לא יודעת לחיות בזוגיות

לא יודעת לחיות בזוגיות

אני בת 29. המון שנים ללא זוגיות. אני נראת טוב, בחורה משכילה, חברותי, אך בזוגיות משום מה זה לא הולך.
אני מנסה להכיר, אך לאחרונה מציפות אותי מחשבות ופחדים שבשל העובדה שלא הייתי בזוגיות, וסביר להניח שאכיר בחור שכבר חווה קשר או שניים, לא אדע איך להתנהל נכון בזוגיות ולכן היא לא תצליח.

מה דעתך......?

בת 29 ללא זוגיות - הצעות לפעולה

שלום לבת ה 29
לזכותך ניתן לומר את הדברים הבאים:
את צעירה, נראית טוב, משכילה וחברותית (כך את טוענת) והכי חשוב, את מודעת למצבך הנוכחי. את רוצה זוגיות אך בינתיים ללא זוגיות בהווה וללא זוגיות בטווח הקרוב. את סובלת מפחדים שמקשים עליך למצוא זוגיות, את לא יודעת איך לפעול בנושא והכי גרוע, את כבר קבעת את המציאות הזוגית העתידית – הזוגיות לכשתמצא, לא תצליח. אלו הן נקודות התחלה לא טובות, למרות היתרונות שיש לך, אותם פרטתי בהתחלה.
משהו לא נכון בצורה שבה את מנהלת בנושא מציאת הזוגיות. זה אופייני להרבה חברה צעירים, גם בנים וגם בנות.
זה נובע מזה שאף פעם לא למדת בצורה מסודרת מה זה זוגיות, על מה היא צריכה להיבנות, מה את מחפשת בבן זוגך, איך את רואה את הזוגיות ביניכם, מה הדוגמאות לזוגיות שחווית בבית ההורים, מה הלקחים שהפקת ממערכות שהיו לך לפני הרבה שנים, מה הפחדים שלך מזוגיות, אין לך מושג איך ל"שווק" את עצמך והיכן, איך להתנהל בדייטים, איך להתנהל מול הבן זוג לכשיימצא, ועוד ועוד נושאים שחשוב לדעת בנושא זוגיות. את כל הדברים האלו ניתן וכדאי ללמוד בצורה מעשית.
את זקוקה לעזרה חיצונית. חבל על כול יום שעובר שאת יושבת בבית ומבכה את מר גורלך. יש מה לעשות. קבלי החלטה לעשות משהו ובהקדם.
אפשר לפתור את הבעיות הללו מהר.

קודם כל תודה

אני מעדיפה שלא ללכת לטיפול
אני מודעת לעצמי ורוצה לטפל בעצמי לבד.
מה היית מציע לעשות? אולי יש ספר שכדאי לי לקרוא?
אני ילדה להורים גורשים... הזוגיות היחידה שהייתה לא לא הייתה טובה.
אני חושבת שמעולם לא ראיתי מודל נכון לחיקוי...

מציאת זוגיות - הסתמכות עצמית לעומת עזרת בעל מקצוע

כל הכבוד לך על רצונך להתקדם בכוחות עצמך. לשאלתך, יש מספר רב של ספרים שאת יכולה לקרוא. תתחילי עם הספרים הבאים:
החץ של קופידון- פסיכולוגיה של אהבה. פרופ' רוברט ג' סטרנברג
לבסוף מוצאים אהבה. ד"ר הארוויל הנדריקס
לשמור את האהבה הזאת, כנ"ל
גברים ממאדים נשים מנוגה, ד"ר ג'ון גריי
בהצלחה לך.
מוזמנת לספר איזה תובנות קבלת

אהרן אבידן, מאמן אישי ומנטור לזוגיות. מנהל הפורום מאמן אישי- זוגיות

ספרות לזוגיות חד מינית

לצערי אינני יכול לעזור לך בהמלצה על ספרות שכזו. אני אישית לא נתקלתי בכזו. נסה לברר באינטרנט או בספרייה העירונית. בהצלחה בחיפוש.

למעלה