להיות ליצן

jerome2

New member
להיות ליצן

שלום לכם ליצנים שמי ג'רום בן 35 נשוי+1 ואני עוסק בתחום הליצנות כבר כ 15 שנה בהתחלה חשבתי שהמצאתי את הגלגל ולהיות ליצן זה מישהו מאופר עושה המון רעש ויש לא בלונים עד שיום אחד פגשתי מופע ליצנות ברחוב ופשוט הייתי מעוד המום מהעבודה שלהם "כפטן זוקיני" הם סיפרו לי שהם למדו בחו"ל ליצנות ותיאטרון קרקס ועוד ועז הרגשתי שזה מעוד מדבר אלי ,התקבלתי לבית הספר הגבוה והבין לאומי "ג'אק לקוק" בית ספר בפאריז שקיים כבר 50 שנה המשכתי ללמוד כשנתיים ושנה בבית ספר "סמובר " שזה בעצם בית ספר לליצנות וחיפוש לאחר הליצן שלך עבודה על "בופונים" , קומדיה דה לרטה ועוד מגוון נושאים גיליתי כמה שאני לא יודע מהו להיות ליצן ,(הלימודים היו כ 8 שעות ביום) המשכתי במסע המאוד תעון וכל הזמן סופג ידע ומייסם ומעז עבר 9 שנים ואני מקווא שאני מתחיל להיות ליצן. שחזרתי ארצה בדיוק התחיל כל הנושא הזה של ליצנות רפואית אני וחבר יקר שלומי אלגוסי מקצוען אמית התחלנו לבנות את הקורס הראשון כדי ליצור ליצנים חדשים אם תהליך ,לא חשבנו שזה יגיעה למימדים כאלו,בכל אופן לכחתי את המסלולו שלי והציאו לי להיות שייך לקבוצת "רופא חלום" ובעצם הייתי הראשון שם וצירפתי עוד חברים שמגיעים מהתחום ,במשך הזמן גם השתטפתי בפסטיבלים בהפקות תיטרון רחוב ליצנות ועוד קבוצות רבות של תלמידים הלומדים אצלי במרכז לתיאטרון רחוב וליצנות "ברמוזה" באשדוד (אתם מוזמנים) .וזה כוחות החיים שלי בקצרה מאוד. ולמה אני מספר לכם כל זאת לאחר חמש שנים בעבודה בליצנות רפואית בהדסה אין קרם,תל השומר,ברזילאי וליווי של ליצנים רבים ,להיות ליצן רפואי זה תהליך ארוך ולא כל אחד יכול ,גם אם אתה איש אם נשמה גדולה ולב פתוח להיות ליצן זאת באמת עבודה קשה ובמיחד ליצן רפואי וזה לא מספיק להיות לבוש בתלבושת ו.....כל התלמידים שלומדים אצלי יודעים שלהיות ליצן רפואי זה הטופ ודורש עבודה בליצנות בכלל. אשמח לענות על שאלות, או ליעץ לליצנים מתחילים. בכבוד רב ג'רום ארוש רופא חלום,לצן ,במאי ויוצר. ליצנות היא דרך חיים.

טושטוש5

New member
הי ג'רום! ../images/Emo151.gif

ברוך הבא לפורום שלנו! וואו, כל כך הרבה ידע וניסיון... איזה כיף שהחלטת להצטרף אלינו! נשמע שתוכל ממש לתרום לקהילה המתפתחת שלנו. אם יש עוד ליצנים רפואיים שאתה מכיר ולא יודעים על הפורום הזה - נשמח אם תהיה השגריר שלנו ותזמין גם אותם להצטרף... ברוך הבא כבר אמרתי?

אהלן ג'רום ../images/Emo70.gif

וולקאם
לא כל יום נכנס לפה מישהו מ"רופא חלום" ... תוכל לספר לנו קצת על שיטות העבודה שלכם ? על ההכשרה ? שמעתי שאתם עובדים רק בג'יבריש, זה נכון ? תן לנו קצת רקע, שנכיר

ברוך הבא../images/Emo140.gif

איזה יופי שקפצת לבקר
כמו שאתה שם לב אנחנו צמאים למידע ובאמתחתינו הרבה שאלות... יש לך כוח לענות

jerome2

New member
תודה לכן

הדרך והשיטה היא שנים של עבודה בליצנות, אתן מוזמנות להצטרף לסדנאות שאני מעביר במרכז לתיאטרון רחוב קרקס וליצנות באשדוד " ברמוזה" לפרטים 0547619792

אולי בכל זאת תוכל לפרט קצת

על דרכי העבודה של רופאי החלום ? מה הרעיון שעומד מאחורי הקבוצה ? ה-אני מאמין שלה ? מה דרך הפעולה של הליצנים ?

jerome2

New member
רופא חלום

זאת קבוצה של ליצנים ,הליצנים שעובדים שם הם אנשי מקצוע בתחום שלמדו בחול ובארץ ,עוסקים רק בתיאטרון רחוב ,אומנויות הבמה והם ליצנים באמת לרוב לכולם יש בין 10 ל 15 שנות נישיון בליצנות עשו פסטיבלים בארץ ובחול וביום יום עוסקים בתחום זה לא ליצני יום הולדת או מפעילים. אקבוצה קיימת חמש שנים ומונעת כ 45 לייצנים 17 בתי חולים. מייסדי הקבוצה קרן מגי. www.dremdoctors.org.il

למעלה