כמה זמן

• פותח הנושא יעלה1975
  • פורסם בתאריך
י

יעלה1975

Guest
שאלה קצת מוזרה
כמה זמן עבר מהרגע שהבנתן שאתן צריכות לפנות לתהליך של תרומת ביצית עד לכניסה לתהליך (עד שסגרתן עם סוכנות)?

אני כבר שנה וחצי מבינה..... ולא מצליחה לעשות את הצעד

שנה פלוס.... התחלתי את התהליך בגיל 44 עם בן זוג להורות, אחרי מספר חודשים קיבלתי את הבום, צללתי לדיכאון עמוק לקח לי זמן להתרומם, התחלתי טיפול פסיכולוגי, המשכתי לעשות עוד כמה נסיונות מהביציות שלי בן הזוג להורות נטש את התהליך, הבנתי שמה שאני רוצה הוא להיות אמא והמשכתי לבד לתרומה אצל אותו הרופא. ילדתי חודש לפני יום הולדת 47. גם בתהליך התרומה לקח כחצי שנה. המהממת שלי בת 6 פלוס ולא הייתי חולמת על ילדה אחרת, הכי הכי שלי ולהפתעתי דומה לי בכל כך הרבה דברים
איילת

י

יעלה1975

Guest
אני בטיפול פסיכולוגי כבר מספר חודשים אצל מישהי שיש לה נסיון בענין. היא מנסה לעזור וזה לא ממש מצליח
אני תקועה.
לא מצליחה להתחבר למחשבה על הריון לא מהביצית שלי.

שנה וחצי ככה.....

בת 45 וחצי
מגיל 41 בטיפולים. בגיל 44 הפסקתי לעשות ivf. הרגשתי שכבר אין טעם
אני במקביל לאבל שמתי לעצמי מטרות, כמו רובוט.
בדקתי אפשרויות ונכנסתי לתהליך.
העיבוד של זה לקח לי זמן, כולל כל ההריון למרות שבהריון הנושאים השתנו.
כמה כאב וכמה בכי היה, היה לי חור ענקי בלב שהייתי בטוחה שלעולם לא ייסגר. ויכולה להגיד לך שהוא כמעט ונסגר לגמרי
איילת

י

יעלה1975

Guest
אני במקביל לאבל שמתי לעצמי מטרות, כמו רובוט.
בדקתי אפשרויות ונכנסתי לתהליך.
העיבוד של זה לקח לי זמן, כולל כל ההריון למרות שבהריון הנושאים השתנו.
כמה כאב וכמה בכי היה, היה לי חור ענקי בלב שהייתי בטוחה שלעולם לא ייסגר. ויכולה להגיד לך שהוא כמעט ונסגר לגמרי
איילת
אני שמחה לשמוע שהחור הענקי נסגר כמעט לגמרי
המון תודה על השיתוף !!!

ח

חתולתעולם11

Guest
זה לוקח זמן לעכל, אבל אני מציעה לך להתקדם צעד צעד ובמקביל. תקבעי לך כמה פגישות הסוכנויות כדי לקבל מושג לגבי התהליך, תרענני את הבדיקות, ותנסי גם לדבר עם נשים שעברו את התהליך.
מניסיוני, זה גם מקדם את ההשלמה.

י

יעלה1975

Guest
זה לוקח זמן לעכל, אבל אני מציעה לך להתקדם צעד צעד ובמקביל. תקבעי לך כמה פגישות הסוכנויות כדי לקבל מושג לגבי התהליך, תרענני את הבדיקות, ותנסי גם לדבר עם נשים שעברו את התהליך.
מניסיוני, זה גם מקדם את ההשלמה.
הפורום די עוזר. יש תגובות של נשים שהיו במצב שלי או שנמצאות במצב שלי, וזה נותן כח להמשיך. והבנה שאפשר לצאת מזה

ו

ותיקה כאן

Guest
מהר. לדעתי. מהרגע שרופא חסר רגישות זרק לי את זה באכזריות... אחרי התפרקות לרסיסים, ממש מוות. לקח 3 חודשים עד שישבתי מול רופא שבטחתי בו, ונרשמתי.חצי שנה אחרי כבר הייתי בהרון.
לא לא הייתי שלמה 100%. אבל הייתי שלמ ה 10000% בזה שאני רוצה להיות אמא יותר מכל רוצה להיות אמא. ומהר. מהר מהר או שאני לא אשא יותר את הסבל של הציפייה. כשמבינים, באמת מבינים, שזה או זה או לחא להיות אמאף לדעתי זה עוזר.
עם הזמן, והאושר, והסיפוק וכל העולם ומלואו שמחכה לך, מבינים שהתרומה היא למעשה נס.
אם תרצי, אשמח לתמוך בך, כמו שתמכו בי.

י

יעלה1975

Guest
מהר. לדעתי. מהרגע שרופא חסר רגישות זרק לי את זה באכזריות... אחרי התפרקות לרסיסים, ממש מוות. לקח 3 חודשים עד שישבתי מול רופא שבטחתי בו, ונרשמתי.חצי שנה אחרי כבר הייתי בהרון.
לא לא הייתי שלמה 100%. אבל הייתי שלמ ה 10000% בזה שאני רוצה להיות אמא יותר מכל רוצה להיות אמא. ומהר. מהר מהר או שאני לא אשא יותר את הסבל של הציפייה. כשמבינים, באמת מבינים, שזה או זה או לחא להיות אמאף לדעתי זה עוזר.
עם הזמן, והאושר, והסיפוק וכל העולם ומלואו שמחכה לך, מבינים שהתרומה היא למעשה נס.
אם תרצי, אשמח לתמוך בך, כמו שתמכו בי.

מדהים !!
הגעת להחלטה מהירה !!
כנראה שאחרי התהליך מבינים שזה באמת לא הכי משנה של מי הביצית. העיקר להיות אמא. לפני מתעסקים עם האין ומעצימים את תחושת אבדן החלום.
תודה על השיתוף !!

י

יעל רננה

Guest
מצד אחד תקחי לך זמן להשלים ולהתאבל, מצד שני תעשי הפרדה בין הכאב האישי שלך על ההבנה שלא תוכלי להביא ילד מביצית שלך, לבין הרצון והצורך להיות הורה. כי באמת שאין קשר בין הדברים, גם אחרי ההריון והלידה עדין יש שמחה ענקית מצד אחד וצער קטן שישאר איתך תמיד. וזה לא סותר וזה מה שאני למדתי מהתהליך את ההבנת שאין סתירה בין השניים, אני לקחתי הרבה זמן כי רציתי לוודא לגמרי שלא אצליח מביצית שלי, ורציתי כאילו להגיע "מוכנה" ו"שלימה" לתהליך, אבל הזמן הזה לא עוזר כי בסוף זה בדיוק כמו שתיארתי שני הרגשות חיים אחד ליד השני והאחד לא מאפיל על השני. בהצלחה רבה!!!

י

יעלה1975

Guest
מצד אחד תקחי לך זמן להשלים ולהתאבל, מצד שני תעשי הפרדה בין הכאב האישי שלך על ההבנה שלא תוכלי להביא ילד מביצית שלך, לבין הרצון והצורך להיות הורה. כי באמת שאין קשר בין הדברים, גם אחרי ההריון והלידה עדין יש שמחה ענקית מצד אחד וצער קטן שישאר איתך תמיד. וזה לא סותר וזה מה שאני למדתי מהתהליך את ההבנת שאין סתירה בין השניים, אני לקחתי הרבה זמן כי רציתי לוודא לגמרי שלא אצליח מביצית שלי, ורציתי כאילו להגיע "מוכנה" ו"שלימה" לתהליך, אבל הזמן הזה לא עוזר כי בסוף זה בדיוק כמו שתיארתי שני הרגשות חיים אחד ליד השני והאחד לא מאפיל על השני. בהצלחה רבה!!!
למעשה בגיל 43 רציתי כבר להפסיק כי הבנתי שתוצאות מהטיפולים חוזרות על עצמן ורק בגלל שהיו שואבים יחסית הרבה ביציות והיו הפריות אז ניסיתי עוד.
כבר אז דיברו איתי על תרומה. לא יכולתי לשמוע על זה בזמנו.
עכשיו אני כבר מבינה שאין אופציה אחרת.
היות ואני לא מצליחה להגיע להשלמה עם התהליך אני דוחה שוב ושוב את ההחלטה.

אחרי הלידה עדיין יש צער קטן? צביטה בלב?
זה אומר שהעצב הזה והדמעות לא תיפסקנה גם אחרי ?

י

יעל רננה

Guest
למעשה בגיל 43 רציתי כבר להפסיק כי הבנתי שתוצאות מהטיפולים חוזרות על עצמן ורק בגלל שהיו שואבים יחסית הרבה ביציות והיו הפריות אז ניסיתי עוד.
כבר אז דיברו איתי על תרומה. לא יכולתי לשמוע על זה בזמנו.
עכשיו אני כבר מבינה שאין אופציה אחרת.
היות ואני לא מצליחה להגיע להשלמה עם התהליך אני דוחה שוב ושוב את ההחלטה.

אחרי הלידה עדיין יש צער קטן? צביטה בלב?
זה אומר שהעצב הזה והדמעות לא תיפסקנה גם אחרי ?
התכוונתי לומר שהצער הקטן שנעשה פצפון אחרי שאת יולדת ילד, הוא על האבל שאת לא תלדי ילדים מביצית שלך אבל חבל לחכות עד שתגיעי להשלמה איתו כי זה לוקח הרבה זמן וממילא זה משהו שמלווה אותנו תמיד. זה לא סותר את זה שאת תאהבי את הילד מהתרומה אהבה גדולה. לי לקח הרבה זמן להבין שהצער האישי שלי לא קשור לילד ולכן זה לא צריך לעכב.

י

יעל רננה

Guest
התכוונתי לומר שהצער הקטן שנעשה פצפון אחרי שאת יולדת ילד, הוא על האבל שאת לא תלדי ילדים מביצית שלך אבל חבל לחכות עד שתגיעי להשלמה איתו כי זה לוקח הרבה זמן וממילא זה משהו שמלווה אותנו תמיד. זה לא סותר את זה שאת תאהבי את הילד מהתרומה אהבה גדולה. לי לקח הרבה זמן להבין שהצער האישי שלי לא קשור לילד ולכן זה לא צריך לעכב.
וממש ממש לא בכי ודמעות - שוכחים את זה לגמרי!! את עסוקה בשמחה ולא בצער - נגמר!

ו

ותיקה כאן

Guest
יש צער קטן, ויש לפעמים צער גדול.יש צביטות בלב וגם הרבה צביטות. בארצינו לכל אחד יש מה להגיד על הילדים שלך ובאובססיה על המראה החיצוני פרט פרט וזה כואב. פשוט הכל מתגמד מול אמהות. אני אם לא הייתי הופכת לאמא הייתי מתה. ועכשיו עולמי שלם. האושר הוא בלתי נתפס. זה משהו שצריך להשלים איתו. שזה הגורל שלך וזה הסיפור שלך. זה קורה לכל אחת בזמן אחר.
פעם לדוגמא הייתי באבל ושקעתי בדכאון. אין סוף לדמעות. בכיתי בלי סוף. זה נפסק. העצב הזה לעולם לא חזר אליי ולא יחזור והדמעות האלו לא יחזרו ממש לא.
אני מאמינה שמעט מאוד נשים ממש ממש השלימו ורצו בשמחה לתהליך הזה. אני מאמינה שיש את ״השלמתי מספיק בשביל להמשיך״. גם חתולת עולם צוטדקת. את מתחילה בתהליך ופתאום את מרגישהב התרגשות מטורפת! פתאום יש הבטחה אמיתית שזה יקרה! אני ככ שמחה שלא ביזבזתי זמן. זמן יקר שבו את כבר יכולה להיות אמא ולבלות כמה שיותר עם הילד שלך

אצלי יכולה להגיד שתמיד המטרה היתה לנגד עיני, להיות אמא ולכן את המעבר לתרומה אני יזמתי, אמתי לרופא יאלא מספיק עם הניסויים, אתה מבזבז את הזמן.
הפעם היחידה שבאמת היתה לי נפילה חזקה ואבל ואפילו דיכאון זמני היה כשהתרומה הראשונה נכשלה וכשהבנתי שיש מצב שאהיה ללא ילדים בכלל.
בסוף כנראה זה מסתכם עם מה את מעדיפה להמשיך הלאה - ללא ילדים בכלל או ילדים מתרומה

למעלה