"לא טבעי"

tommythecat

New member
"לא טבעי"

היום מתפרסמת כתבה ב Ynet על "הורים סרבני חיסון". אותן דמויות אנונימיות (ופיקטיביות?) מסרבות לחסן את ילדיהן כי "זה לא טבעי" ואם לתופעה לא היה פוטנציאל כל כך מסוכן, זה היה סתם פתטי. http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3374901,00.html יוסי

moran f

New member
ויש לה

(כן, אני יודעת שאתה יודע
) לא מזמן היתה התפרצות של חצבת (נדמה לי, אני תמיד מתבלבלת בין חצבת וחזרת בעברית) בעיירה בארה"ב. הסתבר שאחוז מאוד גדול מהחולים פשוט לא חוסן, והיו גם מקרי מוות. אם מישהו מעוניין, אני אנסה לחפש לינק.

m0sh3

New member
היתה על זה תכנית בערוץ 8,

זה היה פשוט עלוב. אישה בהריון שהיתה ב"דילמה" האם לחסן את הילד שיוולד או לא. היא מדברת עם פרופסורים לרוקחות ואימונולוגיה , אפידמיולוגים , בכירים במשרד הבריאות ומקשה על כל דבר שהם אומרים. אחר כך היא הולכת לדבר עם איזה נטורופתית שעשתה את התואר במכללת שקר-כלשהוא , ומקבלת את הטענה שלה שחיסונים הם לא נחוצים ומזיקים בגלל שהיא "פשוט יודעת שזה ככה". זה היה מוטה בצורה מזעזעת. המשעשע הוא שפשוט רואים שהיא לא מבינה שום דבר בנושא הזה. היא לקחה את החיסונים לבדיקות מעבדה ונחרדה לגלות שיש בזה "פורמהליד" לדבריה [פורמאלדהיד , בעולם האמיתי]. 2 חלקיקים בחיסון שלם! ועוד שלל שטויות לא רלוונטיות מבחינה קלינית. היא טענה בנוסף שחיסונים מסוכנים כי כתוב בעלון לצרכן שזה עלול לגרום לדלקת קרום המח למשל. מה זה משנה שזה קורה אחת לכמה מיליוני חסונים וברור שהנזק הפוטנציאלי מאי מתן החיסון גדול לאין ערוך? סטטיסטיקה לא קיימת בעולמה ההזוי. פשוט עצוב לראות איך אנשים מתעקשים להזיק לעצמם ולילדים שלהם על טהרת ה"טבעיות" או הזיות אחרות בזמן שהם נוסעים במכוניות , מבשלים את האוכל על גז , מסתובבים ברחוב עם תאורה כשאמור להיות חושך מבחינה "טבעית".

moran f

New member
הסכנה היא במסות

ילד אחד לא מחוסן מוגן כי כל הילדים שסביבו כן מחוסנים. זה מועיל כי יעילות החיסון היא לא 100%. הבעיה מתחילה כשיותר ויותר ילדים לא מתחסנים, והרבה פעמים הם גם נמצאים באותה סביבה עם ילדים לא מחוסנים אחרים (כי יש אוכלוסיות שנוטות לא לחסן יותר מאחרות).

m0sh3

New member
כן , אני יודע שיש אחוז מסויים

שממנו והלאה אין בעיה. הבעיה היא שבאמת נוצרים "כיסים" באוכלוסיה שלא מחסנים , אפילו שברמה הארצית המצב בסדר. עדיין , כל הסילוף הזה של המציאות היה הזוי.

albumin

New member
../images/Emo45.gif

ובכלל נטורופתיה זה כזה קישקוש בלבוש

albumin

New member
אין מה לנסח ואין מה לנמק

כשזה מגיע לשטויות האלה

moran f

New member
בהחלט יש

מי שלא מנסח ולא מנמק לא זוכה (לפחות ממני) ליחס רציני, גם אם אני מסכימה עם הכיוון.

tommythecat

New member
כדי לנהוג ברכב, יש צורך ברשיון

אבל כל מטומטם יכול להביא ילדים לעולם. "שעיה וטללית" אולי לא כל כך מטומטמים כמו שהם נראים (וכמו ששמותיהם עשויים להעיד). בסופו של דבר, הם עוד מצליחים להרוויח בעזרתו של רופא האליל כסף. יוסי

למעלה