כלבה מתעצלת

כלבה מתעצלת

יש לי לברדורית בת שנתיים מאוד ממושמעת ואינה דומננטית כלל, לחלוטין מקבלת את מרותי.
עד לפני כמה חודשים הייתה עם מרץ גורי, רצה ומושכת כל הזמן.
בחודשים האחרונים זה השתנה ויש לי בעיה בבקרים כאשר אני מוציא אותה לסיבוב בוקר על האופניים, ולוקח את הילד לגן באותה הזדמנות. היא פשוט מסרבת לרוץ ולפעמים נעצרת או נגררת מאחור כך שאני ממש צריך למשוך אותה. חשוב להדגיש שאם אנחנו הולכים לגינת כלבים (מתחילים באותו בסלול לגן אבל ממשיכים עוד הרבה) היא רצה כל הדרך.
אין לה בעיה לרוץ (גם שניכר שירד לה הכושר), היא פשוט רוצה ללכת בשנטי ולרחרח את הסביבה. הדבר קשה במיוחד בירידות שאני לא יכול לנצל את התנופה (כי היא עוצרת אותי) לטובת העליות שבאות אחרי, ואז בעליות אני צריך לאפילו למשוך אותה קצת- זה מעכב אותי וגורם לי לאחר תמיד וגם קשה פיזית.
מה עושים?

נ"ב
לכלבים, כמו לסוסים, יש קושי לרוץ בירידה?

תודה
אוהד

כלבה עצלנית

שלום רב
ראשית זו לא משימה קלה לכלב לרוץ עם אופניים.ירידה בכושר בהחלט יכולה להשפיע על המוטיבציה.יתכן גם שהכלבה חוותה חוויה שלילית בקשר עם האופניים, פגיעה פיזית או גורם חיצוני אחר שפגע בה וקושר במוחה עם הרכיבה. כדאי לנסות [בלי לחץ הבוקר] נסיעות קצרות מקושרות בחוויות חיוביות צ'ופרים בדרך קריאות עידוד עצירה למשחק וכד'

תודה!

הבעיה היא בהחלט מוטיבציה ולא קושי פיזי.
יתכן שזו תגובת שרשרת כי אני מתרגז עליה כל פעם שהיא לא זזה.
קריאות עידוד עוזרות מעט, אנסה אוכל
תודה ואעדכן
אוהד

כלבה עצלנית

נראה שמשהו גרם לה לתופעה זו יתכן ובאחת הנסיעות נפגעה מהאופניים אואיזושהיא חוויה שלילית עוצמתית

למעלה