כפתור בשלט שהתקלקל

dory30

Well-known member
שלום, אני משתמש טלוויזיה חכמה (ראשונה אי פעם) מינואר, Samsung 43AU8000 4K. היום בצהריים, כפתור העצירה (שמאפשר עצירת תוכניות והעברתן אחורה וקדימה) הפסיק לתפקד. יתר כפתורי השלט פועלים כרגיל. ממה זה נובע ומה אפשר לעשות? תודה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שלום, אני משתמש טלוויזיה חכמה (ראשונה אי פעם) מינואר, Samsung 43AU8000 4K. היום בצהריים, כפתור העצירה (שמאפשר עצירת תוכניות והעברתן אחורה וקדימה) הפסיק לתפקד. יתר כפתורי השלט פועלים כרגיל. ממה זה נובע ומה אפשר לעשות? תודה.
אין כאן פתרונות קסם וההסבר לתקלה מחולק ל-2 אפשרויות.
א. חדירת נוזל לשלט: מים, תה או משקה אחר שנשפך ונספג לשלט.
ב. שימוש רב במקש כלשהו, ששחק אותו.

בכל מקרה, כדי לנסות ולתקן את השלט, אתה צריך לפרק אותו, והפירוק מצריך הרבה עדינות, אבל במקביל גם הרבה אסרטיביות.
ובכל מקרה, זה גם עלול לצלק את השלט... אתה צריך להיכנס עם כלי חד ונוקשה בחריץ ההיקפי ולחוש היכן נמצאים הקליפסים שמחברים את 2 החצאים.
בתנועה מפותלת, (ולעתים בעזרת כלי נוסף) מפרידים אט אט את הקליפסים שבהיקף השלט מבלי לשבור אותם... עד שהכל נפרד.

לעתים, הלוח הפנימי מחובר בעזרת ברגים לאחד מחצאי השלט... צריך מברג שענים עדין כדי לפרק וצריך לשמור היטב על הברגים.
ואז, כשאתה רואה את המעגל ואת לוח הגומי של הלחצנים (מהצד הפנימי), אתה יכול להבחין במה שקרה.
נוזל בד"כ מותיר חותם או שמותיר שאריות של טיפות. צריך לספוג בעזרת מטוש צ"ג או נייר טישו ואולי צריך גם לשטוף ממש בעדינות שאריות דביקות של מיץ, קפה או תה...
את זה אפשר לעשות בעזרת מטוש שספוג במעט מאד מים ולעבוד בשיא העדינות, הן על לוחית הגומי והן על המעגל המודפס.

ואם אין שאריות רטובות? אז אולי נוצרה שחיקה של החומר המוליך (סוג של פחם) שמודבק על הגומי של לוח המקשים. את זה אתה יכול לזהות אם תעביר מטוש טיפ טיפה לח על הלוח המודפס. אם תראה שאריות שחורות על המטוש... אלה שאריות של הפחם שנפרד מהגומי. פעם היה ניתן להשיג בקבוקון עם נוזל תיקון (שהיה "שווה לתחת" בערך), אבל הוא עזר לכמה שבועות. האלטרנטיבה כיום הוא לגזור עיגול שיתאים לפטמה שבלוח הגומי עם טיפה שוליים שאותם אתה דוחף בעזרת מברג עדין מסביב לפטמה מנייר כסף דק (כזה שנועד לאפייה). אם הנחת את ה"מטבע" כראוי, הוא יכול להעניק לך פתרון לא רע למשך תקופה די ארוכה.

ואם אין לך ידיים של "טכנאי רגיש", אפשר להשיג שלט תחליפי או לרכוש שלט מקורי מבית היבואן... לא זול אבל חדש.

בעיקרון, אפשר גם להשיג שלט לומד או שלט אוניברסלי, שיודע לזהות את דגם השלט המקורי ויודע לבצע כמעט את כל הפעולות של המקור.
שתף בהצלחותיך...

dory30

Well-known member
תודה על התגובה, משה. שלחתי מייל למוקד סמסונג. אצור איתם קשר היום או אספיק (או מחר) בשעות הפעילות- והם כבר יגידו לי מה לעשות. ממה שנראה, לא נשפך שום נוזל וכנראה שזה נובע מעודף שימוש. מזל שלא זרקתי את השלט של הכבלים, שם הכפתור מתפקד. כמובן שאעדכן.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה על התגובה, משה. שלחתי מייל למוקד סמסונג. אצור איתם קשר היום או אספיק (או מחר) בשעות הפעילות- והם כבר יגידו לי מה לעשות. ממה שנראה, לא נשפך שום נוזל וכנראה שזה נובע מעודף שימוש. מזל שלא זרקתי את השלט של הכבלים, שם הכפתור מתפקד. כמובן שאעדכן.
1. אופסי. אם שלט הכבלים עושה את העבודה, אתה יכול לרכוש לעצמך עוד שלט כבלים (לא ממש יקר) או להחליף שלט ישן בחדש (קצת יותר זול מרכישה מלאה). אם שלט הכבלים יעיל למטרותיך, זה הכי טוב.

2. ככל שידוע לי, אנשי הקשר של סמסונג (מיניליין או אלקטרוניקס פרו) לא עובדים בימי שישי. אז חבל להתאמץ.

3. אם אתה גר באזור המרכז, יהיה הרבה יותר זול ויעיל למצוא בית עסק לרכיבי אלקטרוניקה (כנראה שיש כאלה ברחוב הר ציון) ולהשיג שלט אוניברסלי ו/או לומד. היות שסמסונג הוא מותג נפוץ, תוכל לקדד את הדגם המתאים במהירות ובזול.

4. אם מתאים לך שלט של הוט, אולי במאגר הגרוטאות שלי שוכב אחד או שניים כאלה ואוכל לתרום לך אותם.
[אז תבוא לבקר בטבעון. לא יזיק גם אם אתה קמצן חסר תקנה]

ortodox

Member
יש באתרי המכירות הזרים השונים שלטים תואמים, גם כאלו שניראים זהים לחלוטין למקורי, בגרושים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש באתרי המכירות הזרים השונים שלטים תואמים, גם כאלו שניראים זהים לחלוטין למקורי, בגרושים.
כן. כבר קניתי איזה שלט סוני בעלי הזריז. הוא "בסדר" אבל לא ממש מכיל את הכל כמו שרציתי שיכיל ולצערי, זה היה הדגם הכי קרוב למקורי.

dory30

Well-known member
. אופסי. אם שלט הכבלים עושה את העבודה, אתה יכול לרכוש לעצמך עוד שלט כבלים (לא ממש יקר) או להחליף שלט ישן בחדש (קצת יותר זול מרכישה מלאה). אם שלט הכבלים יעיל למטרותיך, זה הכי טוב.

2. ככל שידוע לי, אנשי הקשר של סמסונג (מיניליין או אלקטרוניקס פרו) לא עובדים בימי שישי. אז חבל להתאמץ.

3. אם אתה גר באזור המרכז, יהיה הרבה יותר זול ויעיל למצוא בית עסק לרכיבי אלקטרוניקה (כנראה שיש כאלה ברחוב הר ציון) ולהשיג שלט אוניברסלי ו/או לומד. היות שסמסונג הוא מותג נפוץ, תוכל לקדד את הדגם המתאים במהירות ובזול.

4. אם מתאים לך שלט של הוט, אולי במאגר הגרוטאות שלי שוכב אחד או שניים כאלה ואוכל לתרום לך אותם.
[אז תבוא לבקר בטבעון. לא יזיק גם אם אתה קמצן חסר תקנה]
מדובר בשלט של הטלוויזיה, לא של הוט. הם אמורים לחזור אליי היום. ולא- אצלצל ביום ראשון.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מדובר בשלט של הטלוויזיה, לא של הוט. הם אמורים לחזור אליי היום. ולא- אצלצל ביום ראשון.
אבל אם השלט של הוט עושה את העבודה? מה הבעיה? ובכלל. מה הבעיה להזמין מעלי הזריז, או לחפש שלט תואם בהר צינור?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אבל אם השלט של הוט עושה את העבודה? מה הבעיה? ובכלל. מה הבעיה להזמין מעלי הזריז, או לחפש שלט תואם בהר צינור?

dory30

Well-known member
אבדוק מה שהצעת.

למעלה