לד זפלין

Grimble Grumble

New member
פופ זה לא רוק

אין שום קשר בין פופ לרוק.. יכולות להיות להקות שכוללות את שני הסגנונות אבל אין שום סיבה שהם ילכו יחד... כותבים רוק/פופ כי אלה 2 סגנונות מאד כלליים וזה "מוציא ידי חובה" את בעל החנות/אתר מוסיקה וככה גם מעריצים שרוצים לקנות אלבומים של הלהקה לא צריכים לחפש במקומות שונים... אבל בסה"כ רוק ופופ לא הולך ביחד בכלל...

DUDE5

New member
פופ זה לא כלום!!

מתי תבינו את זה? זה לא סיגנון! זה מהמלה פופולארי. דוגמא- בספר ביוגרפיה של קורט קוביין כתוב שנירוונה הייתה "להקת פופ מסחרית" שזה מאוד נכון רק שזה לא סותר את העובדה שהם היו רוק או גראנג´ או מה שזה לא יהיה. כשסולן AC/DC מת בעיתון היה כתוב ש"כוכב פופ" מת. עם פתאום סינגל של סליפנוט יופיע בראש טבלת המצעדים אל תתפלאו שמדי פעם הם יכונו כפופ. מה לעשות שרוב הזמן מה שהיה "פופ" היה מוזיקה מחורבנת, קליטה ודביקה ולכן היא מיד קושרה עם המלה פופ. טוב באמת שאין לי כוח להתווכח על זה, למה לעזאזל אני עושה את זה??? עוד דבר- גנוב אני חושב שכדי לך קצת להתפשר בהגדרה של אגדות רוק. לא לשים פה את הביטלס זה ממש פשע. אתה כנראה לא מכיר אותם מספיק. תשמע את סרג´נט פפר, MAGICAL MYSTERI TOURE, REVOLVER, ותגיד לי אתה מה לעזאזל הם היו. זה גם פשע לתייג אותם כי הם פשוט היו הכל, הם עודדו צמיחה של כל כך הרבה סגנונות, הם עשו דברים שאף להקה מיינסטרים, פופולארית לא העיזה לעשות. הקיצר הם- א ג ד ה!! ואם אתה קורה להם פופ רוקיסטי אז למה שמת את החקיינים שלהם "הרולינג סוטנס" ברשימה?? הם היו אותו דבר בעיקרון.גם פינק פלויד ראויים למקום פה. סך הכל הם היו להקת "רוק" (מה זה משנה איזה רוק???) ואם אתה לא כולל להקות פסיכודליות אז למה הכללת פה את הדלתות? גם הם פסיכודליים לא? קיצר המלצה שלי- תן לכול הלהקות האלה צ´אנס

ganooov

New member
פופ נהפך לסיגנון, נקודה. ../images/Emo13.gif

ואני די נכנע בקשר לביטלס, הם לא יהיו בהודעת המנהל, אבל מותר, אפשר ורצוי להתעסק איתם כאן. ואני מאוד אוהב את הסרג´נט פפר. הבעיה היא שיש פורומים אחרים בשביל להתעסק עם נירוונה ופינק פלויד. אני אוהב את שתי הלהקות, אבל אני רוצה שזה יהיה הבית של הלהקות שאין להן כאן פורום. אני לא למדתי מוזיקה, אז קשה לי להגדיר סיגנון במדויק, ומכאן כל הבעיות. במקור, בטופס הרשמה ביקשתי להקים פורום "מארק קנופפלר", אחרי שמישו אמר שאם מארק אז למה לא דילן, ואולי גם לו ריד? ו-ומה עם בואי? אז שאלתי בפורום מוזיקה, ומישו הציע לי לקרוא לזה - "אגדות רוק". הסכמתי, הפורום קם, ואז זה הכניס אותי לפלונטר - ההתמחות שלי מתמקדת בדייר סטרייטס ודומיו של מארק, אני שמעתי אותם יותר מכל להקה אחרת, ולשאר אני הקדשתי פחות מקום. בגלל שאתם רוצים, אז אני מסכים - אני לא יכול ללכת נגדכם. אולי אני אבקש להפוך את זה בסוף לפורום רוק, אב לא ממש נראה לי...

Johnny the Doe

New member
הפופ לא הפך לסגנון

פשוט נוצר ז´אנר שהוא רק חלק מהמוסיקה הפופולרית ולו קראו וקוראים פופ. פופ לעולם יהיה כינוי למוסיקה פופולרית אך בנוסף להגדרה הזו ישנו גם הפופ כסגנון שמכיל קבוצה מצומצמת יותר של שירים וכדאי להוסיף גם את הטין-פופ, שהוא למעשה רוב הפופ העכשווי.

Johnny the Doe

New member
יש ועוד איך קשר

לפעמים הגבול בין שניהם הוא כל כך מטושטש (ע"ע ביטלס) עד שקשה ניתן להגדיר את הסגנון של להקה זו אחרת באופן חד-משמעי. עוד מההגדרה של הפופ ניתן לראות שפופ יכול ללכת יחד עם כל סגנון אחר, שהרי פופ הוא בכלל לא סגנון אלא מאפיין שמתאים לכל שיר ש"רוכך" והסגנון שלו הוא לא הסגנון המקורי, המסורתי, אלא וריאציה של הסגנון שתתאים לקהל יעד רחב יותר. קח לדוגמה את שנאיה טווין - היא זמרת פופ-קאונטרי, הסגנון שלה הוא לא קאונטרי מסורתי אלא קאונטרי מתפשר שיכול להתחבב על קהל רחב יותר מאשר קהל אוהבי הקאונטרי.

בקשר לגראנג´

נירוונה לא מייצגים את הגראנג´ ולא המציאו אותו, להקות כמו גרין יוור המציאו אותו עוד בשנות השמונים בסיטאל. אני לא רוצה להשמע בוטה, יש לך יופי של טעם במוזיקה, והפורום הזה מעולה, אבל בגראנג´ אתה לא מבין, אז אל תאהב אותו, אבל גם אל תקטול אותו סתם כך.

suffer

New member
לד זפלין אכן אגדת הרוק הכי

גדולה לפי דעתי...בנויה על בלוז טוב עם שילוב של קול מצוין שיכול לגרום לך לבכות..וכמובן איך לא? ג´ימי {פייג´} על גיטרה... והכל ביחד..יוצר שילוב מה מהמם שנוגע בכל איש ששומע אותם...ללא קשר להעדפה מוזיקלית.. לד זפלין היא הלהקה הכי אגדתית {לפחות בשבילי}

למעלה