כלב נובח על הדלת

berdoron

New member
כלב נובח על הדלת

שלום לכולם יש לי יורקשייר טרייר מדהים בן שנתיים וחצי שבחודש האחרון נובח כמו משוגע על הדלת ללא הפסקה
זה קורה בכל השעות גם כשאין אור בחדר מדרגות
מה אפשר לעשות בשלב ראשון בלי לערב מאלף בתשלום?
תודה מראש לכולם

הכלב הנובח

דורון שלום
איך אתה מגיב כשזה קורה? מה תגובת הכלב לתגובתך? האם הנבחנות היא התנהגות רגילה אצלו או שזה רק מה שתיארת? קשה לאבחן כלב דרך מסרים אך ככל שתנדב יותר פרטים גם על סדר היום של הכלב וה"להקה"אליה הא משתייך אפשר להציע כוון יותר נכון בברכה שמוליק

berdoron

New member
כלב נובח על הדלת

אני אישית די אדיש כי זה לא מפריע לי. חברה שלי צועקת לו די מספיק וכו. כאשר אנו צועקים עליו הוא מביט אלינו לשניה ואז חוזר לנבוח על הדלת עד שהוא מאבד עניין וחוזר לסלון.
מעבר לתופעה הזו אין הרבה שינוי בהתנהגות שלו למעט מרדנות קלילה.
בנוגע ללהקה אני מניח שהכוונה לבני הבית... איזה עוד פרטים דרוש לך לדעת?
רוב היום אני נעדר מהבית וחברה שלי נמצאת איתו הרבה ומשחקת איתו. הוא ישן איתנו במיטה. כלב די מפונק סהכ אבל חמוד

כלב נובח

שלום רב
לצעוק זה לא פיתרון להפך הצעקה מתגמלת את הכלב ומחזקת את ההתנהגות. מה שאני נוהג לעשות ללמד את הכלב לנבוח בפקודה, השיטה פשוטה: אפשר למנוע ממנו חטיף או משחקוכשהוא נובח לתגמל אותו [חתיכונת נקניקיה] לאחר שהוא קולט את הרעיון מוסיפים את המילה דבר או נבח, להתמיד בחזרות רבות ובהדרגה לבטל את הפרס, להישאר תמיד עם תגמול מילולי. השלב הבא יהיה לתגמל אותו על הפסקת הנביחות, השיטה זהה וכשהכלב קלט את הרעיון נחבר את המילה :שקט או די או פוי..... ושוב בהדרגה לעבור לגמול מילולי, אגב מרדנות קלה כדאי להכחיד, כי היא עלולה לגרור מרדנות כבדה בהצלחה שמוליק

למעלה