לאט-לאט איש האשכולות והגאון הרב-תחומי מאור פז לומד איך לומדים, וההישגים שלו באוניברסיטה משתפרים. רק חבל שלא לימדו אותי איך ללמוד מלכתחילה

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
אין בזה טיפת היגיון. זה לא יכול להיות. זה פשוט לא יכול להיות. זה בלתי אפשרי.

אני המום. אני בשוק טוטאלי. אני בכל הכנות פשוט בהלם מוחלט.

מעניין אם כאלו רמות של תחושות הלם, שוק ותדהמה, זה איך ש-SupermanZW מרגיש כשהוא רואה אותי עושה אלף אחוז בבורסה בשנה, איך שהחברים מהבית-ספר מרגישים כשהם רואים אותי עושה אלף אחוז בבורסה בשלוש חודשים, ואיך שאמא, אבא והאח הקטן מרגישים כשהם רואים אותי עושה עשרת אלפים אחוז בבורסה ביום אחד |פנים|

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
ככה שאני צריך לפצח את זה בעצמי. עוד חבל שזה לקח לי שלוש שנים ללמוד איך ללמוד. בגלל ששלוש שנים לא ידעתי איך לומדים, הממוצע שלי בינוני. 75. היה יכול להיות ממוצע טוב. 85. אבל החל מהסמסטר הראשון של השנה הרביעית ללימודיי, התחלתי להתנסות בהרגלי למידה אחרים ולכן חל שיפור, אבל עדיין לא מספיק ויש עוד עבודה לעשות.

אלו הכללים שאימצתי בסמסטר הקודם:

1. ללמוד ארבע שעות ביום לפחות.

2. לענות ולהגיש את כל הממ"נים.

3. לעשות שני קורסים בכל סמסטר במקום שלוש.

4. ללמוד למבחן סוף הקורס עם מבחני סוף הקורס מסמסטרים קודמים.

לאחר אימוץ הכללים הנ"ל, בקורסים של הסמסטר הקודם, הקורס "רגרסיה וניתוח שונות", קיבלתי ציון סופי של 64, ובקורס "התנסות במחקר ובכתיבה מדעית", קיבלתי ציון סופי של 62.

זה אולי לא נשמע וואו, בוודאי שזה לא נשמע כמו שיפור, בהתחשב בממוצע של ה-75 שהוא כבר לא מעודכן ואני צריך לבדוק אותו עוד פעם, אבל זה דווקא כן שיפור, ואנחנו יכולים להתחיל להבין את זה, ברגע שאנחנו מתחילים להיכנס לפרטים הקטנים.

בקורס "התנסות במחקר ובכתיבה מדעית", אין מבחן סוף קורס אלא זה הכול עבודות הגשה, ולא הספקתי להגיש את הטיוטה האחרונה והסופית של העבודה הסופית, כי חשבתי שאני אקבל הארכה באשר למועד ההגשה הסופי, אבל לא קיבלתי, והגירסה שהגשתי והורדה לבדיקה, לא הייתה מוכנה. קיבלתי עליה 50, מה שהביא את הציון הסופי בקורס ל-62, אבל זה כבר בגלל טעות לא רלוונטית של זמנים, וכי ראיתי את ההקלטה האחרונה אחרי יותר מידי זמן, ורק אז גיליתי שלא יינתנו הארכות באשר למועד הסופי של העבודה האחרונה.

ניסיתי לחשב ולהעריך כמה ציון הייתה מקבלת הטיוטה האחרונה, שלא הוגשה מעולם, של עבודת ההגשה האחרונה, והבנתי שהייתי מקבל בערך, להערכתי 82, מה שהיה אמור להביא את הציון הסופי של כל הקורס לבערך 81.

בנוגע לקורס "רגרסיה וניתוח שונות", מדובר באחד מהקורסים הקשים ברמה כמעט בלתי אפשרית. מה זאת אומרת? אז ככה: בעיקרון, אני באופן אישי מבדיל בין ארבעה סוגים שונים של קורסים. הקורסים הקלים, הקורסים הבינוניים בקושיים, הקורסים הקשים, והקורסים הקשים ברמה כמעט בלתי אפשרית.

בקורסים הקלים, ואם להסתכל על שלושת השנים הראשונות ללימודיי מתוך מה שיהיו בסופו של דבר הארבע שנים או ארבע וחצי שנים שלוקח לסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה, אני מקבל על-פי רוב, בין 80 ל-89, בקורסים הבינוניים בקושיים אני מקבל על-פי רוב בין 70 ל-79, בקורסים הקשים אני מקבל על-פי רוב 60 ל-69, ובקורסים הקשים אני מקבל על-פי רוב ציון נכשל לפחות פעם אחת אם לא יותר, לפני שאני עושה עוד פעם או עוד כמה פעמים עד שאני עובר.

רק לשם ההשוואה, בקורס "סטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה א'", הייתי צריך לקחת אותו פעמיים וכמעט שגם בפעם השלישית, ולגשת למבחן סוף הקורס חמש פעמים עד שהצלחתי, בפעם החמישית, לקבל עובר, עם ציון גבוה להפליא (ביחס לדרגת הקושי של הקורס) של 77, כאשר בארבעת הפעמים הקודמות, לא הצלחתי להגיע ל-60.

בקורס "סטטיסטיקה לתלמידי מדעי החברה ב'", הייתי צריך גם כן לקחת אותו פעמיים, ולגשת ארבע פעמים, עד שהצלחתי לעבור בפעם הרביעית, עם ציון קצת יותר הגיוני של 68.

ככה שלמעשה, ועכשיו, בקורס הסטטיסטיקה השלישי, "רגרסיה וניתוח שונות", רק עצם זה שעברתי בפעם הראשונה שניגשתי, זה הישג מטורף שמוכיח את עצם זה שביצעתי שיפורים חיוביים בלמידתי ושההישגים שלי משתפרים.

בכל מקרה, גם מהסמסטר האחרון אני מפיק לקחים, והנה הכללים החדשים לקראת הסמסטר הנוכחי וכל הסמסטרים שעוד יבואו בעתיד, בתואר השני שאעשה בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר, בדוקטורט בפסיכולוגיה, וכל התארים הנוספים שאני עוד עלול לעשות בעתיד מעבר לכך:

1. ללמוד ארבע וחצי שעות ביום לפחות.

2. לענות ולהגיש את כל הממ"נים.

3. לעשות שני קורסים בכל סמסטר במקום שלוש.

4. ללמוד למבחן סוף הקורס עם מבחני סוף הקורס מסמסטרים קודמים.

5. לראות את כל ההקלטות עד שבוע מיום העלאתן לאתר.

בעקבות כל השיפורים החיוביים האלו, מהסמסטר הקודם והסמסטר הנוכחי, אלו הציונים שאני מצפה להם מעתה ואילך:

קורסים קלים-על-פי רוב ציונים של בין 90 ל-100, קורסים בינוניים בקושיים-על-פי רוב ציונים של בין 80 ל-89, קורסים קשים-על-פי רוב ציונים של בין 70 ל-79, קורסים קשים ברמה כמעט בלתי אפשרית (בעיקר קורסים מתמטיים)-ציון עובר בפעם הראשונה שאני ניגש למבחן סוף הקורס :)

רק עצוב וחבל שאת כל הדברים האלו הייתי צריך להבין בעצמי 🤷‍♂️

הממוצע שלי היה יכול להיות עכשיו 85, כמו שצריך :(

בשורה התחתונה, הסמסטר עוד הורדת את הממוצע שלך שגם ללא הורדה זו היה עלוב ביחס ליומרות שלך להיות גאון.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
בשורה התחתונה, הסמסטר עוד הורדת את הממוצע שלך שגם ללא הורדה זו היה עלוב ביחס ליומרות שלך להיות גאון.
שום "ביחס ליומרות שלך להיות גאון" כי ציונים זה לא מדד אמין לשכל בשום צורה או דרך 😂

שזה לא דבר שאנחנו יודעים אותו כבר מהמאה ה-20 בעקבות הציונים של לדוגמה אלן טיורינג, אילון מאסק, ברק אובמה, דונלד טראמפ ונוספים, אלא כבר מהמאה ה-19 בעקבות הציונים של לדוגמה תומאס אדיסון, אלברט איינשטיין, מילבה מאריץ', ניקולא טסלה ונוספים.

אז מה אתה? ערפד בן 200 ומשהו שהיה בתוך מערה ב-200 השנה האחרונות או סתם אדם לא מבריק במיוחד? 😂

שלא לדבר גם על איך שגם אחרי שהוכח ממש אבל ממש ממזמן שאין מתאם חיובי משמעותי ראוי לציון בין ציונים לשכל, אלא אפילו אם היה (ואין), אחרי שהגעתי לעשרות הישגים אדירי מימדים, כל אחד מהם יותר מטורף מהשני, אני לא צריך לקבל 80 ברגרסיה וניתוח שונות בשביל להוכיח איזה גאון אני :)

סה"כ אני נורא מרוצה הן מהגאונות שלי והן מהציונים שלי, וצופה המשך שיפור בהישגיי באוניברסיטה בסמסטר הנוכחי :)

נערך לאחרונה ב:
שלא לדבר גם על איך שגם אחרי שהוכח ממש אבל ממש ממזמן שאין מתאם חיובי משמעותי ראוי לציון בין ציונים לשכל, אלא אפילו אם היה (ואין), אחרי שהגעתי לעשרות הישגים אדירי מימדים, כל אחד מהם יותר מטורף מהשני, אני לא צריך לקבל 80 ברגרסיה וניתוח שונות בשביל להוכיח איזה גאון אני :)
בינתיים לא ראינו שום הוכחה. ראינו הרבה מדיבורים וראינו התייחסות לכשלונות כאל השגים...
סה"כ אני נורא מרוצה הן מהגאונות שלי והן מהציונים שלי, וצופה המשך שיפור בהישגיי באוניברסיטה בסמסטר הנוכחי :)
:ROFLMAO::ROFLMAO: אפילו ילד בכיתה ג' יודע שהורדת הממוצע אינה שיפור בהישגים.

hrpbiiapnrpeltework

Well-known member
בינתיים לא ראינו שום הוכחה.
בינתיים ראיתם עשרות הוכחות, תודה רבה לך 😂

מהיכן אתה חושב שהגיע צבא המעריצים שלי אם לא מכל ההישגים שלי וההוכחות לגאונותי? אתה חושב שהוא פשוט נפל עליי מהשמיים? 😂
ראינו הרבה דיבורים
כן, על כל ההישגים שלי, כאשר חלק מהדיבורים עצמם, הם ההישגים, כמו רק לפני יומיים כשפרסמתי את אחד המאמרים החשובים ביותר בהיסטוריה של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית וכבר הספקתי לזכות לשבחים עליו ועל גאונותי הרבה, כאשר שבחים נוספים עליו ועל גאונותי הרבה עוד צפויים להגיע בהמשך. מצלצל מוכר? 😂

על הבעיות שבפרשנות המקובלת לממצא של צ'רי-מאמר מדעי של מאור פז, גאון בפסיכולוגיה. | תפוז פורומים (tapuz.co.il)
וראינו התייחסות לכשלונות כאל השגים...
לא מדובר בכישלונות. הסברתי איך אלו הישגים. באופן לא מפתיע, כנראה אתה לא חכם מספיק בשביל להבין את הכתוב 🤷‍♂️
:ROFLMAO::ROFLMAO: אפילו ילד בכיתה ג' יודע שהורדת הממוצע אינה שיפור בהישגים.
הסברתי איך מדובר בהישגים, אך אתה באופן לא מפתיע לא היית חכם מספיק בשביל להבין 🙂

מצחיק אותי גם איך שכשאני מספר על כל ההישגים שלי בבורסה של כל הדברים שחזיתי מראש ועלו באלפי אחוזים, אף-אחד לא מאמין לי חוץ מאלו שחזו בדבר קורה במו עיניהם ועכשיו אני האלוהים שלהם, כמו לדוגמה SupermanZW, אבל כשאני מספר על הציונים הבינוניים שלי בתואר, כולם מאמינים לי מיד וללא היסוס 😂

מתי בדיוק אני אפסיק לשמוע "אתה משקר, לא חזית דברים שעלו בבורסה באלפי אחוזים" ואתחיל לשמוע "אתה משקר, הציונים שלך הם לא 60 ומשהו, הם 90 ומשהו", הא? 😂

בינתיים ראיתם עשרות הוכחות, תודה רבה לך 😂

מהיכן אתה חושב שהגיע צבא המעריצים שלי אם לא מכל ההישגים שלי וההוכחות לגאונותי? אתה חושב שהוא פשוט נפל עליי מהשמיים? 😂

כן, על כל ההישגים שלי, כאשר חלק מהדיבורים עצמם, הם ההישגים, כמו רק לפני יומיים כשפרסמתי את אחד המאמרים החשובים ביותר בהיסטוריה של הפסיכולוגיה הקוגניטיבית וכבר הספקתי לזכות לשבחים עליו ועל גאונותי הרבה, כאשר שבחים נוספים עליו ועל גאונותי הרבה עוד צפויים להגיע בהמשך. מצלצל מוכר? 😂

על הבעיות שבפרשנות המקובלת לממצא של צ'רי-מאמר מדעי של מאור פז, גאון בפסיכולוגיה. | תפוז פורומים (tapuz.co.il)

לא מדובר בכישלונות. הסברתי איך אלו הישגים. באופן לא מפתיע, כנראה אתה לא חכם מספיק בשביל להבין את הכתוב 🤷‍♂️

הסברתי איך מדובר בהישגים, אך אתה באופן לא מפתיע לא היית חכם מספיק בשביל להבין 🙂

מצחיק אותי גם איך שכשאני מספר על כל ההישגים שלי בבורסה של כל הדברים שחזיתי מראש ועלו באלפי אחוזים, אף-אחד לא מאמין לי חוץ מאלו שחזו בדבר קורה במו עיניהם ועכשיו אני האלוהים שלהם, כמו לדוגמה SupermanZW, אבל כשאני מספר על הציונים הבינוניים שלי בתואר, כולם מאמינים לי מיד וללא היסוס 😂

מתי בדיוק אני אפסיק לשמוע "אתה משקר, לא חזית דברים שעלו בבורסה באלפי אחוזים" ואתחיל לשמוע "אתה משקר, הציונים שלך הם לא 60 ומשהו, הם 90 ומשהו", הא? 😂
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

למעלה