לגבי לחתום בלישכה

Big Air

New member
לגבי לחתום בלישכה

אחרי שאני משתחרר, מה אני בדיוק צריך לעשות בשביל לחתום בלשכה? האם הם עושים בעיות עד שמקבלים את הכסף? תודה לכל מי שעונה

PooKiPsiT

New member
בשביל לחתום בלשכה צריך....

|הפתעה!| ללכת ללשכה ולחתום!
אתה הולך ללשכת התעסוקה הקרובה אליך עם תעודת זהות ותעודת שחרור. הפקידה רושמת אותך במחשב, נותנת לך פנקס מעקב ואומרת לך באיזה יום ושעה בשבוע אתה צריך להתייצב שם מעכשיו. כל פעם שאתה בא לשם או שהיא פשוט חותמת לך ואתה הולך הביתה, או שהיא מציעה לך עבודה. אם היא סתם חתמה, אתה ממשיך לבוא כרגיל. אם היא הציעה לך עבודה, אתה יכול לקבל אותה ואז פשוט יש לך עבודה, או לסרב לקבל אותה ואז אתה לא יכול לקבל דמי אבטלה במשך 90 ימים. אחרי בערך שבועיים-שלושה שאתה חותם אתה הולך לביטוח לאומי עם צילום של תעודת השיחרור, ממלא שם טופס תביעה לדמי אבטלה ומצרף אליו את התעודת שחרור. אחרי 3 שבועות בערך אתה מקבל מכתב מביטוח לאומי שנמצאת זכאי לקבל דמי אבטלה (אם לא עשית בעיות בלשכת התעסוקה כמובן..) ומאז כל חודש ב17 אתה מקבל לחשבון דמי אבטלה במשך 70 ימים. משהו לא ברור?

get well

New member
תשובה מעולה...

ישר לשאלות נפוצות.. כשיהיה לי כוח..

פרח משי

New member
לא חייבים ללכת פיזית לביטוח לאומי

ניתן להתקשר אליהם, והם שולחים בדואר את הטפסים.

PooKiPsiT

New member
נכון..אבל פשוט

אז זה לוקח הרבה יותר זמן...וזה סתם חבל. גם ככה עד שמתחילים לקבל דמי אבטלה עובר מלא זמן... אבל זה עדיף למי שאין לו סניף קרוב.

MOTYP

New member
תיקון טעות...

ניתן וגם עדיף ללכת לביטוח לאומי באותו היום שבו אתה גם חותם בלישכה ככה לא תבזבז עוד יום על סיבובים..

למעלה