כשהייתי נער מתבגר הייתה לי פנטזיה שחזרה על עצמה שוב ושוב. הייתי עוצם את העיניים ומדמיין את כל העולם עולה בלהבות.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
זה הרגיש כל-כך טוב. כל-כך נכון. כל-כך צודק. אבל האמת היא, שזה לא. זה נכון שהעולם הוא מקום עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער, וכשזה המצב, אין הרבה דברים יותר מובנים מאשר פנטזיית העולם הנשרף שאני וכה רבים אחרים חולקים.

כלומר...אם העולם כל-כך דפוק, אנחנו צריכים פשוט לשרוף אותו, נכון? לשרוף אותו ואת כל האנשים שבתוכו.

לא. לא נכון. כאלו מחשבות הן מחשבות של שבירת כלים. כאלו מחשבות הן מחשבות של חולשה. כאלו מחשבות הן מחשבות של כניעה. כאלו מחשבות הן מחשבות של ויתור.

כשהעולם הוא מקום כל-כך עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער זה טבעי שהמקום הראשון שנלך אליו הוא המקום של ההרס, עם דגש על הרס עצמי, כי אם העולם כל-כך דפוק, למה לטרוח בכלל?

אבל לא. אלו מחשבות ראשוניות שיש להתעלם מהן, להתעלות מעליהן, להתגבר עליהן. העולם והאנשים שווים להילחם עליהם ושווים להילחם למענם.

אם העולם עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער, זה לא אומר שאנחנו צריכים לשרוף אותו. אם העולם עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער, זה אומר שאנחנו צריכים לתקן אותו.

89-898232_dark-knight-joker-wallpaper-4k.jpg

The Real Big Joe

Well-known member
זה הרגיש כל-כך טוב. כל-כך נכון. כל-כך צודק. אבל האמת היא, שזה לא. זה נכון שהעולם הוא מקום עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער, וכשזה המצב, אין הרבה דברים יותר מובנים מאשר פנטזיית העולם הנשרף שאני וכה רבים אחרים חולקים.

כלומר...אם העולם כל-כך דפוק, אנחנו צריכים פשוט לשרוף אותו, נכון? לשרוף אותו ואת כל האנשים שבתוכו.

לא. לא נכון. כאלו מחשבות הן מחשבות של שבירת כלים. כאלו מחשבות הן מחשבות של חולשה. כאלו מחשבות הן מחשבות של כניעה. כאלו מחשבות הן מחשבות של ויתור.

כשהעולם הוא מקום כל-כך עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער זה טבעי שהמקום הראשון שנלך אליו הוא המקום של ההרס, עם דגש על הרס עצמי, כי אם העולם כל-כך דפוק, למה לטרוח בכלל?

אבל לא. אלו מחשבות ראשוניות שיש להתעלם מהן, להתעלות מעליהן, להתגבר עליהן. העולם והאנשים שווים להילחם עליהם ושווים להילחם למענם.

אם העולם עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער, זה לא אומר שאנחנו צריכים לשרוף אותו. אם העולם עלוב, מגעיל, דפוק ומכוער, זה אומר שאנחנו צריכים לתקן אותו.

צפה בקובץ המצורף 111725
היה מטורף גדול ממך שקדם לך, אבל הוא גם ביצע - נירון.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
היה מטורף גדול ממך שקדם לך, אבל הוא גם ביצע - נירון.
שלוש טעויות ב-11 מילים. חבל.

הטעות הראשונה שלך היא שאני מטורף, כאשר אני אינני מטורף. אני כל-כך גאון ברמות כל-כך מטורפות, וגם אתם מצדכם טיפשים לא קטנים שגם זה כמובן דבר התורם את חלקו, שאתם פשוט לא מסוגלים להבין אותי ואת דבריי, ולכן חושבים אותי למטורף.

לפני אלפי שנים, אתם, האנשים הפשוטים, הייתם מסתכלים על האנשים שלי, הגאונים, והייתם קוראים לנו מחוללי ניסים וסוגדים אותנו כאלים. בימי הביניים, אתם, האנשים הפשוטים, הייתם מסתכלים על האנשים שלי, הגאונים, והייתם קוראים לנו מכשפות ומכשפים, והייתם מעלים אותנו על המוקד ושורפים אותנו באש. במאה ה-20, אתם, האנשים הפשוטים, הייתם מסתכלים על האנשים שלי, הגאונים, והייתם קוראים לנו משוגעים ומטורפים, וסוגרים אותנו במוסדות לחולי רוח. כיום, במאה ה-21, אתם, האנשים הפשוטים, אתם מסתכלים על האנשים שלי, הגאונים, ואתם עדיין קוראים לנו משוגעים ומטורפים, אבל עברתם ל"תפיסת מציאות משובשת" כי "משוגע" ו"מטורף" יצא מהאופנה (לתשומת ליבך).

ואיך תקראו לנו בעוד 500 שנה? אין לדעת.

הטעות השנייה שלך היא שהקיסר נירון היה מטורף. הקיסר נירון לא היה מטורף. הקיסר קליגולה היה מטורף. הקיסר נירון היה אדם נהנתן, מושחת, אנוכי, לא מוסרי ובעל אישיות קלוקלת.

he had his heart in the right place, אבל למרות שנולד למשפחה עשירה ומיוחסת, הוא חונך לא טוב ברמת החינוך הלא פורמאלי (אפילו שהחינוך הפורמאלי שלו היה לעילא ועילא), סונוור מן העושר והכוח של עצמו והרבה בהוללות שהשחיתה את הנפש.

הטעות השלישית שלך היא שנירון שרף את רומא. זה מיתוס כוזב ושקרי. נירון לא שרף את רומא. רומא נשרפה לבד.

1a985536883dca2fce074edbbacb3ddc.jpg

צפה בקובץ המצורף 111725
אתה קטן, לא מבין את אשר כולם מעירים לך. לך לטיפול ויפה שעה אחת קודם!

כבר אז היית צריך לקבל עזרה. הפורום הזה לא נועד לבעיות כאלה.
הוא קונה את התעמולה של הסדר העולמי החדש לדור זד.

האדם לא בסדר פויה - הכל בגללו.

הוא לא מבין הטמבל הצעיר שמנווטים אותו לאג'נדה שלהם.

למה לעודד תחושת ייאוש בקרב הצעירים?

שיהרגו את עצמם שיכנעו למצב וכן הלאה.

שהם נמצאים במצב שלילי לגבי העולם הם לא מסוגלים להאמין שיש פיתרון פשוט,

אז הם לא מחפשים אותו...

ומי שלא מחפש ברור שלא מוצא.

מעודדים אותם רק להתעסק בעצמם - "זה המקסימום שאפשר לעשות".

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
כבר אז היית צריך לקבל עזרה. הפורום הזה לא נועד לבעיות כאלה.
זה לא סימן לצורך בעזרה וזאת לא "בעיה".

מדובר בפערים בין-דוריים ביני לבינך.

לא הייתי אומר שפנטזיית העולם הנשרף היא דבר נורמאלי, או שכיח במיוחד, ואני לא יודע איזה סוג של מחשבות שליליות או תמונות עוברות בראש של אנשים אחרים במקומות אחרים ומזמנים אחרים כשהחיים גרועים, אבל אם אני לא טועה, אני חושב שלעד עשרה אחוזים מהילדים, בני הנוער והגברים הצעירים בעולם המערבי בעשורים הראשונים של המאה ה-21 יש פנטזיות על עולם נשרף, או לפחות צורה כלשהי של הרס, בתגובה לזה וכתוצר של זה שהחיים גרועים והכול דפוק.

הכעס הזה, והמרירות הזאת, והתמונות האלו שרצות בראש שלך, הן תגובה סבירה באופן יחסי, עבור ילדים ואנשים צעירים, בעשורים הראשונים של המאה ה-21, בעולם המערבי, כאשר החיים גרועים.

אתה מהעולם המערבי וחי במאה ה-21, אבל אתה היית ילד, נער וגבר צעיר בזמנים אחרים ובעשורים אחרים, אז אתה לא מבין. השינויים במה שנתפס כנורמאלי או סביר או מתקבל על הדעת יכולים להשתנות אפילו בתוך אותה תרבות ואפילו בתוך אותו מקום, בקצב ובמהירות גדולים באופן יחסי, ולכן פער של עשרות שנים, אפילו אם אלו רק עשר או עשרים או שלושים או ארבעים שנה, הוא משמעותי.

אני מבין שבצעירותך כעס ומרירות על זה שהחיים גרועים היו פחות מקובלים? או שאנשים יותר העריכו את הטוב? או לפחות לא הגיבו בתוך הראש של עצמם בפנטזיות מתוקות-מתוקות על העולם הדפוק והמגעיל הזה עולה בלהבות? או שכל האנשים הנוראיים לא קיימים יותר?

טוב, בסדר, אבל זה העניין של הפער שעשר, עשרים, שלושים, ארבעים שנה יכול לעשות.

עוד דוגמה טובה תהיה לדוגמה אם אתה בן 17 ואתה מנשק בן אחר בפה רק בשביל לנסות את זה, ואם משהו כזה קורה היום, או בעשור שעבר, או בעשור שלפניו, וזה קורה בישראל וזה קורה בתרבות הישראלית, אז הכול בסדר ואין בעיות ואני עדיין אהיה חבר שלך ואני וכל החבר'ה לגמרי תומכים בך בין אם אתה הומו ובין אם אתה לא ותחליט וזה שלך ולא אכפת לנו ואנחנו מקבלים אותך כמו שאתה, אבל אם אתה בן 17 ואתה מנשק בן אחר בפה אפילו אם זה רק בשביל לנסות את זה ובוא נגיד שזה קורה בשנות השמונים, בישראל ובתרבות הישראלית, אז אתה הומו מזדיין בתחת וחכה-חכה אחרי בית-ספר, אני וכל החבר'ה מחכים לך בשער ומזיינים אותך במכות.

כאילו...כזה. שים לב שלא שיניתי כלום חוץ מהזמן. הבנת מה הבדל של רק כמה עשורים יכול לעשות?

לא שאני אומר שאני נורמאלי עם פנטזיית העולם הנשרף ההיא מגיל ההתבגרות (שחשוב להזכיר ולהבהיר שנגמלתי ממנה), כן? אני רק אומר שאני לא כזה חריג או "חולה" כמו מה שאולי נדמה לך, וגם אם כן, לא זה בהכרח הדבר בשביל להעיד את זה.

SupermanZW

Well-known member
הייתה פנטזיה, ידעת שמשהו פגום בה, היא חלפה מעצמה, נגמר הסיפור. צריך לתקן את העולם אבל מה הקשר לפנטזיה?

גם לא מסובך לדעת מה צריך כדי לתקן את העולם, הבעיה היא השולטים לא רוצים לתקן, הם רוצים להרוס. ל400 השולטים יהיה הרבה יותר טוב, לכל השאר יהיה הרבה יותר גרוע. האתגר הגדול ביותר הוא לעצור אותם ולבטל את השינויים המזיקים שכבר גרמו.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
הייתה פנטזיה, ידעת שמשהו פגום בה, היא חלפה מעצמה, נגמר הסיפור. צריך לתקן את העולם אבל מה הקשר לפנטזיה?
פנטזיות הרס וחורבן, בקרב ילדים, נערים ומבוגרים צעירים בעולם המערבי ובעשורים הראשונים של המאה ה-21 הם סממן, אופייני לבני אותו דור, אותה תקופה ואותה תרבות שצוינו לעיל, של שבירת כלים, חולשה, כניעה וויתור, לנוכח כיעורם ועליבותם של העולם ושל החיים.

חשוב לדבר על כך כי כשהזמנים קשים, החיים קשים והעולם קשה, המקום של החולשה זה המקום הראשון שהולכים אליו, ולכן חשוב לתת לזה מקום בתוך השיח, אך להסביר שהדבר פסול ושיש להתעלות מעל המחשבות הראשוניות האלו, וללכת אל המקום של ההתעלות במקום זאת.

אחרת, ושקיעה במחשבות אלו, וחלילה פעולה על-פיהן, או לחלופין ובאופן כללי יותר, לתת לעצמך בעקבות כיעורם של העולם ושל החיים להתדרדר מוסרית וערכית כבן-אדם, ולאחר מכן התנהגותית, זהו המתכון ליצירתם של אנטי-גיבורים ונבלים, על חשבון האנשים הטובים וההגונים שהאנשים באמת צריכים להיות ולהישאר גם לנוכח עולם מלא בקשיים.

SupermanZW

Well-known member
פנטזיות הרס וחורבן, בקרב ילדים, נערים ומבוגרים צעירים בעולם המערבי ובעשורים הראשונים של המאה ה-21 הם סממן, אופייני לבני אותו דור, אותה תקופה ואותה תרבות שצוינו לעיל, של שבירת כלים, חולשה, כניעה וויתור, לנוכח כיעורם ועליבותם של העולם ושל החיים.

חשוב לדבר על כך כי כשהזמנים קשים, החיים קשים והעולם קשה, המקום של החולשה זה המקום הראשון שהולכים אליו, ולכן חשוב לתת לזה מקום בתוך השיח, אך להסביר שהדבר פסול ושיש להתעלות מעל המחשבות הראשוניות האלו, וללכת אל המקום של ההתעלות במקום זאת.

אחרת, ושקיעה במחשבות אלו, וחלילה פעולה על-פיהן, או לחלופין ובאופן כללי יותר, לתת לעצמך בעקבות כיעורם של העולם ושל החיים להתדרדר מוסרית וערכית כבן-אדם, ולאחר מכן התנהגותית, זהו המתכון ליצירתם של אנטי-גיבורים ונבלים, על חשבון האנשים הטובים וההגונים שהאנשים באמת צריכים להיות ולהישאר גם לנוכח עולם מלא בקשיים.

יש מעגל אינסופי מרגיז שאף אחד לא יודע לעצור (לא צריך לומר היכן רוצים לעצור, זה ברור לכל בר דעת): זמנים קשים יוצרים אנשים חזקים, אנשים חזקים יוצרים זמנים טובים, זמנים טובים יוצרים אנשים חלשים, אנשים חלשים יוצרים זמנים קשים וחוזר חלילה. האנשים עליהם מדובר הם אלה שנולדים במהלך אותם הזמנים הופכים בוגרים כאשר המגמה מתחילה להשתנות. כל מגמה במעגל הזה נמשכת בין 20 ל40 שנה. בין 1914 ל1945 היה זמן קשה, אנשים חזקים בעיקר נולדו באותה תקופה, בין 1945 ל1971 הייתה מגמה חיובית, בין 1971 ל2008 היה זמן טוב, אנשים חלשים בעיקר נולדו באותה תקופה, ב2008 התחילה תקופה קשה שהחמירה מהותית החל מ2020, אלה שנולדו החל מ2008 יגדלו להיות אנשים חזקים, אך את השפעתם לא נראה לפני אמצע שנות ה30 של המאה הנוכחית, ובין אמצע שנות ה30 לסוף שנות ה40 של המאה הנוכחית נתחיל לראות מגמה חיובית, שתימשך כנראה עד סוף שנות ה50 של המאה הנוכחית, אז צפויה להתחיל תקופה טובה שבה יוולדו אנשים חלשים, ובשנות ה80 של המאה הנוכחית שוב נראה הדרדרות, וחוזר חלילה.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
יש מעגל אינסופי מרגיז שאף אחד לא יודע לעצור (לא צריך לומר היכן רוצים לעצור, זה ברור לכל בר דעת): זמנים קשים יוצרים אנשים חזקים, אנשים חזקים יוצרים זמנים טובים, זמנים טובים יוצרים אנשים חלשים, אנשים חלשים יוצרים זמנים קשים וחוזר חלילה. האנשים עליהם מדובר הם אלה שנולדים במהלך אותם הזמנים הופכים בוגרים כאשר המגמה מתחילה להשתנות. כל מגמה במעגל הזה נמשכת בין 20 ל40 שנה. בין 1914 ל1945 היה זמן קשה, אנשים חזקים בעיקר נולדו באותה תקופה, בין 1945 ל1971 הייתה מגמה חיובית, בין 1971 ל2008 היה זמן טוב, אנשים חלשים בעיקר נולדו באותה תקופה, ב2008 התחילה תקופה קשה שהחמירה מהותית החל מ2020, אלה שנולדו החל מ2008 יגדלו להיות אנשים חזקים, אך את השפעתם לא נראה לפני אמצע שנות ה30 של המאה הנוכחית, ובין אמצע שנות ה30 לסוף שנות ה40 של המאה הנוכחית נתחיל לראות מגמה חיובית, שתימשך כנראה עד סוף שנות ה50 של המאה הנוכחית, אז צפויה להתחיל תקופה טובה שבה יוולדו אנשים חלשים, ובשנות ה80 של המאה הנוכחית שוב נראה הדרדרות, וחוזר חלילה.
אני לא מסכים עם הטרמינולוגיה שלך כי היא פשטנית מידי. "זמנים קשים" ו"זמנים טובים", ו"אנשים חזקים" ו"אנשים חלשים", זה פשטני מידי. ככה לא נגיע לשום מקום.

המחזור גם ממש לא חייב להימשך 20-40 שנה. אני לא אמור להגיד לך את העתיד, אבל בעיקרון, תסתכל על המאות ה-24, ה-25 וה-26 (אני גם מקווה שאני זוכר נכון איזה אירועים ומגמות שייכים לאיזו מאה). במאה ה-24 ייגמר כל החרא של המאה ה-23 ויתחילו דברים טובים. במאה ה-25 עוד יותר. במאה ה-26 בכלל יהיה עושר מופלג והאנשים יגיעו לכדי רמות מאוד גבוהות של שכל ותבונה. זאת מגמה חיובית מאוד ממושכת. זה 300 שנה. למרות שבעצם, למה הלכתי לעתיד? אפשר לדבר על העבר. ימי הביניים נמשכו אלף שנה.

גם ההווה דרך אגב, כל המאה ה-21 כמעט היא חרא, ולכן אתה למעשה טועה בחיזוי העתיד של המאה הנוכחית.

אתה מדבר עם מח"פ אבל הוא כופר,הוא לא מאמין בקנוניה עולמית.

הוא מתחזה לבעל הבנה אבל בעצם הוא סתם :poop: קטן.

למעלה