כמה מחשבות ותהיות

Ras Arbel

New member
כמה מחשבות ותהיות

יום שלישי בערב, ליין חדש, ליינאפ מעולה, מועדון מגניב, סאונד מפנק (עד פה נשמע טוב לא?) וקהל.... קהל אין. מה שמרגיש מוזר בכל העסק העניין פה זה, שכל מי שבכל זאת מטריח את עצמו, יוצא ומגיע - נהנה. מה קורה פה? זו לא הפעם הראשונה שיש ליין באמצע שבוע. אני באמת ובתמים מאמין שזה הליין הכי מעניין שרץ פה בגלל מספר סיבות (רק חבל שאחרים לא רואים את זה) ואשמח לפרט בקצרה: 1. יוניטי סאונד - תמיד מדהימים אותי. אנשים עם מטרה, שרוצים לבנות סאונד כמו סטון-לאב אבל בעברית. אנשים שחיים, נושמים ויוצרים רגאיי ודאנסהול כל החיים שלהם. תומכים בכל אומן צעיר ובאומנים ותיקים כאחד. דאדי ג'י הוא MC עם סטייל מאד יחודי ותמיד הם עושים שמח. 2. רודבוי סאונד - אני לא צריך להוסיף הרבה על רודבוי סאונד כי כוללללם פה מכירים אבל אני אעשה את זה בכל זאת. יצא לי להסביר את זה בזמן האחרון למספר אנשים ונראה לי שהפורום זה מקום טוב להגיד את זה שוב - אני לא אומר שרודבוי סאונד מעולה בגלל שאני חלק מהסאונד, זה הפוך, אני חלק מרודבוי בגלל הסיבה הזו. אני רציתי להיות חלק מרודבוי סאונד כי לדעתי הם סאונד מספר אחת במדינה. לראות את רמי מתקלט זה היום אחד הדברים הכי מעניינים ומאתגרים שיש לעשות בחיי הלילה של תל אביב. ולא רק לאוהבי רגאיי. כל מי שמתעניין בלרקוד ו/או להרקיד צריך לבוא ולראות איך רודבוי עושה את זה! מעבר ליכולת הטכנית המדהימה שלו על הפטיפונים יש לו גם חיבור עם הקהל שלו (ולא חשוב אם יש שתי בחורות בקהל או 500) ואחרי הרבה שעות שהקשבתי לו אני חושב שהוא MC מספר אחד במדינה (ביחד עם ריאליטי על הפודיום של מקום ראשון)! ושרודי וטבסקו שם זה בכלל מעלה את איכות הסאונד לרמות בינ-גלקטיות. 3. האורחים – זה נכון ששתי הסיבות הראשונות אמורות להספיק בשביל כל מי שרגאיי ודאנסהול חשובים לו להגיע למסיבה אבל יש עוד סיבה והיא האורחים המכובדים. בשבוע הראשון הקהל שהגיע קיבל הופעה מעולה של צ'ולו לרגל צאת האלבום (תתכוננו זה מגיע בקרוב מאד!). צ'ולו הוא אחד הקולות הכי טובים ברגאיי הישראלי וההופעה שלו תמיד, אבל תמיד, מצוינת (תהיה לכולם הזדמנות שניה בשישי לשישי). השבוע הגיע סאבו מסוליקו ולצערי הרב הוא לא תיקלט. לא בגלל שהוא לא בא מוכן אלא בגלל שאתם לא הגעתם! אני הרגשתי ממש חרא עם העובדה שמזמינים אורח כל כך מכובד והקהל לא מגיע לתת את הריספקט המגיע לו ומעבר לזה, התבאסות אישית קטנה, שמאד מאד רציתי לראות את סאבו מנגן לבד (במיוחד אחרי המסיבה המטורפת של סוליקו ורודבוי בברזילי), למזלי, זה כנראה עוד יקרה בעתיד... בשבוע הבא, זה לא ערב רגיל. זה יהיה יותר דומה למיני פסטיבל. פשוט, בניגוד לכל פסטיבלי האביב, קיץ חורף והשד יודע מה, שנותנים לרגאיי כבוד ובמה (אבל קצת בצד) פה זה הולך להיות אך ורק מוזיקה שחורה. עם הופעות מדהימות ותיקלוטים מעולים...אבל תקראו את הפלייר לא בשביל זה אני פה... בכל מקרה, תודה לאלו שבכל זאת הגיעו! אני לא זוכר את כולם אבל הנה כמה: קרן – שתהיי בריאה, את מלכת דאנסהול fe real! אני עכשיו בהתחברות ל-AM ואני אודיע לך איך מתקדם! כשף – שלא תגידי ששכחתי אותך :) - תודה על התמיכה ועוד יותר תודה על השיחה המעניינת! סמיילי – אין לי מושג מאיפה יש לך אנרגיות לכל הדאנסים האלו, תמיד אתה נמצא בכל דאנס! איך אתה עושה את זה? (אולי יש יותר מסמיילי אחד?! I wonder....) איילת – האחות התימניה שלי! בריא עלייך! יונתן – התמונות שלך שוות הרבה יותר מכל משתוכל לקבל עליהן! ריספקט! יער – אני מקווה שישאר לך כח אחרי השנטיפי אתה כולך עובד יותר מידי! קאשי – ריספקט! חבר'ה חדשים שאני לא מכיר – אל תתייאשו מאיתנו, אנחנו עוד אופטימיים. תמשיכו להגיע! רותם וראסנת – היה שווה לבוא לדאנס רק בשבילכן!!!! A true rudegals!!! עשיתן הרגשה כאילו כל הרחבה מלאה! תודה! סאבו – באמת אני מצטער שלא הסתדר... אולי בעתיד – כמו שכתבתי אנחנו אופטימיים. אני יודע בוודאות שאני שוכח מישהו (כי אני תמיד שוכח) אל תעלבו אתם בליבי (פשוט הסקלרוזה תוקפת...). זהו, הייתי חייב לפרוק. אז עכשיו, אם לא הייתם, תשאלו את עצמכם למה בעצם ואשמח לשמוע תגובות על גבי הפורום או למייל אישי. מקווה לשמוע מכם! כבוד גדול ואהבה אחת, ראס ארבל [email protected]

כמה מחשבות ותהיות משלי

החל מחודש אוקטובר בשנה שעברה, פורום חדש, תוכן מעולה, פורטל מגניב, ממשק מפנק (עד פה נשמע טוב לא?) ומשתתפים.... משתתפים אין. מה שמרגיש מוזר בכל העסק העניין פה זה, שכל מי שבכל זאת מטריח את עצמו, נכנס, כותב וקורא - נהנה. מה קורה פה? זו לא הפעם הראשונה שיש פורום רגאיי. אני באמת ובתמים מאמין שזה הפורום הכי מעניין שרץ פה בגלל מספר סיבות (רק חבל שאחרים לא רואים את זה) ואשמח לפרט בקצרה: 1. הפינות שאני מריץ פה-את כל הזמן הפנוי שאין לי אני מקדיש לכתיבת פינות שידברו על האומנים הגדולים בכל הזמנים, להסברים על מושגים בסיסיים יותר ופחות בתרבות הרגאיי, הכל כדי להכניס אתכם, הקוראים לקצב ולגרות אתכם להתעמק במוזיקה המעולה הזו. 2. האווירה הרגועה והחברית-כולם בגישה נכונה, מי שלא יודע משהו או טועה, מתקנים אותו ואם מישהו כותב משהו לא במקום, מעמידים אותו על טעותו ולא יוצאים עליו ויוצרים ריבים מטופשים שהיו מעוררים את כל הפורום בצורה רעה והרי במילא נפטרים אחרי יומיים גג. ככה זה צריך להיות, אף אחד מאיתנו לא נולד בג'מייקה וכמו שאמרתי אלף פעמים, רגאיי זו מוזיקה שקשה להיכנס אליה לעומק בארץ וקשה להכיר את האומנים כי הדיסקים שלהם לא נמכרים בחנויות וכמעט לא מנגנים את זה ברדיו וכן הלאה... בקיצור מי שכן כותב כאן-BIG UP 3. המומחים-זה נכון ששתי הסיבות הראשונות אמורות להספיק בשביל כל מי שרגאיי ודאנסהול חשובים לו להגיע לפורום אבל יש עוד סיבה והיא האורחים המכובדים. עוד בקומונה הצטרף אלינו רודבוי רמי גראמי וקראו הרבה אנשים. היום כותבים פה גם ריאליטי, שאולי מקנגרו, ארז גומל, עומרי מהתקווה 6 ועוד רבים וטובים. מדובר באנשים שמבינים ברגאיי מיוזיק, כל אחד בתחומו, חלקם הגדול ביקרו בג'מייקה ושמחים לעזור למתחילים שבשבילם הרי הוקם הפורום מלכתחילה. הייתי רוצה שיהיו פה דיונים של ממש ודי נמאס לי מהעובדה שיש מספיק אנשים שמתייחסים לפורום הזה כאל לוח מודעות וכותבים רק הודעות יחצנות אבל לא משתתפים בפורום כמעט בכלל במקרה הטוב ובכלל לא מלבד זאת במקרה הפחות טוב... בכל מקרה, תודה לאלו שבכל זאת פעילים פה! אני לא זוכר את כולם אבל הנה כמה: מיכל, זוסמן, כשף, ענבר, שימי, שידן, רביד, אוהד, בזוקה, רמי גראמי, ריאליטי, אריראל, ק ר ח, סם, מורן הג'מייקנית, ניר אוריג'ינל יות', ארבל וכל מי ששכחתי ויש מספיק... זהו, הייתי חייב לפרוק. אז עכשיו, אם אתם לא פעילים תשאלו את עצמכם למה בעצם, מחכה לשמוע מכם בפורום. אני בטוח שלאט לאט יהיה כאן משהו גדול עם מלא משתתפים ולא רחוק היום! שיידי יות'.

Ras Arbel

New member
תגובה...

דבר ראשון, רציתי להגיד ריספקט על הסקירה וכל הקשור בסאונדסיסטם שכתבת לפני יומיים או שלושה - הסבר פשוט, אינפורמטיבי ומלא - בקיצור, כבוד! אני אישית דיי חדש לפורום הזה ועוד קצת קשה לי להתאקלם אבל אט אט אני מנסה לשלב בין פה לבין פורום וואלה (ויש לי מערכות שינאה/אהבה עם שניהם...) אני מאד מקווה שלא חשבת שהקטע שכתבתי הוא פירסומי כי הוא לא. הוא פשוט בא כביקורת על ערב רגאיי בתל אביב. אני משתדל לכתוב ביקורת כזו על כל ערב שאני הולך אליו (אם אני זוכר משהו בסוף הערב כמובן) ולתת לאנשים קצת את ההרגשה של המסיבה גם אם הם לא הגיעו. אני משתדל (לפעמים בכח) לא לכתוב שום דבר פירסומי וגם כשזה קורה אני מנסה (לא תמיד בהצלחה) להוסיף עוד רובד או לפרסם במקומות המיועדים. יש פה אחלה פורום ויש הרגשה שבין פה לוואלה אפשר לכסות את כל קהילת הרגאיי בארץ. לפעמים אני מעתיק דברים שאני כותב מוואלה לפה (וההפך) כי אין לי כח לכתוב פעמיים - אבל זה כבר חשבון שאני צריך לעשות עם עצמי, אבל להגיד את האמת, פורום תפוז לא מרגיש כמעט בכלל כפורום פירסומי. מידי פעם אנשים מפרסמים משהו (והם ימשיכו, לא משנה מה תכתוב או תגיד) אבל ההרגשה הכללית היא של זרימה ושיחה עניינית (פחות או יותר). שיידי יוט' - קח בקלות אחרת זה יעשה לך אולקוס, לא עלינו. אהבה אחת, ראס ארבל

Don't feel no way I-dren

ההודעה חלילה לא הופנתה אליך, אני דווקא מוצא אותך כתורם לפורום מאוד בנוכחותך. ההודעה לא הופנתה אליך, ראיתי שהיו לך תלונות לגבי המצב במסיבה האמת שמעתי מיער כשהוא הגיע לאשדוד באותו ערב(הופעתי עם סילברדון) ולי יש תלונות משלי. אולי חבל להתלונן ועדיף להנות ממה שיש בפורום הזה... בקשר למסיבה אין מה לעשות הקיץ עוד לא התחיל בשביל הרבה אנשים כאן וקשה לצאת באמצע שבוע, אבל אני בטוח שהכמות תוכפל צריך רק לא להתייאש וכמו שאני מכיר את רמי הוא לא מהמתייאשים! ריספקט אחי, חג שמח

לא לדאוג חברים

בהחלט מתסכל כשמשקיעים הרבה עבודה והיא לא זוכה להערכה, אבל ככה זה, קשה יותר ויותר לרצות אנשים היום ולמרות הכל אני מאמין שכשעובדים באמונה, בהגיון ובהתמדה בסוף קוצרים את הפירות. ואם עושים את כל זה וזה עדיין לא עובד סימן שצריך לחשוב איפה לא עשית נכון ולתקן, אין מה לעשות שאנחנו צריכים לרצות את הקהל ורק אז זה יקרה להיפך. איך אמר סול ג'יי? אל תתלונן, תעשה
המון כבוד לכם על כל ההשקעה, אל תפסיקו, ואנחנו מצידנו נשתדל לתמוך איך שאפשר. וב-6.6 דירבאלללללק לפספס, איך בכלל אפשר לפספס כזה ערב?!

למעלה