כמה זמן בממוצע לוקח לחמם מים עם דוד חשמל בחורף?

Borisyo

Member
אצלינו דוד חשמל מוצב על הגג, מעל קומה 4 ואנחנו בקומה 1

50 דקות לוקח למים להגיע לרמה מתחת לרמת מים חמים ועוד 30 דקות כדי להיות חמים בשביל להתקלח. צריך גם להשאיר דוד חשמל דלוק בזמן שמתקלחים בשביל לשמור על טמפרטורת מים כמה שיותר.

האם זה תקין? כמה זמן לוקח לחמם מים אצלכם?

בעל הבית אומר שככה אמור להיות כאשר לוקחים בחשבון שאנחנו נמצאים בצפון ובזמן של חורף, דוד חשמל נמצא על הגג ובזמן שמים יורדים בצינור קר יש הורדת חום גם.

דיברגנט חדש

Well-known member

50 דקות לוקח למים להגיע לרמה מתחת לרמת מים חמים ועוד 30 דקות כדי להיות חמים בשביל להתקלח. צריך גם להשאיר דוד חשמל דלוק בזמן שמתקלחים בשביל לשמור על טמפרטורת מים כמה שיותר.

בעל הבית אומר שככה אמור להיות כאשר לוקחים בחשבון שאנחנו נמצאים בצפון ובזמן של חורף, דוד חשמל נמצא על הגג ובזמן שמים יורדים בצינור קר יש הורדת חום גם.
נראה לי שאתה מתבלבל בין דוד חשמל לבין דוד שמש שמפעילים אותו על חשמל כשאין שמש, כי בדוד חשמל לא אמור להיות שוני מהותי בין חורף לקיץ.

GoldenEyes

Well-known member

תלוי בגודל הדוד שמש , ובגיל הגוף חימום , ובעיקר בכמות האבנית שיש על הגוף חימום
ככל שגוף החימום "זקן" יותר , ככה לוקח לו יותר זמן לחמם מים
היה לי דוד שמש בן 19 שלקח לו כשעה וחצי לחמם מים בחורף.
עכשיו יש דוד חדש , ולוקח לו לחמם חצי שעה כמות מים מספקת לשתי מקלחות.
גם אצלי זה מותקן על הגג של קומה רביעית , ואני בקומה ראשונה.

נערך לאחרונה ב:
אני קומה 5, הדוד קומה 7
לא יודעת לכמה זמן מספיקים המים. מספיק לי למקלחת, אבל אני גרה לבד.

למעלה