כמה שאלות

• פותח הנושא RJT
  • פורסם בתאריך

RJT

New member
כמה שאלות

1)פאונדיישן ורוטס זה אותו דבר? 2) קונשנס זה דאנסהול עם מסר כזה של רוטס (קפלטון, סיזלה)? 3) אפשר דוגמא לשיר ראגאמאפין טיפוסי ולשיר דאנסהול טיפוסי, כדאי שאני סופסוף אדע מה ההבדל? תודה מראש :)

טובא

New member
תשובות

1)פאונדיישן ורוטס זה ממש לא אותו הדבר. בעוד שרוטס זה סיגנון מוזיקה מסויים(לדוגמה בוב מארלי או ירזראל וייברישן) פאונדיישן יכול להיות שיר מכול סגנון מוזיקה. הכול בהתחשב בתקופה שבא יצא השיר. 2)קונשנס-לא חייב להיות דאנסהול. כל שיר שהתוכן שלו הוא מודעות חברתית הוא קונשנס זה יכול להיות ניו רוטס או דאנסהול או כל סיגנון אחר ברגאיי.המילה קונשנס לא מתייחסת לסגנון המוזיקה אלה לתוכן של השיר 3)אין יותר מדי הבדל בין ראגאמאפין לאדנסהול. פשוט יש כאלה שמייחסים את הראגאמאפין לשנים המוקדמות יותר של הרגאיי ועד לאמצע שנות ה90. אבל בגדול דאנסהול וראגאמאפין זה אותו הדבר. ובכול מקרה אם אתה רוצה שמות של שירים לפי דוגמאות הנה לך: ראגאמאפין:buju banton-champion דאנסהול: tok-wine שו. דאנסהל וראגא בגדול אלה שני הגדרות שונות לאותו הסגנון. מקווה שעזרתי כבוד אחי!

RJT

New member
שיחקת אותה

אבל עכשיו יש עוד עשית לי עוד כמה שאלות :) 1) אם פאונדיישן זה ביחס לזמן, איזה זמן נחשב פאונדיישן ברגאיי? שנות ה70? 2) מה זה ניו רוטס? כבוד על התשובה המהירה :) BIG UP

טובא

New member
תשובות לשאלות החדשות

1)פאונדיישן-לא מתוחם לשנים מסויימות אבל ללא ספק אתה יכול להגיד ששנות ה70 זה פאונדיישן. פאונדיישן זה בצם אבן יסוד. שירים שהפכו לקלסיקות או השפיעו במובנים מסויימים.(שוב זאת לא התשובה הכי טובה שאני יכול לתת לך אבל זאת בהחלט התשובה הכי טובה שאני יכול לתת אחרי 22 שעות שאני רץ כמו מטורף בין העבודה לבין עוד 100 דברים שיש לי עכשיו מקווה שאנשים פה עוד ירחיבו על הנושא) 2)ניו רוטס-בעצם מוזיקת רוטס שנעשתה בשנים האחרונות. הסיגנון או אותו הסגנון פשוט עם שינויים קלים שנוספו במשך הזמן(מוזיקה זה הריי משהו שמתפתח) בניו רוטס אתה יכול למצוא אמנים כמו דיזלה טורבלנס לוצ'יאנו ועוד.

RJT

New member
../images/Emo45.gif

החכמתי הרבה, ושוב תודה על התשובות המהירות.

למעלה