לאודי-היבטים דומיננטיים במפות לידה-שבתאי בצמידות לירח.

מתלמד 8

New member
לאודי-היבטים דומיננטיים במפות לידה-שבתאי בצמידות לירח.

לאודי שלמי טוב במבט על הפורום כל יום,לא תמיד יש לי מה להגיב,לכן אעלה נושא לדיון -"שבתאי בצמידות לירח במפת הלידה".
לפני כ-30 שנה במסיבה ,הסתובב סטודנט צעיר בשם ירון ליבנה(היום הוא כבר איש מפורסם)עם ספר אפמרדים ודפים של מפות ריקות והכין מפות לידה למי שביקש,אישתי נתנה לו את הפרטים ולאחר מס' דקות הוא אומר לה "את בטח לא מסתדרת עם אימא שלך",
אני שהכרתי את המצב-נדהמתי ושאלתי "איך אתה יודע"?
ירון הסביר שהיא נולדה בשעה ששבתאי היה צמוד לירח במפתה, וכל מי שנולד עם היבט כזה ,בדרך כלל נמצא ביחסים קשים עם האימא לכל אורך החיים.
לפני כ-15 השתתפתי בוועדה,בהפסקה במהלך הדיונים השיחה התגלגלה לאסטרולוגיה, יו"ר הוועדה יצא בשצף קצף נגד האסטרולוגיה,בקשתי ממנו ת.לידה ושעה והבטחתי לו להכין לו מפה,הרבה בהכנת מפות אני לא יודע,אבל למזלי הצמידות הראשונה שראיתי במפה ,הייתה,,, שבתאי וירח,
בהסבר על המפה אני אומר לו,אתה לא מסתדר עם האמא שלך-נכון?,הבחור עיוו את פניו וענה לי שמע ! "אני אף פעם לא סבלתי את אימא שלי",
בחודש אוגוסט-2015 "בתפר" בינך ובין יאיר(לכן לא הייתה התייחסות של יאיר) כתבה כאן גולשת בכינוי-"אפונה ירוקה חמודה" שמאז שהיא זוכרת את עצמה ועד מות אימה,היא "לא הסתדרה" עם האימא שלה,ושאלה "למה אימי התנהגה כך"? והביאה דוגמאות,
הדוגמאות היו "מוכרות" לי מאוד.
בקשתי ת.לידה וכו',,, והופ -שבתאי בצמידות לירח במפה,
אודי-ממליץ להיכנס לעמוד 6 של הפורום כאן בתאריכים ולראות את השרשור ביני ובן אפונה ירוקה חמודה בתאריכים 25-26 אוגוסט לפני שאתה מתייחס-מרתק.
שתי שאלות:-
א. מה פרשנותך להיבט.?
ב. בכל פורום שכתבתי על המקרים הדומים,טענו שאי אפשר להתייחס להיבט אחד מבלי לראות את כל המפה,האם אין היבטים דומיננטיים במפות לידה שמשפיעים בלי קשר לשאר המפה?,
עובדה-3 מפות שונות,גילים שונים,מזלות שונים,הצמידות הופיעה בבתים שונים במפות ול-3 האנשים היו יחסים-"לא טובים"(בעדינות) עם האימא.
אשמח שכל אחד בפורום שנתקל בצמידות זו יתייחס.

צמידות שבתאי- ירח במפת לידה

ערב טוב,

קודם כול לכול כוכב כמעט יש את הכינוי שלו. לא ארחיב כאן כי לא לשם כך נשאלתי. למשל מרס הוא 'המזיק – הקטן', וכינויו של שבתאי הוא 'המזיק הגדול'.
מעבר לתכונתו של השבתאי להיות המחנך, הדוחף אותנו לסדר ועוד תכונות מוכרות שהוא מייצג, שבתאי מייצג גם את האדם המתעורר לרעב ללמוד. אני... משער שאילו היה לנו את המפה של רבי...עקיבא היינו מוצאים אותו כדומיננטי בהקשרים של 'למידה מאוחרת' – שבדרך כלל 'באה' כשהוא (שבתאי) ניכנס לאקשן-במהדורה הבוגרת של בעל המפה, נאמר...גיל 40 (גיל החוכמה- על פי המקורות, אזכיר לכם שרבי עקיבא היה בור ועם הארץ עד שנתו ה-40 – כתבו על כך שיר/רבקה זוהר...ואת זה נשאיר למתלמד 8 שהוכיח בקיאות בפזמונים –כשנידב כאן תגובה מעניינת- בנושא שעלה כאן לדיון).
יוצא איפה שמשהו בשבתאי יוצר 'רעב' ללמוד והתעוררות מאוחרת להביט ברטרו- פרספקטיבה (מבט לאחור) –במקרה של צמידות עם הירח (דמות- האם)
ובכן מה יהיו תגובותיו של אדם בו אנו מוצאים צמידות שבתאי לירח במפת לידה?
על פי דוגמאותיו של מתלמד 8 שאנו משתהים נוכחן, אנו מגלים שקיים קשר בעייתי בין בעל המפה ולאמו- הורתו.
בתגובתי זו, אני בא כאן להעמיק מסקנה זו ולהוסיף משהו משלי- לחיזוקה.
אחת מנקודות המבט שלי איפה, מיוחסת לרעב -) לחסך-או לחוסר) היוצר שבתאי בנוגע לחסך המוקדם - הלוקה בחסר מצד אמו. הווה אומר שלא די בכך שנתון זה משפיע (שבתאי צמידות ירח כמובן) כמעט בוודאות על מצב בו חוויות ילדות מוקדמת ומאוחרת לצד האם 'ילכו איתו' המון זמן, ושהן דורשים תיקון ומאמץ רב לאיחוי השבר בין השניים. אני מוסיף כאן ומלמד מניסיוני ומהידע שרכשת, שלא די בכך שמצב זה משפיע על (כאמור) הילוד שלא להסתדר עם אמו, אלא ששבתאי 'מרעיב' את האדם מבחינה רגשית, כשהוא בצמידות הזו במפת הלידה שלו, שכן הירח הוא 'האושר והאיזון של האדם מבחינה רגשית.'
אז מכאן הוא שלא די בכך שהוא לא מסתדר עם האם, אלא כול חייו הוא נושא זאת על לוח ליבו ושזה מותיר אותו רעב לכך, ואולי גם שואף לאהבתה של אמו הסמכותית והלא מחבקת, וכול הזמן מקווה בעמקי ליבו שהיא אולי תשתנה, אבל כול פעם מתבדה ומתאכזב ...מחדש.
אצל נשים מתמעט הקושי במצב של שבתאי ירח, בערך בגיל 30 כשהן בשלות יותר לחיים וכשהן לומדות לחיות עם זה טוב יותר.
אנשי שבתאי ירח – עד לבגרותם עלולים להיות מנוצלים, בעלי דימוי נמוך והחברה הרחבה או האינטימית עלולה 'לקחת אותם כמובנים מאליהם' ואפילו עד כדי שיזכו ליחס של זלזול.
אנשי שבתאי ירח בבגרותם המוקדמת ובעיקר המאוחרת יהיו לאנשים עם משמעת וסדר כמעט בסגנון 'קפדני- צבאי'. ירצו לשלוט בחייהם ולמלא את החסך הזה בקשיחות ובמסכה של 'אתם לא תדעו מה עברתי כדי שלא תחשפו את חולשותיי!'
ולסיום: אנשי שבתאי ירח ברובם, גדלים להיות אנשים מצליחים, מפורסמים, יוצרים, משוררים, וכולם עורגים (מתגעגעים) מתוך רעב למשהו שרצו בו לשווא, ואשר לא זכו לו מימיהם.
דוגמה למפה של אדם מפורסם אחד: דיויד בואי.

Y. Welis

New member
אגב השיר על ר' עקיבא - היו עוד מסורות בעניינו

כמו שמסתבר מהמאמר של אביגדור שנאן -
http://webcache.googleusercontent.c...s/mekorot.akiva.doc+&cd=1&hl=iw&ct=clnk&gl=il
&nbsp
אפשר לקבל את הגירסה הזו, כמובן, אבל היא לא היחידה.
&nbsp
אם כי בהחלט אפשר שגיל 40 יביא איתו יכולות מנטאליות שלא היו עד כה, ואני יכול להעיד בעצמי... מצער שזה בא עכשיו ולא לפני 15 שנה. מקוה שהרפואה המודרנית תפצה אותי בהמשך עם תוספת זמן.

Y. Welis

New member
ושלא יאמרו שאין רומנטיקה במידרשים:

'... בחורף היו ישנים במתבן, והיה מלקט לה תבן מתוך שיערה. אמר לה: אילו היה לי הייתי עושה לך ירושלים של זהב'.

מתלמד 8

New member
יפה ווליס-רואים שקראת את "הפרדס של עקיבא",יופי של ספר.

מתלמד 8

New member
הפרדס של עקיבא מאת יוכי ברנדס משלב,,,,

הסטוריה(טרום מרד בר כוכבא),תרבות,פוליטיקה ורומנטיקה-שווה קריאה.

megiadam

New member
ספר נפלא

הכי טוב שלה שקראתי, והכי טוב מבין ספרי ההיסטוריה התנ"כית שקראתי בכלל, ואני די בטוחה שקניתי את כולם...

מתלמד 8

New member
לאודי-יופי של נתוח והנתוח מדהים כשמכירים את הדוגמאות-

אם נוסיף כשמדובר בבני מזל עקרב(חשאיות,סודיות) שנולדים עם צמידות שבתאי ירח המשפט "אתם לא תדעו מה עברתי כדי שלא תחשפו את חולשותיי" -מקבל משמעות עמוקה יותר.
לגבי התמעטות הקושי בנשים אחרי גיל-30,הקושי לא מתמעט לאורך כל החיים,הגולשת אפונה ירוקה מספרת שהייתה אם לילדים גדולים ואימה ניסתה להמשיך ו"לחנך" אותה,
גם אצל הגברים,יו"ר הוועדה שהכנתי לו מפה היה אחרי גיל-40 ,איש עסקים מוצלח,משפחה לתפארת,אבל אף פעם לא סבל את אימו.
לגבי סדר ומשמעת "קפדני צבאי",,,הללויה על הדיוק!!!,
מסכן מזכיר הוועדה בה השתתפתי,יו"ר הוועדה "נכנס לו לוורידים" על כל פסיק והוציא לו את הנשמה על כל טעות קטנה.

למעלה