לא יודע אם זה הפורום הנכון אם לא אז תגידו לי

לא יודע אם זה הפורום הנכון אם לא אז תגידו לי

איזה כן בכ"א אבא של חבר שלי נפטר והוא היה אזרח אוסטרי ועכשו חבר שלי רוצה להוציא אזרחות גם ובשביל זה חיבים תעודה של קצין העיר ובגלל שזה ממזמן אם טוענים שצריך ועדת חריגים וזה לוקח בין 3 ל 5 חודשים וכבר עברו איה ששה חודשים ועדין סוחבים אותו בכל מיני תרוצים שזה בארכיון וכדומה שאלתי היא איך אפשר לזרז א"ז הוא איפה אפשר להתלונן פשוט שם לא מתיחסים בכלל לטלפונים ולביקורים (סליחה על האריכות ותודה מראש על התשובות)

אני מציעה שתסביר את הכל באריכות ובאופן מסודר

ואז אולי אנחנו נבין אם זה הפורום הנכון ואם אנחנו יכולים לעזור לך

דבר ראשון תודה על התגובה

אוקי לפני איזה 7 חודשים חבר שלי שאביו נפטר לפני יותר משנה והיה אזרח אוסטרי וישראלי במקביל החליט שגם הוא מוציא אזרחות אז הוא הלך לשגרירות ואמרו לו שצריך אישור מקצין העיר של מה שאביו עשה בצבא אז הוא ביקש תאישור וכיון שאביו נפטר והתיק שלו כבר בארכיון אז אמרו שזה יקח בין שלשה לחמשה חודשים ועכשו כבר עברו איזה 6 חודשים ועדין הוא לא קיבל תאישור וכל פעם מתרצים לו תרוצים שונים והוא חיב א"ז דחוף ואין לו אם מי לדבר אז רציתי לדעת 1.איך אפשר להריץ ענינים 2.מי אחראי על המשרד הזה שאפשר להתלונן אצלו בתודה מראש לעונים

לא ברור לי איך זה כשור ליתומי צהל

וגם לא ברור לי למה זה משנה מה אבא שלו עשה בצבא, אם הוא בן של אזרח ישראלי הוא זכאי לאזרחות ישראלית אפילו מחוק השבות כבן לאדם יהודי הוא זכאי לעלות לארץ ולקבל אזרחות אז בשביל מה צריך כל כך להסתבך אני אישית הייתי פונה לעורך דין שמבין בזה

סליחה שלא הסברתי טוב חבר שלי ישראלי

ורוצה אזרחות אוסטרית ולכן צריך מידע על מעשיו של אביו בצבא (הוא פנה לעורך דין לגבי האזרחות ואמרו לו שהוא חייב תאישור הזה והם לא יכולים לעשות שום דבר יותר ממנו)

למי הוא פנה לבקש את התיק האישי?

שיפנה למי שהוא ביקש וישאל מה קורה עם זה אצלינו כידוע צריך להזכיר לאנשים שהחגים כבר עברו וגם הפסקת התה כבר נגמרה

הוא מתקשר למשרד קצין העיר כל יום

ויש להם כל פעם תרוצים והוא מחפש איפה אפשר להתלונן על המשרד הזה או איך אפשר לעקוף אותם שזה כנראה לא מציאותי מברורים שהוא עשה בשגרירות ואצל עורך דין לאזרחות

למעלה