לגבי פחמימות ושומנים באירובי

• פותח הנושא KA0S
  • פורסם בתאריך

KA0S

New member
לגבי פחמימות ושומנים באירובי

שלום מולי אני מאמן כושר, ומבקש את עצתך המקצועית בשאלות קטנות: האם לפני ביצוע פעילות אירובית - נמנע מצריכת פחמימות (שמומלצות בד"כ לפני אימון) כאשר המטרה היא "שריפת" שומן - הדבר יסייע בהגברת ניצול השומן בשל מאגרי גליקוגן מצוצמים? ובאותו הקשר - האם ביצוע פעילות אנאירובית כמו הרמת משקולות/מכונות, או סיבולת לב ריאה אנאירובית, לפני ביצוע פעילות אירובית במטרת "שריפת" שומן, תסייע באותה צורה (דלדול מוקדם יותר של הגליקוגן והגברת ניצול השומן בפעילות האירובית)? תודה.

bonbonori

New member
אני אנסה (אני מדריך כושר)

קודם כל שני המקרים שציינת מביאים לאותה תוצאה של דילול מאגרי הגליקוגן-האנרגיה המיידית. בשני המקרים, הגוף בפעילות יבין כי אין לו מאגרים להשתמש בהם ולכן ישארו בפניו שתי אפשרויות ניצול אנרגיה: שומנים וחלבונים-שריר. הגוף אכן ישרוף בפעילות זו כמות של שומנים בהרבה יותר גדולה מאשר עם מאגרים מלאים, אך גם ישתמש בכמה אחוזים יותר מהחלבונים. אחרי אימון משקולות למשל בביצוע פעילות יהיה שימוש גבוה באחוז חלבונים דבר שבעצם ימנע היפטרופיה ואף יגיע למצב של הורדת השריר יותר ממה שהיה-כמובן דבר זה תלוי בעצימות האימון. ככל שמשך ועצימות האימון יהיו גבוהים כך ישרף יותר. סוג פעילות זו מומלצת מאוד למי שרוצה להוריד משקל, אף לא מומלצת למי שרוצה להגיע למטרות מסוימות באימון משקולות-ניפוח, כח מירבי, כח מתפרץ. חיטוב וסיבולת אם אני לא טועה אפשרי אך פה מולי יתקן אותי אם אני טועה. נשמח להתייחסות ממך בנושא מולי במידה אם טעיתי כדי שגם אני אלמד.

KA0S

New member
מבקש בכל זאת תגובה של מולי, אם הוא עוד כאן

למעלה