לאן עוד ייזנק מחיר

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
שמן הזית? מחער הגבוה של שמן הזית, יימנע ממכם לצרוך בו? כל מחיר השמן שווה על פני שמנים אחרים?
הצרכן הישראלי הבחין בכך שקיים מחסור בשמן זית שגרם לעלייה במחירו, אך נראה כי המגמה הזו לא צפויה להיפטר בקרוב – ואף להחריף. הדבר מתרחש על רקע עלייה קיצונית במחירים במוצרי מזון רבים מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, וזאת על אף המאמצים הרבים של שר הכלכלה ניר ברקת למנוע זאת

משתפרת1

Well-known member
שמן הזית? מחער הגבוה של שמן הזית, יימנע ממכם לצרוך בו? כל מחיר השמן שווה על פני שמנים אחרים?
הצרכן הישראלי הבחין בכך שקיים מחסור בשמן זית שגרם לעלייה במחירו, אך נראה כי המגמה הזו לא צפויה להיפטר בקרוב – ואף להחריף. הדבר מתרחש על רקע עלייה קיצונית במחירים במוצרי מזון רבים מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל, וזאת על אף המאמצים הרבים של שר הכלכלה ניר ברקת למנוע זאת
נשארתי בלי טיפת שמן זית בבית. בדקתי בסופר והמחירים הם פי 2.5 ממה ששילמתי בעבר (בד"כ קניתי במבצעים כמה בקבוקים). בחנות המפעל הקרובה אלינו אזל המלאי, יש רק אריזות קטנות שטובות למתנות או למשלוח מנות. הזמנתי מיצרן (ואקבל השבוע) כמות שתספיק לי לשנה מהמסיק העכשווי, באריזות פח של 5 ליטר. אמנם במיכל 18 ליטר זה פחות יקר, אך יהיה לי קשה לוגיסטית להסתדר עם זה במטבח. ממילא אם אקנה בעוד חצי שנה השמן יהיה מאותו מסיק, של העונה הזאת, וכך אני מכוסה אם המחסור יגרום לעליית מחירים או לקושי בהשגת שמן הזית.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
נכון, המחירים עלו מאד.
ואין מבצעים כבעבר.
נשארתי בלי טיפת שמן זית בבית. בדקתי בסופר והמחירים הם פי 2.5 ממה ששילמתי בעבר (בד"כ קניתי במבצעים כמה בקבוקים). בחנות המפעל הקרובה אלינו אזל המלאי, יש רק אריזות קטנות שטובות למתנות או למשלוח מנות. הזמנתי מיצרן (ואקבל השבוע) כמות שתספיק לי לשנה מהמסיק העכשווי, באריזות פח של 5 ליטר. אמנם במיכל 18 ליטר זה פחות יקר, אך יהיה לי קשה לוגיסטית להסתדר עם זה במטבח. ממילא אם אקנה בעוד חצי שנה השמן יהיה מאותו מסיק, של העונה הזאת, וכך אני מכוסה אם המחסור יגרום לעליית מחירים או לקושי בהשגת שמן הזית.

דיברגנט חדש

Well-known member
טעות לקנות שמן זית איכותי ולקלקל אותו, שמן למרות תאריך תפוגה גדול יותר מאבד את טיבו לאחר 3 חודשים, לכן מומלץ לקנות כל פעם בקבוק, מקסימום שניים עד שגומרים.
אם את משלמת על טיב, אל תהרסי אותו, אחרת את יכולה להשתמש בשמנים נחותים יותר.

משתפרת1

Well-known member
טעות לקנות שמן זית איכותי ולקלקל אותו, שמן למרות תאריך תפוגה גדול יותר מאבד את טיבו לאחר 3 חודשים, לכן מומלץ לקנות כל פעם בקבוק, מקסימום שניים עד שגומרים.
אם את משלמת על טיב, אל תהרסי אותו, אחרת את יכולה להשתמש בשמנים נחותים יותר.
שמן זית שתקנה בעוד 3 חודשים יהיה מהמסיק הנוכחי. לא יהיה שמן חדש יותר.עדיף לקנות אותו בפח ולא בבקבוק, כי גם בקבוק כהה מעביר חלק מהאור שמחמצן את השמן.

דיברגנט חדש

Well-known member
שמן זית שתקנה בעוד 3 חודשים יהיה מהמסיק הנוכחי.
איך את יודעת מתי המסיק מתחלף? היכן נקודת אי הרציפות?
לא יהיה שמן חדש יותר.עדיף לקנות אותו בפח ולא בבקבוק,
היתרון בבקבוק שהכמות קטנה, שמן זית הינו מוצר טבעי בעל רגישות גבוהה מאוד לאוויר ולאור, כל חשיפה לאוויר ואור פוגעת באיכותו לאורך זמן. לכן, בדקו מה צריכת השמן שלכם בתקופה של 2-3 חודשים ובחרו באריזה שמכילה את הכמות המתאימה. ניתן לרכוש כמות גדולה של אריזות ולשמור אותן במקום קריר ומוצל, אך לאחר פתיחת האריזה רצוי לסיים את התכולה בטווח של עד 3 חודשים כדי לשמור על איכותו הגבוהה של שמן הזית.
כי גם בקבוק כהה מעביר חלק מהאור שמחמצן את השמן.
השמן בארון סגור במקום קריר וחשוך, כך ששום אור לא חודר אותו.

mיטלמן

Well-known member

היתרון בבקבוק שהכמות קטנה, שמן זית הינו מוצר טבעי בעל רגישות גבוהה מאוד לאוויר ולאור, כל חשיפה לאוויר ואור פוגעת באיכותו לאורך זמן. לכן, בדקו מה צריכת השמן שלכם בתקופה של 2-3 חודשים ובחרו באריזה שמכילה את הכמות המתאימה. ניתן לרכוש כמות גדולה של אריזות ולשמור אותן במקום קריר ומוצל, אך לאחר פתיחת האריזה רצוי לסיים את התכולה בטווח של עד 3 חודשים כדי לשמור על איכותו הגבוהה של שמן הזית.

תמיד בערך בסוכות,
ואין צורך לדעת, שואלים בבית הבד,
ויש תאריך על הבקבוק.
הגיוני מאד לקנות לשנה שלמה ולהחזיק במקום מתאים.
בעוד 3 חודשים יהיה בדיוק את השמן הנוכחי, בקנית שמן טרי סמוך לייצור מקבלים שמן קצת יותר חריף, תלוי כמובן בזן, עם הזמן הוא קצת מתעדן.

משתפרת1

Well-known member
תלוי ביצרן. אם קנית מיצרן אמין הוא רושם על הבקבוק או מיידע באתר מאיזו שנה המסיק. לא בטוחה שאפשר להאמין לרוכל בשוק או בצד הדרך שאומר שזה המסיק האחרון.

לכן אני קונה באריזה אטומה, שומרת בארון חשוך וממלאת כל פעם חצי בקבוק זכוכית כהה. בשום אופן לא בקבוק פלסטיק או בקבוק מזכוכית שקופה.

דיברגנט חדש

Well-known member
תלוי ביצרן. אם קנית מיצרן אמין הוא רושם על הבקבוק או מיידע באתר מאיזו שנה המסיק. לא בטוחה שאפשר להאמין לרוכל בשוק או בצד הדרך שאומר שזה המסיק האחרון.

לכן אני קונה באריזה אטומה, שומרת בארון חשוך וממלאת כל פעם חצי בקבוק זכוכית כהה. בשום אופן לא בקבוק פלסטיק או בקבוק מזכוכית שקופה.
אבל כאשר את קונה 5 ליטר או 18 ליטר כפי שכתבת ובהנחה שאת לא משתמשת בשמן לשימוש מסחרי, ברגע הפתיחה נכנס אוויר והשעון מתחיל לתקתק.
אין לך אפשרות לסגור באיטום לאחר הפתיחה הראשונית.

משתפרת1

Well-known member
אבל כאשר את קונה 5 ליטר או 18 ליטר כפי שכתבת ובהנחה שאת לא משתמשת בשמן לשימוש מסחרי, ברגע הפתיחה נכנס אוויר והשעון מתחיל לתקתק.
אין לך אפשרות לסגור באיטום לאחר הפתיחה הראשונית.

לא קונה 18 ליטר. גם גדול לאיחסון, גם כבד ודורש משאבה כדי להעביר לבקבוק, גם נשאר לא אטום במשך זמן ארוך. לכן העדפתי פחי 5 ליטר, שהשעון יתקתק זמן הגיוני, שייכנס לארון מתחת מגבות המטבח ושיהיה לי קל למלא בקבוק כל פעם.

מקסים 45

Well-known member
שווה להשקע במניות יד מרדכי.

mיטלמן

Well-known member
חורזת פתחה על זה שרשור:
קראתי בעיון, אף מילה על ירידת מחירים בחו"ל, ואולי פספסתי.
ריקול לפני כמה ימים על שמן זית ישראלי, 2 מוצרים, לא היה שמן זית, לפחות לא כמו שצריך.
"לא באמת שמן זית", לא ברור מה זה כן.

פולגאר

Well-known member
קראתי בעיון, אף מילה על ירידת מחירים בחו"ל, ואולי פספסתי.
ריקול לפני כמה ימים על שמן זית ישראלי, 2 מוצרים, לא היה שמן זית, לפחות לא כמו שצריך.
"לא באמת שמן זית", לא ברור מה זה כן.
הפוך גוטה, הם עולים בדיוק כפי שעולים בישראל ולכן מכת הגניבות שם.

למעלה