לא מתכון, אבל בטוח כאן יודעים...

ברביחן

New member
איך מנקים כיריים גז?! לפי היצרנים, והוראות ההפעלה, וטכנאי הגז - יש לנקות ללא חומרים, ללא מים, לא במדיח - בקיצור, לא הגיוני! נראה לי הכל כסת"ח עצות מאנשים שמעולם לא ראו כיריים ביום שישי בערב... הכיריים הן זכוכית ועליהם מעמדי סירים מברזל... מה אתם אומרים?

אני עושה ככה - מוריד את מעמדי הסירים, ושם בכיור. מרסס אותם בתרסיס ניקוי כללי. משאיר לכמה דקות ושוטף.
את משטח הכיריים מרסס באותו חומר. חשוב לא להסיר את כיסויי המבערים והכפתורים בשלב הזה, כדי שהתרסיס לא יגיע למקומות הרגישים.
עכשיו מסיר את הכיסויים והכפתורים, ומנגב עם מטלית לחה.
אם יש לכלוך עקשן/שרוף, משרים יותר זמן, או מרססים שוב. במקרים קשים, משתמשים במסיר שומנים. בכל מקרה - להזהר שלא יגיע לאזור שמתחת למבערים או הכפתורים.
זהו. פשוט.

ברביחן

New member
אני עושה ככה - מוריד את מעמדי הסירים, ושם בכיור. מרסס אותם בתרסיס ניקוי כללי. משאיר לכמה דקות ושוטף.
את משטח הכיריים מרסס באותו חומר. חשוב לא להסיר את כיסויי המבערים והכפתורים בשלב הזה, כדי שהתרסיס לא יגיע למקומות הרגישים.
עכשיו מסיר את הכיסויים והכפתורים, ומנגב עם מטלית לחה.
אם יש לכלוך עקשן/שרוף, משרים יותר זמן, או מרססים שוב. במקרים קשים, משתמשים במסיר שומנים. בכל מקרה - להזהר שלא יגיע לאזור שמתחת למבערים או הכפתורים.
זהו. פשוט.
תודה! לא במדיח? גם לא המעמדים?

תודה! לא במדיח? גם לא המעמדים?
לא ניסיתי ולא נראה לי. המעמדים אצלי עשוים ברזל יציקה עם ציפוי כלשהו. התהליך במדיח מאוד אגרסיבי, ואני בהחלט רואה אפשרות שחומרי הניקוי יגיעו לברזל ויגרמו לחלודה.
עד עכשיו לא היתה לי בעיה לנקות את המעמדים עם חומר לניקוי כללי. מעדיף להיות איתם עדין ככל הניתן - לא כימיקלים חזקים ולא אביזרים אברסיביים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
חלקי אלומיניום (במבערים) משחירים במדיח ולכן לא נכון להדיחם.
צמר פלדה יבש וסבלנות עושים עבודה נהדרת.
גם את חלקי הפליז (במידה שיש) אפשר לנקות בעזרת צמר פלדה ועליהם ניתן גם להתיז מסיר שומנים קר.
זכוכית? מסיר שומנים, המתנה של כ-10 דקות וניקוי עם כרית ניקוי שתגיע לאחר מכן לפח כי היא תיהרס (או סקוצ'ברייט).
רשתות מברזל? בחוץ, בעזרת מסיר שומנים קר וניקוי לאחר מכן בעזרת סקוצ'ברייט.

raya

Well-known member
להיזהר משימוש במסיר שומנים עם ריכוז חומר פעיל גבוה, במיוחד ליד המצתים וחיישן הגז.
"הצלחתי" להרוס מצתים עם סנט מוריץ.
כיום - מפרקת את המבערים, שמה ניר מגבת בשקע ובמיוחד על המצתים והחיישנים. מרססת עם מסיר שומנים קר (כיום של סנו).
בינתיים מכניסה לכיור עם מים חמים וסבון כלים את מחזיקי הסירים (לכל מבער אצלי מחזיק סיר נפרד) מנקה עם סקוטש.
את משטח הזכוכית של הכיריים מנקה עם מנקה חלונות, ובמידה ויש לכלוך רציני יותר, מתיזה קצת ובזהירות את מסיר השומנים.
קניתי באלי אקספרס תחתיות מאלומיניום גמיש , אותן ניתן לנקות, וזה מונע חלק ניכר מהלכלוך על משטח הזכוכית.
בהצלחה!
רעיה

ויוי 25

Well-known member
היי ברביחן -
מנסיוני בעבר למדתי כי ישנם סוגי כיריים רבים ושונים זה מזה ברמת באיכותם, ואפילו מחלידים לאחר ניקוי במדיח,
לאחר נסיון גרוע שכזה ,החלטתי שלפני רכישת כיריים חייבים לבדוק אם ניתן להשרותם במים או לנקות במדיח, וזה מה שמצביע ומעשה על איכות החומר.

במידה וש לך הוראות יצרן שלא להשתמש בחומרים חזקים ולא להשרותם בתוך מים, כדאי ללכת בדיוק לפי ההוראות ,לנגבם היטב במטלית לחה ולייבש היטב במטלית יבשה,כי אחרת החלקים בעיקר הראשים של המבערים וגופי המבערים עושיים להחליד וחבל, מה גם המחיר להחלפתם בחדשים הוא ממש מחיר יקר.

:

למעלה