לאמיר .....

יחפנית

New member
לאמיר .....

במה שעכשו תחתית העמוד השארתי לך הודעה שנראה שפספסת . זה בנוגע לדוגמא שנתת על הבחורה שגילתה שהאכילה מגנה עליה מפני להגיד "לא" אשמח לשמוע כיצד הגעתם לזה ומה היו ההשאות החדשות ..... בברכה אני

דוגמת הרווח המשני

שלום לך, טוב לדעת שעוד אנשים קוראים את מהלך העניינים. קצרה היריעה מלפרט את כל מהלך הטיפול. בפורום אני מתייחס לנקודת המפנה או לתובנה חשובה שאליה הגיעה המונחה במהלך סדרת הטיפולים. ומאחר שאת מבקשת שאוסיף משהו - אחת השאלות החשובות בראיון המקדים היא מהו הרווח המשני? מה התועלת בבעיה? לכל "בעיה" יש מטרה שחשוב להבין מהי!!! זאת שאלה קשה שצריך לשאול עם הרבה רגישות ולהתאים את השאלה למונחה. אבל ברגע שמבינים את התשובה נפתחת דלת. ההובלות העתידיות (כך אנו מכנים את ההשאות) התייחסו ליכולת שלה לומר ´לא´. למשל: כעת, כשאת רוצה להיות קשובה ונאמנה לעצמך ומתוך כבוד לעצמך מהיום והלאה יהיה לך קל יותר לומר לא כשמשהו לא מתאים לך. את תופתעי לגלות שזה נעשה יותר ויותר קל.... מקווה שקיבלת רעיונות.

יחפנית

New member
אמיר יקר ..... תודה על תגובתך

ראשית תיתפלא לדעת כמה אנשים קוראים בפורומים . חלקם הגדול אינם משאירים סימנים שהיו , וממשיכים להכנס ולקרוא . נראה לי מדבריך שאין לך ותק על הפורומים באינטרנט ..... אך עם נוכחות פורום זה אני בטוחה שאתה תילמד במהרה . ומאחלת לך לאהוב את המדייה הזו כמו המאות שנכנסים . לגבי מהלך הטיפול ..... חבל שקצרה היריעה מלפרט עוד מהלכים בטיפול . היריעה קצרה והסקרנות שלי בשיאה .......חחחחח נגעת עם זאת בנקודות חשובות ונכונות . הרווח המישני , והתועלת בבעיה . או אולי ( בבהיה ) אשמח באם תיתן לי הדרכה בסיסית לגבי אופן שבו ניתן למצוא את אותם רווחים משניים . בעיקר כשהנושא הינו אכילה כפייתי או משקל יתר . אילו שאלות אתה שואל ? ובאיזה אופן מתגלות התשובות ? בתודה אני

יחפנית

New member
נ.ב

באתר ( הנפלא שלך ושל זוגתך ) וכמדומני שגם כאן בפורום ציינת שאתם מעבירים בשיעורים הרצאות על נושא הדמייה וסרטן . אשמח באם תפרט מעט יותר על השיטה בה אתם נוהגים עם מתמודדי ( מבריאי ) סרטן ...... בברכה ותודה מראש אני

התמודדות עם סרטן

מאחר ששאלת על סרטן שהיא מחלה מורכבת כמובן שתשובתי תהיה קצרה מדי. מחלת הסרטן היום נפוצה מאוד (אחד לשיבעה אנשים יחלה בסרטן, זה הנתון האחרון). כבר בשנות השבעים גילו קשר בין ריפוי מסרטן לדמיון מודרך. לכן אנו בקורס שנה ב´ מקדישים להבנת הסרטן ולריפויו עשר שעות לימוד. לאלה שהבריאו מסרטן יש כמה עצות מועילות. ראשית כדאי לדעת שגורם מרכזי לסרטן זה מתח. ולכן כדאי לבדוק מה יכול להקטין את המתח. הרפיות שבועיות יכולת לתרום למנת הרגיעה. בנוסף כדאי להתמקד למערכת החיסון הרי סרטן זה כשל מערכת החיסון. לאכול אוכל בריא כמו אורז מלא, להקפיד על ספורט. אם אפשר לא לחיות בזיהום אויר. ואם באמת תרדי לעובי הקורה בנושא מתח חשוב להבין מה יוצר את המתח. את החיים אי אפשר להפסיק. ישנן ציפיות ויש אכזבות. אי אפשר שלא לצפות שהדברים יקרו כפי רצונינו. המתח נוצר מהמלחמה באכזבה. למשל פלוני לא מצליח להרדם בלילה. המתח נוצר ברגע שהוא מתאמץ שלישון אולי למחרת יש לו יום עמוס. הקושי להרדם איננו הבעיה. הלחץ שהוא יוצר על ידי הרצון להרדם מרחיק אותו מהשינה. המתח נוצר מאי הקבלה שלנו את מה שקורה לנו. אם תוכלי יותר לקבל את חייך את מי שאת את מה שאת לאט לאט תנחת עלייך שלווה. לפחות כך קרה לי. וכמובן מתח מזין ויוצר סרטן ושלווה היא טיפול מונע. מקווה שתרמתי משהו.

יחפנית

New member
סרטן בעיני הפרטיות ...זה נורא קל

הרשה לי להפנות אותך להגדרה אחרת מ"מתח" , כשמדובר בסרטן . סרטן יש לו מספר הגדרות , כשהגדולה החשובה והעיקרית בהם , היא = ייאוש . לאחריה באים , רצון בתת המודע למות . ואם נשאל מה הביא זאת הלום , זה בדרך כלל כעסים פנימיים , וטינה מתמשכת . אם ירצו אי פעם ( ויותר חשוב אם יצליחו ...
) לרקוח כדור פלא המעלים סרטנים מיידית . אז הכדור צריך להיות " סליחה " ... ומדובר כאן על סליחה פנימית וחיצונית כאחד . אולם לא נראה לי שחוקי הבריאה תאשר כדור כזה . כי תוצאת הכדור הזה . היא למעשה המטרה שהביאנו הלום .... יענו .... מודעות . דעת .... לא מן הסתם אכלנו מעץ הדעת ..... אבל כאן אני כבר גולשת מהנושא של הודעה זו ..... כתבת שהסרטן זו מחלה מורכבת . בעיני הציבור ה-"שפוי " אולי אתה צודק . אבל אני איני שואפת לשפיות .. חחח ... אז אגיד לך את דעתי בעיניין . הסרטן עצמו .... הוא נורא פשוט . מי שמורכב ... זה אנחנו . המערכת ממנה אנו עשויים הינה מורכבת בעינינו , כי אנו עדיין לא עמדנו על עיקרי פעולתה , טרם האנושות הרכיבה את כל הפאזל . וכשהפאזל אינו מובן , אז זה נראה מורכב . כמו הסרטן . לי הסרטן אינו מורכב , כי הלכתי לפגוש אותו . האמת שיצרתי אותו . רק כשיצרתי אותו טרם הבנתי למה . הסיפור האישי שלי , זה שלפני 7 שנים בערך , אובחנתי בסרטן סופני , בעיני הרופאים נותר לי מספר צעדים . בתוך 4 וחצי חודשים הייתי נקייה מתאים סרטניים , אך עד היום איני נקייה ממחשבות האהבה והגעגועים שלי לסרטן
שהפך לחבר טוב ביותר . על סמך הכרותי ומפגשי , אני יכולה לומר לך שגיליתי עולם הפוך מהמקובל על החברה השפוייה . הסרטן בא לעזור .... ככה זה מתחיל . הסרטן הוא למעשה תירגום של תת המודע שלנו , למען לספק לנו דרישה פנימית . תת המודע ברמה הגופנית שלו זה מכשיר שנועד לספק לנו את דרישותינו . והסרטן הינו תירגום מעוות של תת המודע . הסרטן עצמו זה הדרך של תת המודע גם לןמר לנו שנוצר כאן קצר באופן תיפקוד המערכת . סרטן זו מחלה .... ומחלה = מחל ה´ . ואחרי שהוא מחל .... אז עכשו תורנו . כתבת משפט מדהים ונכון ...... "המתח נוצר מאי הקבלה שלנו את מה שקורה לנו. אם תוכלי יותר לקבל את חייך את מי שאת את מה שאת לאט לאט תנחת עלייך שלווה. לפחות כך קרה לי." ואכן אם אגיד במשפט מה שעשיתי היה בלקבל .... אני למדתי לקבל , את עצמי , ואז את הסרטן , ואז הבנתי אותו ואז חסתי עליו , ואיך שהתחלתי לאהוב אותו ואת שהוא הביא לחיי , הוא ברח . כי אני אגיד לך מה הסרטן שונא .... חחחחחח הוא שונא אהבה וחיבוקים וכל מני כאלה ....... הוא סרטן מצחיק נורא ......... אמיר יקר , אתה מכשיר אנשים לעבוד עם מתמודדי סרטן .... בשימחה אשתף אותך בידיעותיי .... לרשותך בכל עת ...... אני

יחפנית

New member
הרגע אמרת .... תודה ..../images/Emo13.gif כנס לצ´ט

כי נראה לי שאנו כאן כרגע בו זמנית

שלום לך יחפנית יקרה!

בתשובה לשאלתך, לגבי אכילה כפייתית ומשקל יתר, השאלות הבסיסיות שתוכלי לשאול הנוגעות לרווחים משניים הן: 1) מה חיובי במצבך הנוכחי? 2) מפני מה אכילה כפייתית מגנה עלייך? 3) מפני מה המשקל העודף מגן עלייך? כפי שתוכלי לראות, השאלות האלה אינן פשוטות בכלל ודי קשה לתת להן תשובה מיידית, אולם אם תקדישי להן קצת מחשבה ותנסי קצת "לנבור" בתוך הרגשות שלך (אני הייתי ממליצה לך לשים מוסיקה נעימה ברקע, לעצום את העיניים, לבדוק איך את מרגישה עם עצמך במצבך הנתון) ומשם להתחיל לבדוק אילו תשובות היית נותנת לשאלות האלו. תסמכי על התחושות הפנימיות שלך שעולות ועל האינטואיציה שלך ותאפשרי להן להוביל אותך למקום המתאים עבורך שממנו תוכלי לענות לשאלות הללו... מקווה שעזרתי, ואשמח תמיד לראותך כאן ולהשביע את סקרנותך
הגר

יחפנית

New member
היי הגר .....

ראשית תודה על התשובה ....... אכן השאלות הראשונות שהעלית הן מספיק כדי להתחיל ליצור דיאלוג פנימי ..... תודה לגבי להשביע סקרנותי .........חחחחחחחחח ....... אני די נתקעתי בגיל מנטאלי של 3 , וזה כידוע גיל שאין סוף לסקרנות , אבל השאלות בהחלט מעודדות שיחה ערה . טרם יצא לי אישית לברכך על תחילת הפורום , ואני רוצה לעשות זאת כרגע . ואשמח באם תספרי מעט על עצמך , על איך הגעת לנושא הזה של נ.ל.פ. ובכלל מה דחף אותך לפתוח את הפורום ...... בברכה ויום טוב אני

למעלה