כמויות של פרחים

תמר202

New member
כמויות של פרחים

שלום, חברה שלי מתחתנת ואני מעצבת לה את החופה- סידורי פרחים קלאסיים לבנים על עמודי תאורה בשביל של החופה. העניין הוא שאני די בלחץ מכמות הפרחים שעליי להזמין, מזמן לא שזרתי וקצת קשה לי לאמוד. אשמח לקבל עזרה בעניין... דבר נוסף, איזה פרחים כדאי לי לשלב בסידור בנוסף לשושן צחור וורדים- אלו הפרחים שהכלה ביקשה שיהיו בולטים ומשמעותיים....? תודה.

ronaytal

New member
תמר שלום

לגבי הכמויות הנדרשות יענו לך המקצוענים. פראחים לבנים שאפשר לצרף לשושן ולורדים: ליזיאנטוס, חרציות, גיבסנית, לוע ארי, מילוים שונים. בהצלחה

../images/Emo141.gifהי לכולם,שבת שלום

היה לי שבוע עמוס השבוע , התחלתי לעבוד בחנות קטנה, משהו זמני עד שאסיים ללמוד, בקיצור מה שמשגע אותי אנשים פותחים עסק ללא ידע בתחום , אחרי שבוע בעלת העסק נותנת לי לנהל לה את העסק, אתם מאמינים? לתמר החמודה ישנם סוגי סידורי חופה לאיזה סידור את מתכוונת? בכל מקרה אני משתמשת בסידורי חופה,בגרברות, סיפנים,ציפורן,אסתר,ארליה, אספרגוס המאירי, קיסוס,פיטוספורום, אשמח לעזור לך בהמשך. אטיאס רחל מעצבת בפרחים

בועז בר

New member
את מדברת על סידור בספוג, כן?

אם הכוונה למשהו שדומה לתמונה פחות או יותר, אז זה תפריט הפרחים: 4 ארליה כפות ירוקה לבסיס 20 שרך עלי העור למילוי 10 שרך השרון ל'שפיצים' 8 שושן צחור 1 פעמון 15-20 ורדים (ראש גדול פתוח) 20-30 ליזיאנטוס לבן כפרח סוגר רווחים עוד משהו עדין ולבן כפילר סופי.(בצילום: כיספית המדבר) הסידור הזה בנוי על אואזיס אחד (2 חצאים צמודים) על קערת משתלות פשוטה (נסתרת). תשתדלי לא להרבות בסוגי פרחים כדי לא לקבל משהו מקושקש בסוף. 2 פרחים מובילים בעלי צורה ואופי שונה: שושן ו-ורדים זה מספיק. את כל השאר את יכולה לשנות לפי העונה המחיר והטעם, יש ים פרחים בחורף, הם לא נובלים מהר כי קר, וממש כיף לעבוד

בועז בר

New member
טעות נפוצה...

כמו 'גיפסנית' במקום גיבסנית. "שרך עלי העור" זה השם הנכון.
מתוך אתר 'שתיל'

../images/Emo187.gifהי בועז ושבת שלום

אני מדברת על סידור בספוג , ארוך וצר, בחזית העמודים מוצמד . אטיאס רחל מעצבת בפרחים

בועז בר

New member
ברכות על העבודה החדשה, רחל. ../images/Emo65.gif

התגובה שלי היתה לתמר202 פותחת השרשור, ולא אלייך. שימי לב לצורת השרשור בתפוז: כשאני מגיב להודעה מסוימת, התגובה היא ברווח אחד קדימה מההודעה לה מגיבים. (התגובות של חגית, שלך ושלי כולן באותו טור, לכן כולן מופנות להודעה של תמר) אם הייתי מגיב להודעה שלך, התגובה שלי היתה באלכסון אליה...) אגב, תמר ביקשה מידע על סידורים לעמודי תאורה בדרך לחופה, ולא על החופה עצמה.

תמר202

New member
שלום בועז

תודה על התשובה המפורטת... יש לי מספר שאלות נוספות: 1. אני מאוד אוהבת את פרחי החורף וחשבתי לשלב נץ חלב, האם זה מתאים? האם זה לא יצור באלגן בזר ויפגע באלגנטיות שלו?? 2. לא צריך לשלב איזשהו פרח מאורך כדוגמת סייפן/דולפיניום/לוע הארי? (בתמונה שצירפת ראיתי דולפיניום, לא?) 3. לגבי הירק- האם כדאי לשלב ירק נוסף כדוגמת פיטוספורום או אקליפטוס? הכלה גם ביקשה שיהיו קיפולי עלים בסידור- האם שייך קיפולי מגינית/ארליה? 4. כתבת שהסידור בתמונה המצורפת בנוי על ספוג שלם, האם אפשר לבנות סידור כזה על חצי ספוג+רשת לול? אם לא, באיזה קערה בדיוק השתמשת? הקערת משתלות הפשוטה שאני מכירה היא עגולה ולא נכנס אליה אואזיס שלם כפי שעשית... לילה טוב

בועז בר

New member
נץ חלב לבן גבוה יכול בהחלט להתאים,

את צריכה לתכנן את כמות הפרחים בהתאם לגודל הרצוי של הסידור. מה שראית בתמונה למעלה הוא סידור די גדול... נץ חלב הייתי מוסיף אחרי הפרחים המובילים ובאורך שיוצא החוצה מגבולות הסידור, כך שגם יראו את הגבעול החלק והיפה של הפרח ושהכותרות כאילו ירחפו סביב הסידור. אם רק הראשים יציצו מבין הירק והפרחים הוא לא יעשה את האפקט הרצוי. אני אישית לא אוהב סידור שמורכב מיותר מדי סוגי פרחים. את יכולה להחליף חלק מהשושן בסיפנים. כולם כלפי מעלה כמעט בניצב, בתור צמרת,(5-6 בערך) ועוד 5-6 שושן צחור בגובה נמוך יותר. לוע ארי יכול להיות פרח מילוי לא רע. הדלפיניום והסיפן כבר מתחרים על אותה משבצת... אבל גם אפשרי. אין בזה חוקים. קיפולי עלים? הארליה בבסיס יפה כשהיא שלמה. מעולה בתור קו תחתון שמסתיר את הקערה. את יכולה להשתמש בעלי מגנית מקופלים בין הפרחים. הייתי מקפל להם רק את הקצה ומשתדל שלא יהיו רחבים מדי, שלא יראו כמו חורים בסידור, ולא יותר מדי כאלה. אקליפטוס יכול להיות נחמד, אולי קצת בעייתי לעבודה בסידור כזה. הפיטוס צפוף מדי לטעמי. אני אוהב לעבוד עם שרך עלי העור בגלל כושר הכיסוי שלו, הוא לא תופס כמעט מקום בספוג, ואפשר לתקוע את הפרחים דרכו, אז אין צורך לדחוף ירק בין הפרחים אח"כ. אני לא משתמש ברשת לול לסידור כזה, אבל אין מניעה להיעזר ברשת. את הספוג חתכתי לשניים, ואת שתי הקוביות הצמדתי אחת לשניה כדי לקבל קוביה 'שמנה' יותר... הידקתי אותן בצלוטייפ אחת לשניה (פה את יכולה להיעזר ברשת) והנחתי על תחתית פלסטיק פשוטה מהמשתלה (קוטר 22 או 24) פשוט כדי לקלוט את עודפי המים ולמנוע טפטופים. את הספוג בכלל לא קיבעתי אל הקערה. עם חצי ספוג יהיה לך יותר קשה לעבוד, אלא אם הסידור קטן משמעותית, וגם המשקל של הספוג הרטוב מייצב את הסידור כדי שלא יפול בקלות.

למעלה