כל הכבוד לרעיון הפורום!! ושאלה -

שטיבלמן

New member
כל הכבוד לרעיון הפורום!! ושאלה -

איך בדיוק עובד כרטיס אשראי וחשבונות באמריקה? הבנתי שצריך כל חודש לשלוח צ´ק בדואר?? אין אפשרות להוראת קבע? ושוב, כל הכבוד עדי על רעיון הפורום, אני באופן אישי ממש מאושר

במקרה הכינותי מראש

מאמר שלם ומקיף הכולל תשובה לשאלתך בנושא שיטת האשראי בארה"ב. אתה מוזמן לחלק המאמרים של הפורום ותמצא אותו שם! אני מאוד מקווה שהוא יעזור.

שטיבלמן

New member
עדי, את פשוט גדולה!!

באמת כל הכבוד, אני ממש מעריך את ההשקעה שלך. ההסבר היה ממש מעניין וכיסה כל כך הרבה אספקטים שלא חשבתי עליהם. פרט אחד שלא ממש הבנתי - אותו כרטיס יכול לשמש גם כאשראי וגם כמזומן (debit)? איך מחליטים? ושוב - כל הכבוד, והמשיכי כך!!

Credit and Debit

זה קצת מבלבל כי יש כאן שני מושגים שהשימוש בהם הוא כפול, לשני דברים שונים. צריך להפריד בין כרטיסי אשראי או מזומן, לבין אופן החיוב - Credit or Debit. הכרטיס עצמו יכול להיות כרטיס DEBIT שהחיוב יורד לך מיידית מחשבון הבנק ברגע ביצועו, או כרטיס CREDIT שהחיוב מתווסף לרשימה של חיובים שאתה מקבל בסוף החודש. אופן החיוב DEBIT פשוט עושה את אותה פעולה שלמעלה (תלוי בסוג הכרטיס, אבל התוצאה זהה) רק שהיא מתבצעת דרך מערכת הכספומטים ואתה מחוייב בעמלה. אופן החיוב CREDIT מתבצע באותה שיטה (בשני הכרטיסים, על פי הסוג) רק שהפעולה עוברת דרך מערכת חברות האשראי (המחשבים של ויזה) ואתה לא מחוייב בריבית. בשני אופני החיוב, כרטיס DEBIT יחייב את חשבון הבנק מיידית וכרטיס CREDIT "ירשום" את הרכישה ברשימת החיובים שתגיע אליך בסוף החודש. אני מקווה שזה עוזר,

ומשהו קצת פחות מקיף.....

באופן כללי את כל החשבונות של כרטיסי האשראי אתה צריך לשלם באופן יזום על ידך. לא חייבים כל חודש לשלם את כל הסכום, אלא יש סכום מינימום שאותו חייבים לשלם ומעבר לזה הסכום שנשאר צובר ריבית (אם אתה חדש בארה"ב הריבית די גבוהה, ככל שצוברים "ותק" ובונים הסטוריה של תשלומים הריבית יורדת). בדרך כלל אפשר לשלם בטלפון, באינטרנט או על ידי משלוח צ´ק. אין אפשרות של הוראת קבע כי אתה צריך הרי לקבוע כמה אתה רוצה לשלם. גם צריך לזכור שבארה"ב כרטיס האשראי הוא לאו דווקא מונפק על ידי הבנק שלך (לי למשל יש חשבון ב- BANK OF AMERICA אבל כרטיס אשראי מבנק אחר, כי שם התנאים היו יותר טובים). באופן כללי מומלץ לשלם את כל הסכום על הכרטיס (לפחות בתחילת השהות בארה"ב) כי זה מאוד תורם לבניית Credit History טוב, שזה המדד שיקבע לך בעתיד האם יתנו לך ריבית יותר טובה, אשראי יותר גבוה, או האם יהיו מוכנים להשכיר לך דירה או טלפון נייד. בקשר לתשלומים שונים אחרים (טלפון, חשמל, מים וכו´), זה תלוי בחברה עצמה ובבנק שלך. BANK OF AMERICA נותן אפשרות לעשות מנוי אצלו (עולה כמה דולרים בחודש) ואז אפשר לשלם חשבונות בהוראת קבע. יש חברות שאצלן אפשר לעשות בחינם את הוראת הקבע - בקיצור כל מקרה לגופו. חשוב לציין שגם תשלומים של חשבונות אחרים עוזרים לבניית ה- CREDIT HISTORY. ולסיום, אם רק הגעת לארה"ב הסיכוי הוא שבכלל לא תקבל CREDIT אלא DEBIT שזה כרטיס שסכום הקניה יורד מיידית מהבנק (כלומר, אין קרדיט). וזה בגלל שאין לך CREDIT HISTORY. טוב, לא יצא קצר כמו שהתכוונתי, אבל מקווה שעזרתי. לפרטים המלאים מלאים - גש למסמך של עדי. אפרת

שטיבלמן

New member
תודה רבה אפרת

עזרת מאוד, ותודה רבה על ההשקעה. נשמע לי כל כך מסובך, פתאום החיים בישראל נשמעים כל כך פשוטים וקלים. ועכשיו אני מתחיל לחשוב על אסטרטגיות על מנת לייצר credit history כמו שאתם אומרים, כי אני מבין שזה נחוץ מאוד. שוב, המון תודה.

למעלה