לדעתכם

טלה נעים

Active member
צריך ליידע את הילדים הגרים רחוק על מצב בריאות ההורים?
נא נמקו את תשובתכם.

משתפרת1

Well-known member
צריך ליידע את הילדים הגרים רחוק על מצב בריאות ההורים?
נא נמקו את תשובתכם.
הלוואי והיו לי הורים לדאוג להם.
כעת אנחנו ההורים, אנחנו בראש הטור. מאחר ושנינו מתפקדים היטב, אני יכולה לספר שברוב המצבים אני ממדרת את הילדים מתקלות בריאותיות ואנחנו מתמודדים איתן בכוחות עצמנו. אני מניחה שכשנתפקד פחות טוב מי מילדינו שידע על איזה כשל בריאותי ידאג לעדכן את האחר.
בכיוון ההפוך, כשיש בעיה בריאותית לאחד מילדינו ובמידה רבה גם לנכדינו אנחנו נשארים המבוגר האחראי. בשלב מסוים שאני מקווה שיקרה מאוחר ככל האפשר, והלוואי שבכלל לא, הם יהיו המבוגרים האחראיים גם עלינו.

SupermanZW

Well-known member
יכולה להגיד לך שאני בשביל הוריי אסע עד קצה המדינה ואשן אצלהם אם צריך (ולא, אני גרה קרוב אליהם ועדיין עושה כל מה שאני יכולה למענם). אי אפשר לדעת מה ילד יעשה למען הוריו, גם אם הוא גר במדינה אחרת, הוא יכול לבוא במיוחד. לא למנוע את הידיעה הזאת, זאת זכותם הבסיסית.
לא בהכרח יכול לבוא, המצב הנוכחי הוא דוגמה מצויינת, לא מאפשרים לטוס. עדיין אין הצדקה שהורים יסתירו מילדיהם את מצב בריאותם. הילדים יעזרו על פי יכולתם.

SupermanZW

Well-known member
אופס, הכוונה לרחוקים גאוגרפי.
מה ילד הגר בצפון יכול לעזור להורים הגרים בדרום?
יכול, לפעמים גם שיחת WhatsApp, הזמנת דבר מה עבור ההורים דרך האינטרנט, טיפול בביורוקרטיה דרך email ועוד הם עזרה. אלה כמובן יכולים להתבצע לא רק מצפונה לדרומה של ישראל אלא אפילו בין מדינות שונות המרוחקות אלפי קילומטרים ואני מדבר מניסיון.

משתפרת1

Well-known member
יכול, לפעמים גם שיחת WhatsApp, הזמנת דבר מה עבור ההורים דרך האינטרנט, טיפול בביורוקרטיה דרך email ועוד הם עזרה. אלה כמובן יכולים להתבצע לא רק מצפונה לדרומה של ישראל אלא אפילו בין מדינות שונות המרוחקות אלפי קילומטרים ואני מדבר מניסיון.
נכון. בנוסף, במצב קיצוני (נגיד אשפוז או מוגבלות קשה) הבן/בת ממדינה אחרת יכול/ה להתקשר לסוכנות סיעוד ולהזמין (אולי אף לממן) מטפל או מטפלת להורה החולה.

Harrington

Well-known member
מנהל
בוודאי.
מגיע להם לנסות להתקרב.

החריג היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא במקרה בו לילדים אין אפשרות (מסיבה כלשהי) להתקרב. אז אולי לא כדאי לצער אותם לחינם. אבל גם אז, העדכון יאפשר להם להתפלל, אולי לשוחח טלפונית, וכו'.

בקיצור, כן.

למעלה