כתבה בכאן11 על תכנית לגיוס א"סים לצה"ל

2014abc

New member
כשסיימתי תיכון גם לי הייתה תקופה שחשבתי להתנדב לצבא , אבל אז הבנתי שהתפקידים שנותנים לאנשים ברצף הם ממש ההכי מינימום שאפשר השיקול העיקרי בבחירת תפקיד בשבילם זה שזה יהיה הדבר הכי קל שלא מצריך שום מאמץ ויכולת , וגם לא רציתי לקחת את ההתמודדות עם זה שיסדרו לי מפקדת שתחשוב שאני צריכה יחס "מותאם" מה שאומר שהיא תראה אותי דרך הסטריאוטיפים ואולי גם תנסה להתאים את הטון דיבור שלה אליי ואני לא אסבול את זה ושאני אצא עם תעודה שסיימתי שירות בהרגשה שלא עשיתי שם כמעט שום דבר וסתם סבלתי מתחושת שונות בין החיילים הרגילים אז העדפתי פשוט לוותר על זה לגמרי ..

schlomitsmile

Member
מנהל
במבט לאחור- את חושבת שכיום מצבך טוב משהיה אילו היית מתנדבת?

בכל מקרה, כמו שאפשר לראות בכתבה- מה שתארת זה לא המצב כיום.
גם לא מדובר בשירות כמתנדב/ת אלא כחייל/ת מן המניין, עם מענים מותאמים אישית, לא באופן גורף לכל הא"סים

נערך לאחרונה ב:

2014abc

New member
מאמינה שהמצב שלי היה בידיוק אותו דבר גם אם הייתי עושה את זה, אני מבינה שיש אנשים ברצף שבשבילם זה טוב אבל לדעתי זה לא התאים לי

schlomitsmile

Member
מנהל
לקח לי זמן להגיב כי התלבטתי מאד איך להתנסח...
בין השורות שלך אני מרגישה (ואולי אני טועה), ולא רק בהודעה הזאת, בד"כ,
יאוש וויתור כללי, וזה נורא עצוב לי |נחמה|
מכירה את זה גם מהבכור שלי...:(
סוג של "הבל הבלים הכל הבל", לא משנה מה כן או לא יהיה, אין מצב שיהיה לי טוב,
לכן אין טעם לחפש או לנסות.
ואז זה הופך לנבואה שמגשימה את עצמה,
כי ברור שאם סוגרים את כל התריסים, סיכוי נמוך שתכנס קרן שמש

2014abc

New member
את ממש לא טועה , אני לגמרי מרגישה יאוש גדול מאוד שבמידה מסוימת גודל עם הזמן ,
מרגישה שזה מה שיש , זה מה שקיבלתי ואין מה לעשות..

נערך לאחרונה ב:

schlomitsmile

Member
מנהל
ולמי שמעדיף לשרת כמתנדב -

פולגאר

Well-known member
ולמי שמעדיף לשרת כמתנדב -

לא נכנסתי לקישורים שלך לכן אינני יודע מה מפורט שם, אלא רק מה שאני יודע שבחיל מודיעין מאוד רוצים את(כ)ם ויודעים לנצל את החוזקות שלכם, במיוחד את היסודיות והסתכלות על פרטים בצורה אובססיבית שאף אחד אחר לא היה שם לב אליהם.

2014abc

New member
להגיד של*כל* האנשים ברצף האוטיסטי באופן גורף יש "יסודיות והסתכלות על פרטים בצורה אובססיבית" זאת הכללה גסה ולא נכונה , אין חוזקות ותכונות שאפשר באמת להכליל ולהגיד שיש אותם לכל האוטיסטים בלי יוצא מן הכלל. זה פשוט לא נכון .

גם שמעתי כבר על מקומות שהציגו את עצמם כרוצים אנשים ברצף בשביל ה"חוזקות" שלהם , בסופו של דבר הם נתנו להם תפקידים מאוד מצומצמים ולא דברים רציניים שמצריכים יכולות גבוהות כלשהם

נערך לאחרונה ב:

schlomitsmile

Member
מנהל
נכון, הכללות מסוג 'כל הא"סים..." הן בעייתיות מאד.
זה היופי בעיניי בתכנית המתוארת בראש השרשור-
הדבר הגורף היחיד בהקשר לשיבוצים הוא שכדי שזה יעבוד,
השיבוץ חייב להתאים אישית לאותו משובץ (גם לדעת המשובץ עצמו).
וזאת בתוספת להכנה, ליווי, אפשרות לפרוש אם בכ"ז לא טוב לבנאדם,
והעובדה שמדובר בגיוס סדיר, לא בהתנדבות.

למעלה