כתבה מעניינת על הכלכלה של אירלנד

jonbaum

New member
כתבה מעניינת על הכלכלה של אירלנד

מעיתון ה"סנדיי טיימס" הבוקר.

Ice Age

New member
עצוב

אבל לדעתי הבעיות הנוכחיות של נזילות הבנקים וכו' הן זמניות ויעברו תוך שנה שנתיים יחד עם ההתאוששות בשאר העולם. הרבה מהמניעים העיקריים של הכלכלה האירית עדיין שם: חינוך טוב עם אוכלוסיה משכילה, מיסים נמוכים. עדיין יש אינטרס גבוה לחברות להקים שם מרכזים כמו שעשו עד עכשיו. יהיה בסדר.

nir2422

New member
הברדק הזה בלתי נתפס

כשהגעתי לראשונה לדבלין לפני 8 חודשים התאכסנתי באחלה מלון שנקרא טלהט קרוס. הוא היה חדש לחלוטין, מאובזר ומפונפן, שתי דקות הליכה מהלואס האדום, ובמחיר של בד אנד ברקפסט בגרדינר סטריט. לפני חודשיים בערך סגרו אותו ואת אחיו הקטן, הגלסהאוס. אלה היו שניים מהמלונות הכי מומלצים בדבלין, לפי ה-TRIP ADVISER. פשוט מדהים, וגם מאוד עצוב. לא מגיע לעם הכל כך חביב הזה ליפול ככה. איזה מנחוס. עד שעזבתי הכל והגעתי לכאן. מקווה שהצונמי הזה לא יסחוף אותי יחד איתו, ויעיף אותי עד למנצ'סטר

jonbaum

New member
הברדק הזה נתפס לחלוטין

לפני כ-20 שנה הממשלה (לא המפלגה שבשלטון עכשיו אלא המפלגה שעכשיו באופוזיציה) קבעה מדיניות בסיסית שמוכרת כיום לכולם - כלומר השקעה בחינוך, מסים נמוכים, כלכלה פתוחה, מיסים נמוכים לחברות ומפעלים, וזה סוד ההצלחה של אירלנד. לזה אפשר לצרף שנים של צמיחה בעולם המערבי שגרמה לביקוש גדול למה שאירלנד מייצאת. מזה התפתחה בועה שהתבססה על שוק הנדל"ן ועל ספקולציות בקרקעות, בועה שנגרמה על ידי הטבות נדיבות במסים שהממשלה נתנה למשקיעים. לממשלה הנוכחית לא היתה בעיה לקחת את כל הקרדיט על הבום הזה, למרות שלא היתה אחראית לה למעשה. היא רק "רכבה" על ההצלחה של הממשלה הקודמת, ובאותו הזמן גם זרעה את הנפילה. עכשיו, כשהנפילה קרתה, לממשלה אין שום בעיה להגיד ש"גורמים חיצוניים והמשבר העולמי" גרמו למפלה. הפוליטיקאים באירלנד מגיעים לשיאים בלתי נתפסים של חוסר יכולת. אני לא מאמין שיש להם את ההבנה והידע להוציא אותנו מהבוץ הזה. מצד שני, במגזר העסקי בהחלט יש את הידע שכרוך בזה, ובסופו של דבר הם, ולא הממשלה, הם אלה שיוציאו אותנו מזה. אגב, אני לא שמעתי על מלון הזה שדיברת עליו, אבל אם שמו היה Tallaght אז מבטאים אותו Talla

למעלה