לד"ר כרמית טל עוד המלצה כיצד לפעול

ששי3

New member
לד"ר כרמית טל עוד המלצה כיצד לפעול

אני ובעלי נמצאים כרגע בדילמה רצינית.אני מתקרת לגיל 36 ובעלי ל-41.אני נושאת תסמונת גנטית נדירה שמועברת לעובר (סטטיסטית 50% לכל הריון,אך במציאות מתוך 6 הריונות התגלתה התסמונת שמתבטאת בחסר בכרומוזום שפוגע בלב העובר,בחסר מוחלט של מערכת חיסונית ובסיכוי מאוד גבוה לבעיות פסיכיאטריות בעתיד לילד).לאחר שהומלץ לנו ע"י כל הגורמים הרפואיים כולל פרופ' גנטיקאי בכיר על טיפולי pgd כלומר הוצאת הכרומוזום הפגום והחזרת הגנים הטובים והפרייתם,הומלץ לנו על טיפולי ivf.ידוע לנו כי pgd אינו כלול בסל בריאות ולקחנו זאת בחשבון.עד עכשיו הכל בסדר. בדצמבר האחרון רופאת ביה"ח המטפלת בנו פנתה בבקשה לרופא המחוזי בקופ"ח כללית לאשר טיפול Ivf ונענו בחיוב (ללא Pgd).לצערנו הנסיון הראשון לא הצליח,ולכן חודש אחרי זה פנינו שוב בבקשה לרופא המחוזי.הפעם הרופא המחוזי טען כי היה מוכן לחתום בחום על הבקשה אך קיבל חוזר מנכ"ל מההנהלה הראשית שרק זוגות לא פוריים מאשרים טיפולים מסוג זה.עלי להזכיר כי אין לנו בעיות פוריות להוציא הבעיה הגנטית הנדירה. נכון לעכשיו,הרופא פנה בבקשה להנהלה הראשית למצוא פיתרון בשבילנו,אך הדבר נמשך כבר חודש.הוא המליץ לנו לפנות לדוברת לפניות הציבור בקופה,ואכן פנינו והבטיחה לתת לנו תשובה. זהו הסיפור הארוך שלנו עד עכשיו. שאלותיי הן: ישנן שתי גישות שמציאים לנו אנשים שונים:1.לאיים משפטית ולתבוע משפטית את הקופה. 2.להמתין עד לקבלת תשובה עם מסמך רשמי מהקופה (דבר שהרופא לא היה מוכן לתת לי נכון לעכשיו). 3.האם פניה למשרד הבריאות לד"ר קרני רובין נציבת קבילות הציבור,תיתן לנו פיתרון מתאים? (גם שם דרך אגב מבקשים מסמך כתוב כמובן) תודה מראש על תשובתך,וסליחה על המלל הרב

המלצה כיצד לפעול ../images/Emo127.gif

ההליך הרפואי איננו מוכר לי היות שאינני מומחית ברפואת נשים, אולם הפן המשפטי בהחלט מובן ומוכר לי, לכן אענה על שאלתך מן הבחינה המשפטית: כאשר פונים לבית המשפט, חייב התובע להוכיח שעשה כל מה שיכול היה לעשות על מנת לקבל סעד מחוץ לכותלי בית המשפט. במקרה שלכם, אין טעם לפנות לבית המשפט בשלב כה מקדמי (אני מבינה שפניתם לרופא המחוזי פעם אחת בלבד). לכן, אני ממליצה לנהל מאבק (מקדמי) נמרץ: לשלוח מכתבים לכל הגורמים הרלוונטיים כולל נציב קבילות הציבור במשרד הבריאות ובקופת החולים עצמה (אני מניחה שיש כזו פונקציה). תוכלו לעשות זאת בעצמכם או בעזרת עורך דין שיכתוב את המכתבים ויחתום עליהם בעצמו. בדרך כלל, מכתב כתוב על ידי עורך דין מרמז בצורה שקופה לרשויות הנוגעות בעניין כי עשויה להיות כאן תביעה משפטית, וזה מבטיח התיחסות רצינית ומהירה יותר. בגלל שאין לכם זמן רב לבזבז (השעון הביולוגי), הייתי מציעה להתחיל לכתוב את המכתבים לכל הגורמים בתדירות גבוהה ביותר. ייתכן שאם תיענו בשלב הראשון בשלילה, לאחר שכתבתם אינספור מכתבים לכל הגורמים, יהיה כדאי (ואני מקווה שיש לכם אפשרות) להתחיל בטיפול ה- IVF בתשלום מכיסכם או מהביטוח המשלים (במידה והוא מממן זאת), על מנת לא לפספס את הרכבת הביולוגית, ורק אחר כך "לשבור את הראש" מול הרשויות. המון הצלחה

למעלה