כפר סבא ביום כיפור

כפר סבא ביום כיפור../images/Emo52.gif

מכירים את זה שאתם יוצאים לעיר, כל הגברים לבושים לבן, כל העולם ואשתו ברחובות. האם אתם אוהבים להסתובב ביום כיפור? האם גם אתם פוגשים את חנה הגננת ויוסי שהיה חבר שלכם בכתה ב'? האם אתם הולכים לבית כנסת? אם כן איפה? מעניין לשמוע.

Super Chuly

New member
../images/Emo26.gif

אני מעדיפה לנצל את השקט בבית עם איזה סרט טוב ואנשים טובים. ליהי :)

tamas216

New member
איזה כיף

להסתובב ביום כיפור בעיר זו חוויה מיוחדת, פעם בשנה, מה שמעלה שאלה מדוע לא ניתן להפוך את זה לפעם בשבוע (יום שבת) אבל כאן זה כנראה לא המקום לדון בשינויים כאלו. כן, הולך לבית הכנסת המרכזי, האמת אין לי קשר מיוחד אליו, לא עשיתי את הבר מצווה שלי שם, אבל לפני כמה שנים הצטרפתי אל סבא- רבא שלי שנהג ללכת לשם, מאז כל יום כיפור אני הולך, אומנם נפטר לפני חודש וחצי אבל המנהג נשאר ללכת עם סבא ביום כיפור לבית כנסת (מיותר לציין שלא אותו הסבא), אני לא מבין הרבה בכל הנוגע למה קוראים, מתי ואיפה (מעבר לתפילות המוכרות והידועות), אז נצמדים לאיזה אדם דתי שהיה שכן של חבר של אבא שלי בגיל 4 שאיכשהו אותי זוכר (משום מה), מסביר לי ונותן לי ציוני מקום כשאני הולך לאיבוד. סך הכל נחמדה מאד החוויה של יום כיפור, גם ללא מאמינים אני בטוח, אולי אפילו יותר.

ba r2 0 1 0

New member
אני ביום כיפור לא בכפ"ס

המשפחה שלי לא צמה, אז אני מעדיף ללכת לסבא שלי שהוא דתי וגר בפתח-תקווה ולצום איתו ביחד. ככה גם אני צם עם מישהו, וגם מארח לו חברה.
אנחנו הולכים שם לבית-כנסת.

ba r2 0 1 0

New member
אממ...

האמת לא יודע... אחרי הבר-מצווה פשוט החלטתי שמאותה שנה אני אצום... אפשר להגיד שכל הקטע של הבר-מצווה השפיע עליי... אפילו במידה גדולה יחסית... זה קירב אותי לכל הנושא של הדת... למרות שהאמנתי כבר לפני זה. וטוב לי עם זה
כאילו... זה פותר הרבה שאלות בחיים (למרות שזה גם יוצר) ואני מתחבר לזה... אחרי שאני צם אני מרגיש טוב עם עצמי... כאילו אני באמת מתחיל את השנה החדשה עם דף חדש ונקי... לא יודע קשה לי להסביר את זה... אבל נראה לי שהנק הובנה...
ו... האמת שלא כל כך קשה לי עם זה שהמשפחה לא צמה... התרגלתי... כאילו לפעמים זה קצת מעצבן אותי שלא רק שהם לא צמים הם עושים ארוחות גדולות יחסית... חחח
אבל כל עוד הם לא מפריעים לי ומתערים לי אז זה בסדר... כאילו אני לא אשכנע את ההורים שלי או משהו, והאחים שלי עדיין קטנים.

למעלה