כלניות בנגב שוק פתוח

כלניות בנגב שוק פתוח

עדין תחילת פריחה באזור בארי הרבה ניצני פריחה לרשום ביומן יום טיול לנגב בעוד כשבעיים שוק של פרחים כלניות וירק מילוי אויר בראות לאסוף המון בחינם שוק של טבע חיים לאדם המיקם לרשום ליד בארי ליד רעים נחל הבשור מספר שווקים של ירק ופרח יוצאים יושבים ליד הפרחים ונושמים כן מול עזה ורחוק רחוק אויר פסגות ליד הפרחים בברכה עודד יפה מנהל המעבדה לחקלאות לגינון ולסביבה נקי

ננה f

New member
הי עודד, נשמע מפתה

אפשר לקבל פרטים יותר מדוייקים/המלצות ספציפיות למסלול טיול ליום? הי כולם, שוקו-אגוז... יופי של רעיון לפורום. וגם תתחדשו

דרום אדום ../images/Emo141.gif../images/Emo141.gif../images/Emo141.gif

בוקר טוב ננהF ברוכה הבאה אלינו לפורום את מוזמנת להצטרף תוכלי בהמשך השרשור לצרף כרטיס בקור שלך ואשלח אליך כרטיס מגנטי......
כך תקבלי עדכונים מדי שבוע על מקומות מדליקים........... ולשאלתך....... פסטיבל "דרום אדום" ייערך בדרום באיזור הנגב הצפוני בארבעת סופי השבוע של חודש פברואר הקרוב. בצומת יד מרדכי ובצומת בית קמה תהיינה תחנות מידע למטיילים באיזור , יחולקו מפות ודפי מידע. תתקיימנה צעדות יהיו שווקים של אוכל ואמנים וטיולים אל מרבדי הכלניות באיזור. ממליצה מאד לטייל באיזור בארי ובחורשות הצמודות לנחל גרר האיזור עם עשרות מרבדי כלניות אדומות צפופות הצובעות את משטחי הקרקע כלהבות אש .........מחזה מדהים!!!!!!! כדאי לצאת מוקדם , להמנע מהפקקים הגדולים. הנה הקישור למוקד הפסטיבל תהנו וסעו בזהירות

אויר ונגב

בעבודתי יום עבודה בנגב יום חג נסיעה למבטחים או הבשור כשעה ועולם אחר אויר נקי יבש ונעים הכל שם בקצב איטי הולכים לאט עומדים ומדברים בא שם שתה קפה מה נשמע ספר משהו פגישה ובמושב או קיבוץ נעמדים תמיד טרקטור לצד טרקטור במרכז הכביש ומשוחחים על המחירים פוליטיקה מקומית ובחירות לוועד המושב הרחבת הישוב וגידול חדש בקיבוץ ובמושב ואתה מאחור רוצה לעבור לא צופרים עומדים רגע או יוצאים ומדברים והממהר עוקף ועושה כך עם היד למה אתם עומדים ולא מקבלים תשובה אלו אנשי הנגב ובסיום יום עבודה כזה תמיד אני עוצר ליד עץ לפעמים קבוע ולפעמים חדש יושב שעה קלה כותב סיפור מוציא את הפינגן מבשל לי קפה מוציא את המקטרת וחושב לי על השקט הזה והתחברות אל הקרקע והעץ נוף וחיים נגב ובעונת פריחת הכלניות\ נחל הבשור בארי רעים כלניות יושב לי בתוך קבוצת כלניות ולומד על מחזור החיים בטבע על הטבע שמבין במחזור החיים ואנחנו מנסים להבין ומסבירם למה חם וקר והצמח שם בברכה עודד יפה מנהל המעבדה לחקלאות ולגינון

עודד, קבל ברכות לרגל פתיחת גן הקקטו

הקקטוסים בפארק הלאומי של רמת - גן השארתי לך כאן ובפורום גינון השבוע הודעות, כנראה שלא ראית ממה שהספקתי להציץ מהצד אני מבינה שהפתיחה ב5.2. והמקום מדהים ספר קצת על הסוקולנטים ואיך עצבת את הגן היחודי הזה. התאור שלך על עבודתך במושבי הדרום מקסים! מצרפת לך תמונה מהכלניות של נחל גרר ליד בארי, גם אנחנו אוהבים להשתרע בין הכלניות ולהתחבר לטבע

ננה f

New member
מקסים ותודה לשניכם

1. אני מטיילת רק באמצ"ש. 2.לא הבנתי את הקטע עם הכרטיס ש.א., אז אשמח למסר הבהרה. הרבה תודה.

היי ננה../images/Emo114.gif

על גב הכניסה לפורום יש כותרת הנקראית מאמרים, תחתיה יש רשימת כרטיסי בקור של חברי הפורום אם את מבקשת להצטרף למועדון את מוזמנת למלא כרטיס ביקור כדוגמת שאר הכרטיסים. פרטיך יוכנסו למאגר ............. שבוע טוב

גן הקקטוסים בפארק לאומי

פרוייקט יסודי כמו שהתרגלתי לבצע והסיפור התחלי בערך לפני שנה המנכל יוסי זמר טוב מזמין לישיבה דחופה מחר ובישיבה ראש העיר רמת גן צבי בר עוזרו פיליפסון מנכל הפארק ומשפחה וכמובן אדריכל הגנים פרופ גדעון שריג אדריכל הפארק ומשם עפו פקודות עבודה ראש העיר הזה חותך במהירות צא לעבודה מה מי אני מנסה לשאול והתשובה תקים כאן גן קקטוסים תקבל מתנה תרומה יצאנו לשטח האדריכל ואני איתרנו מאחורי השיחים חממה ישנה ואזור גונגל כאן המקום אמר מנכל הפארק אין לכם זמן לחשוב ובמהירות מאז גדעון הולך ומעיף ידים לצדדים תעיף תפתח תזיז תישר תשקם תבנה כאן הגן הסגור וכאן הגן הפתוח מדדנו ברגלינו ציירנו וסימנו והחלטנו מיד ביום על הנקודות החשובות גדעון לקח את החומרים למשרדו לתיכנון ואני התחלתי במלאכת בניית האתר ניקוי גילוי החממה הישנה ותיכנון השיקום יישור השטח קבלן א לשיקום החממה והאלמנטים החשובים ועד הקמת הגן ליווי יום יומי וועל האוסף משםחה מרמת גן איש יקר שמו אדון זנד הקים גן קקטוסים על הבית לצד הבית בבית על הקירות בחצר במרפסת בכל פינה כ 2000 צמחים חובב אמיתי האיש נפטר ואישתו תרמה את האוסף ראש העיר תפס מיד שם יד וכאמור הכל כבר נסגר ומיד גם התחלנו במלאכת הטיפול בחצר התחביב על מנת לשמר כל צמח התיכנון הסתיים הבניה הסתיימה והתחלנו להעביר את הצמחים גדעון האדריכל איש מדייק ומתכנן כל פרט גדול וקטן והגיע עד מיקומו של כל צמח בגן החיצוני והפנימי הלכנו שנינו וסימנו נקודות שתילה דגלים צבעוניים על מקלות וכמינהגינו בפארק יסודי עד הנקודה האחרונה לקחנו גם יועץ לקטוסים שמו שמוליק שליווה את הצד המקצועי על מנת לא לטעות חלילה במתן מים או דשן חשיבות עליונה אצליהנושא המקצועי במקביל קיבלנו אוסף נוסף אוסף של גברת מכובדת מבנימינה אחותו של עיזר ויצמן והתורמים משפחתה וילדיה ביניהם דינה רובננקו איתה יצרתי קשר והגן בבנימינה גן עדן אישה מיוחדת הקימה את הגן איזה צמחים נסעתי לשם צילמתי הסתובבתי וספגתי אויר מיוחד ישבתי על הכסא במרפסת והרגשתי את בניית הגן התחברתי אל המקום הזה ואני גם האחרון שנגעתי שם בכל צמח ובגן ובכל נקודת היסטוריה קטנה שם ווהמתנה אדירה גם לשם הגיע המנכל להריח ולראות את התלהבותינו של גדעון האדריכל ושלי יצאנו גדעון ואני עם סרטים כדרכינו סימנו שם בשטח וכאן בפארק כל נקודה וכמובן בתכנית העבודה ורשמתי פרוטוקול עבודה ויצאנו עם חברי מהפארק להעתיק את הגן יום אחד הכנו את הקרקע והוצאנו צמחים מיוחדים ופתחנו מסלול לטרקטור וביום הנוסף עבודה מבוקר ועד לילה הוצאה וברכה של כל קקטוס עץ העברה וניטעה בפארק ותוספות פה ושם והגן עומד ובמלאכה חברי העובדים אנשים מיוחדים אוהבי עבודה עמלים ומיוחדים והגן עומד לצד גן הפרחים ובשבוע הבא פתיחה וגם ימי הפתיחה נפרדים פתיחה ושלט לכל משפחה מכבדים את התורמים לכן שתי פתיחות מיועדות כאן פתיחה למשפחה אחת בשבוע הבא ופתיחה נוספת יקבעו יום אינני יודע מי בין המוזמנים קיבלתי הזמנה אני כבר בפרויקט הבא גם אותו קיבלתי אתמול מהמנכל ומראש העיר אין הפסקות וגם לא יושבים על זרי דפנה אין זמן לנוח וגם לא צריך בברכה עודד יפה מנהל המעבדה לחקלאות גינון וסביבה

כמה מקסים! ../images/Emo147.gif../images/Emo145.gif../images/Emo146.gif../images/Emo114.gif

כן, מכירה מקרוב כמה מהאנשים עליהם כתבת ......... התוצאה מדהימה מיוחדת ובלעדית! הצצתי ואני ממליצה השקעת שם עבודה רבה! איפוא יהיה הגן הבא אותו אתה מתכנן? שבוע נפלא עודד תודה על ששתפת אותנו במלאכת ההקמה

למעלה