא מסוגלים להתרכז עד השעה 14:15 ואח"כ לקחה את המילים חזרה וגם הודיעה שישנן מסגרות קטנות בבי"ס רגיל שלא מלמדים שם אנגלית בכלל אלא נותנים אנגלים בקטע חווייתי ושאני צריכה לומר לה תודה שהיא מוכנה ללמד את תלמידי הכיתה אנגלית. הכיתה מונה 13 ילדים על מורה אחת וסייעת אחת ואחרי חנוכה מצטרפת אלינו ילדה נוספת כך שהכיתה תהיה בת 14 ילדים. השאלה שלי היא האם ישנו איזו שהוא חוזר מנכ"ל ממשרד החינוך שיכול לומר כמה ילדים לפי התקן אפשר להכניס לכיתה כזו, כמה שעות לימוד מגיעות לילדים ומהם הזכויות שלנו בתור הורים ובוודאי מהם זכויותיהם של הילדים בכיתה? האם אני יכולה (בתור ועד הכיתה) להעביר דרך ביה"ס מכתב להורים שלא מודעים לבעיה? מצטערת על האורך אבל חייבת עזרה דחופה - חייבת לפעול עד חג החנוכה. תודה על ההקשבה, איריס

brum

New member
על פי חוק החינוך המיוחד -

גודל הכיתה וכמות השעות תלויה במה שאישר משרד החינוך לאותו בית הספר כך שאים אחידות בנושא. לגבי "בעיית" הריטלין - ילד יכול לקחת כדור ריטלין שישפיע עליו עד 12 שעות, כך שהטענה כי שעות הלימוד תלויות בילדים שצריכים ריטלין (או כל תרופה דומה) זה תרוץ לא אמיתי. יש אגב בתי ספר המלמדים ילדים עם צרכים מיוחדים ולהם יש כמה פעמים בשבוע שהילד לומד עד רבע לשלוש...

brum

New member
אך בנוסף יש חוק חינוך ארוך ולימודי העשרה

שנכון לשנת הלימודים הזו: (ב) יום חינוך ארוך יהיה כלהלן — ארבעה ימים בשבוע — שמונה שעות לימוד לפחות; באחד מימי אמצע השבוע — חמש שעות לימוד לכל היותר; ביום שישי בשבוע — ארבע שעות לימוד לכל היותר. כך שאני מתקנת את עצמי לפחות לגבי אחידות

brum

New member
ושוב שכחתי להוסיף - החוק הזה מתייחס

לכל בתי הספר, לאו דווקא כאלה שמשולבים

איריס56

New member
כיתה קטנה

בוקר טוב, תודה על המידע. איפה אני מבררת בדיוק מה הוקצב לבי"ס הספציפי הזה? אני תושבת גבעתיים והילד לומד בר"ג והפחד היחיד שלי הוא שהמנהלת תנסה להתנקם ולהוציא את הילד - ואין לה שום סיכוי לטענה שהוא מופרע כי הוא מצטיין הכיתה ומקבל צל"שים - כמה בשנה. מה דעתך? אין לי ברירה אני חייבת לכתוב את מכתב התלונה ולהיות בראש ההורים כיוון שאני הוועד של הכיתה ובוועד המוסדי. איריס

brum

New member
יש לך כמה ברירות

האחת לפנות למחלקת החינוך המיוחד בעיריית רמת גן ולבדוק את הכללים, אולם יש בעיה בנושא הזה מאחר ורוב הסיכויים שהמחלקה תגבה את המנהלת - אבל בכל מקרה כדאי שתקבלי תשובה כלשהיא - באם לא תקבלי תשובה בכלל - לשלוח מכתב רשום על מנת להוכיח שאכן פנית לעיריה. גם המפקחת על בתי הספר של משרד החינוך אמורה לדעת. בכל מקרה שאת נתקלת בחוסר שיתוף פעולה כדי להתייעץ עם משפטן/עו"ד, יש 2 מקומות בהם תקבלי תשובות, ללא צורך בתשלום, האחת במחלקה המשפטית של הפקולטה למשפטים, והשניה לפנות לארגון "בזכות" (יש להם גם אתר באינטרנט). השאלה היא גם, אחרי שתדעי מהו החוק בדיוק - מה את רוצה שיקרה ?

zorefs

New member
מנסיון עם בתי שהיתה וגם כיום בכיתה קטנה

בבית ספר יסודי וחט"ב ניתן לשלב עד 14 תלמידים עם מורה וסייעת. זה מה שהיה ואמרו לנו ואין בזה כל רע. יש לפעמים שיש פחות אבל עד 14 ילד זה בסדר ונכון ואין בעיה ולפעמים גם מורידים להם שעות חינוך כי קשה להם.

למעלה