כמה פיצויים אני אמור לשלם למטפלת של הילד שהתפטרה

היי
אני אלמן ובמשך ארבעה שנים העסקתי אישה מבוגרת שהייתה באה כל יום לשעתיים לקבל את הילד מההסעות של הבצפר (חינוך מיוחד)
כשהתחיל כל הבלאגן עם הקורונה במרץ היא אמרה לי שבנתיים עד שייגמר הקורונה היא לא תגיע ואתמול היא הודיעה לי סופית שהיא כבר לא תחזור
והיא רוצה לדעת כמה פיצויים +חופש+הבראה מגיעים לה
ניסיתי לגגל את זה אבל כל האתרים מדברים על עובדים זרים או עוזרות בית שמנקות
מהקצת שהבנתי הפיצויים זה משכורת חודשית אחרונה (1400) כפול 4

GoldenEyes

Well-known member
היי
אני אלמן ובמשך ארבעה שנים העסקתי אישה מבוגרת שהייתה באה כל יום לשעתיים לקבל את הילד מההסעות של הבצפר (חינוך מיוחד)
כשהתחיל כל הבלאגן עם הקורונה במרץ היא אמרה לי שבנתיים עד שייגמר הקורונה היא לא תגיע ואתמול היא הודיעה לי סופית שהיא כבר לא תחזור
והיא רוצה לדעת כמה פיצויים +חופש+הבראה מגיעים לה
ניסיתי לגגל את זה אבל כל האתרים מדברים על עובדים זרים או עוזרות בית שמנקות
מהקצת שהבנתי הפיצויים זה משכורת חודשית אחרונה (1400) כפול 4
החישוב נכון זאדק , משכורת חודשית אחת לכל שנת וותק.
אבל אם היא התפטרה , לא אתה פיטרת אותה , היא לא זכאית לפיצויים מלאים אלא רק ל-6% מהמשכורת כפול מספר חודשי העבודה.
ואל תשכח לחשב עד מרץ , אם היא זו שהחליטה שלא לבוא ? או שאתה אמרת לה לא לבוא ?

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
כמתפטרת אינה זכאית לפיצויי פיטורים, אלא לסכום של 6% משכרה החודשי הכולל בכל תקופת עבודתה, שהינו החלק שהיה עליך לשלם לה לקופת פיצויי הפיטורים ואשר היה עומד לזכותה בכל מקרה.

קודם כל תודה לשניכם אבל .....
מצטער שאני כותב את זה ככה אבל יש לכם את זה בעברית פשוטה יותר להדיוטים שבמקרה הם גם אידיוטים ..
היא עבדה 4 שנים (לא כולל 3 שבועות בכל קיץ כשלא הייתה קייטנה) בשנתיים הראשונות שילמתי לה לפי 300 שח לשבוע ובשנתיים האחרונות לפי 350 שח לשבוע
כמה בתכלס אני צריך לתת לה
ואגב שניכם לא אמרת כלום לגבי הבראה וחופשים כי היא אמרה שהיא אמורה כנראה לקבל גם על זה

GoldenEyes

Well-known member
קודם כל תודה לשניכם אבל .....
מצטער שאני כותב את זה ככה אבל יש לכם את זה בעברית פשוטה יותר להדיוטים שבמקרה הם גם אידיוטים ..
היא עבדה 4 שנים (לא כולל 3 שבועות בכל קיץ כשלא הייתה קייטנה) בשנתיים הראשונות שילמתי לה לפי 300 שח לשבוע ובשנתיים האחרונות לפי 350 שח לשבוע
כמה בתכלס אני צריך לתת לה
ואגב שניכם לא אמרת כלום לגבי הבראה וחופשים כי היא אמרה שהיא אמורה כנראה לקבל גם על זה
איני עו"ד , ומבלי לפגוע בעו"ד גורביץ אשר תרומתו לפורום היא לאין שיעור:
(אני כותב מידיעה אישית שלי את החוק וכבעל מקצוע בתחום השכר)

חופשה שנתית בכל שנה עד השנה הרביעית כולל היא 12 ימים בשנה . לא ברור בשלושת השבועות בקיץ אשר ציינת , אם קיבלה שכר מלא , או יחסי.
אם קיבלה שכר מלא , הרי שלא זכאית לדמי חופשה נוספים.
מחיר יום עבודה שלה אתה יודע , לקחת את התשלום החודשי ששילמת לה ולחלק ב-21 אם לא עבדה ימי ששי.

הבראה - שנה ראשונה 5 ימים , שנה שניה ושלישית 6 ימים , שנה רביעית 7 ימים
מחיר יום הבראה 378 ש"ח
כל זה למי שעובד משרה מלאה של 42 שעות שבועיות. מאחר ולא ידוע לי כמות שעות עבודה שבועיות שלה , תצטרך לחשב חלק יחסי מ-42

ושוב תודה רבה לשניכם על ההסברים בעברית פשוטה (מתבייש להודות שלפעמים הראש שלי כ"כ "חלול" שאם זה לא נאמר בצורה הכי ברורה אני לא מצליח לקרוא בין השורות)

אז ככה "יום" עבודה שלה היה בעצם רק שעתיים ביום כפול חמישה ימי עבודה לפי 30 שח לשעה בשנתיים הראשונות ואחרי זה שנתיים לפי 35 שח לשעה
בתקופת החופש הגדול לא קיבלה שכר על התקופה של אותם שלושת השבועות שלא עבדה בהם
האם בכל זאת מגיע לה הבראה וחופשים ? כרגע הפיצויים לבד עומדים על כ4100 שקל
ועכשיו רק נשאר לי להבין את הקטע של ההבראה וחופשים :unsure:

GoldenEyes

Well-known member
ושוב תודה רבה לשניכם על ההסברים בעברית פשוטה (מתבייש להודות שלפעמים הראש שלי כ"כ "חלול" שאם זה לא נאמר בצורה הכי ברורה אני לא מצליח לקרוא בין השורות)

אז ככה "יום" עבודה שלה היה בעצם רק שעתיים ביום כפול חמישה ימי עבודה לפי 30 שח לשעה בשנתיים הראשונות ואחרי זה שנתיים לפי 35 שח לשעה
בתקופת החופש הגדול לא קיבלה שכר על התקופה של אותם שלושת השבועות שלא עבדה בהם
האם בכל זאת מגיע לה הבראה וחופשים ? כרגע הפיצויים לבד עומדים על כ4100 שקל
ועכשיו רק נשאר לי להבין את הקטע של ההבראה וחופשים :unsure:
אשמח מאד לשלוח לך חישוב מדוייק עם הסבר בערב :)

תודה רבה על הרצון לעזור אבל גולדן כבר ענה לי במסרים בפרטי ונתתי לו את כל הפרטים וקיבלתי תשובה סופר דופר מפורטת
העברתי לה את כל מה שהוא רשם לי והיום אני אצור איתה קשר לתאם פגישה להעביר לה את הצ'ק +להחתים אותה על המסמך כמו שהוא ייעץ לי

תודה רבה לשניכם על כל המידע המפורט , היה לי כיף לקבל עזרה כזאת מקצועית
ממש הצלתם אותי 👍

GoldenEyes

Well-known member
תודה רבה על הרצון לעזור אבל גולדן כבר ענה לי במסרים בפרטי ונתתי לו את כל הפרטים וקיבלתי תשובה סופר דופר מפורטת
העברתי לה את כל מה שהוא רשם לי והיום אני אצור איתה קשר לתאם פגישה להעביר לה את הצ'ק +להחתים אותה על המסמך כמו שהוא ייעץ לי

תודה רבה לשניכם על כל המידע המפורט , היה לי כיף לקבל עזרה כזאת מקצועית
ממש הצלתם אותי 👍
שמחנו לעזור

למעלה