להתחיל מהתחלה

מצב
הנושא נעול.

school stil sux

New member
להתחיל מהתחלה

להתחיל מהתחלה
שלום, אני עכשיו בקרוב מסיים תיכון ואני מתעניין בשוק ההון ומניות ורציתי לדעת איך להתחיל לבדוק ואיך להתחיל ללמוד קצת על להשקיע נכון . מה הצעדים שצריך לעשות כדי להתחיל להבין בתחום הזה ומה צריך בשביל להתחיל? אני משער שלא חייבים להיות בעלי הון גדול כדי להצליח ושהרבה אנשים מתחילים בעיקר מצעדים קטנים. מהם הסכומים הבסיסיים שאני צריך שיהיו לי כדי להתחיל להשקיע וכו'? תודה על הזמן שלכם ועל התגובות

anavi131

New member
להערכתי לפחות 30K

להתחיל מהתחלה
שלום, אני עכשיו בקרוב מסיים תיכון ואני מתעניין בשוק ההון ומניות ורציתי לדעת איך להתחיל לבדוק ואיך להתחיל ללמוד קצת על להשקיע נכון . מה הצעדים שצריך לעשות כדי להתחיל להבין בתחום הזה ומה צריך בשביל להתחיל? אני משער שלא חייבים להיות בעלי הון גדול כדי להצליח ושהרבה אנשים מתחילים בעיקר מצעדים קטנים. מהם הסכומים הבסיסיים שאני צריך שיהיו לי כדי להתחיל להשקיע וכו'? תודה על הזמן שלכם ועל התגובות
להערכתי לפחות 30K
לבניית תיק מפוזר ומאוזן. תלמד דרך הפורום הזה ודרך אתרים כמו דה מרקר,ביזפורטל,גלובס ואחרים.

../images/Emo31.gif../images/Emo31.gif../images/Emo31.gif

להערכתי לפחות 30K
לבניית תיק מפוזר ומאוזן. תלמד דרך הפורום הזה ודרך אתרים כמו דה מרקר,ביזפורטל,גלובס ואחרים.

בשביל להתחיל אתה לא צריך סכום כסף גדול, עדיף שגם לא תתחיל עם כסף בכלל... תתחיל בקריאת ספרים, ואחר כך הרבה מסחר וירטואלי במשך לפחות חצי שנה ובסוף מסחר עם מעט כסף, כמה זה מעט... זה אינדיווידולי, עם סכום שבשבילך הוא לא סכום גדול במשך חצי שנה נוספת, ובמסחר הזה יכול להיות שבגלל הגבלות סחירות המינימום תאלץ לקנות ולמכור מניות בפתיחה ובסגירה אבל אם אתה לא סוחר תוך יומי זה לא יגביל אותך יותר מדי ואז, אם תרגיש שאתה מבין את חוקי המשחק תתחיל להשקיע באמת

school stil sux

New member
תודה

בשביל להתחיל אתה לא צריך סכום כסף גדול, עדיף שגם לא תתחיל עם כסף בכלל... תתחיל בקריאת ספרים, ואחר כך הרבה מסחר וירטואלי במשך לפחות חצי שנה ובסוף מסחר עם מעט כסף, כמה זה מעט... זה אינדיווידולי, עם סכום שבשבילך הוא לא סכום גדול במשך חצי שנה נוספת, ובמסחר הזה יכול להיות שבגלל הגבלות סחירות המינימום תאלץ לקנות ולמכור מניות בפתיחה ובסגירה אבל אם אתה לא סוחר תוך יומי זה לא יגביל אותך יותר מדי ואז, אם תרגיש שאתה מבין את חוקי המשחק תתחיל להשקיע באמת
תודה
אני אמשיך לקרוא פה בפורום ועוד כמה אתרים. יש לך אולי ספרים מסוימים להמליץ לי?

biz man

New member
אחרי שרוברט קיוסאקי טחן לך במוח

אני ממש מתחיל
קראתי כמה ספרים של אבא עשיר
אחרי שרוברט קיוסאקי טחן לך במוח
על הרבה הרבה שטויות בלי יותר מדי פרקטיקה והרבה סיסמאות כדאי שתדע שלא הכל יפה כפי שהוא מציג. הוא סכ"ה איש מכירות והוא רוצה למשוך אנשים לקרוא את הספרים שלו ע"י שיכנועם שהכל ורוד ויפה. קרא את הספר של בנג'מין גראהם the intelligent investor ואת הספר "דרכו של וורן באפט".. יתן לך נקודת מבט חדשה.

ה ג ו ל ם

New member
פתח תיק ורטואלי

להתחיל מהתחלה
פתח תיק ורטואלי
לשם למידה , www.goldtip.co.il בהצלחה

MINSA

New member
כל מי שמשתמש בתי וירטואלי

פתח תיק ורטואלי
לשם למידה , www.goldtip.co.il בהצלחה
כל מי שמשתמש בתי וירטואלי
קבלו עצה קטנה : כדי שהמסחר בתיק וירטואלי יהיה קרוב למציאות כשאתם קונים מניה תגבילו את השער יותר ממה שהוא בבורסה עכשיו נניח שהמניה שווה בבורסה 2 ש"ח אתם תגבילו ל 210 כי הרבה פעמים קונים מניה בוירטואלי אבל בבורסה המחיר הוא יותר או פחות כי המחיר משתנה מהר וייתכן שבמחיר הזה לא הייתם מצליחים לקנות בבורסה באמת ועדיף תמיד להחמיר לתת הגבלה ליותר מהמחיר, כך שתהיו בטוחים שאם הרווחתם בוירטואלי גם באמיתי היה רווח גם במכירה עדיף להחמיר ולמכור בפחות מהשער בבורסה ,

lernery

New member
לדעתי 15K זה סכום מספיק

להתחיל מהתחלה
לדעתי 15K זה סכום מספיק
בסופו של דבר כל מה שתעשה בשנים הקרובות יהיה רק למטרת לימוד ולא רווחים ממשיים - כי בהמשך החיים יהיה לך הרבה יותר כסף להשקיע. עדיף ורצוי שתקנה מניות בסכום שמאפשר לך לקנות ולמכור אותן - גם ברצף. עד כמה שזכור לי, מינימום לפקודה ברצף של ת"א 25 הוא באיזור ה-5000, ושל השאר באיזור ה-2000, כאשר זה נקבע ביחס לכמות ניירות ע.נ. ויכול להשתנות במשך הרבעון. באופן כללי 15K יספיקו לך כדי לסחור ברצף ב-3 ניירות "כבדים" או 6-7 ניירות "קלים" יותר, וזה נראה לי מספיק רק לצורך לימוד. כל זה, כמובן, אחרי שקראת ספרים בסיסיים לגבי הפרטים הטכניים של המסחר (מה אומרים כל המונחים הטכניים והפקודות האפשריות וכו') ואחרי שברור לך באופן בסיסי (ואחרי "אבא עשיר" זה צריך להיות ברור, בערך) מה המטרה של חברה - וכנגזרת מזה, למה אתה קונה אותה, ואחרי שהרצת תיק וירטואלי חודשיים עד חצי שנה. אחרי כל זה, אם למדת כמו שצריך, אני מניח שתתחיל את ההשקעה במניות "כבדות" שיש עליהן הרבה המלצות, עם סיכון נמוך (ותשואה נמוכה) - ככה שתתחיל ברמת הסיכון הנמוכה ביותר, וזאת נקודה חשובה לדעתי. בהצלחה.

zivhi

New member
נכון, בהסתייגות קלה

לדעתי 15K זה סכום מספיק
בסופו של דבר כל מה שתעשה בשנים הקרובות יהיה רק למטרת לימוד ולא רווחים ממשיים - כי בהמשך החיים יהיה לך הרבה יותר כסף להשקיע. עדיף ורצוי שתקנה מניות בסכום שמאפשר לך לקנות ולמכור אותן - גם ברצף. עד כמה שזכור לי, מינימום לפקודה ברצף של ת"א 25 הוא באיזור ה-5000, ושל השאר באיזור ה-2000, כאשר זה נקבע ביחס לכמות ניירות ע.נ. ויכול להשתנות במשך הרבעון. באופן כללי 15K יספיקו לך כדי לסחור ברצף ב-3 ניירות "כבדים" או 6-7 ניירות "קלים" יותר, וזה נראה לי מספיק רק לצורך לימוד. כל זה, כמובן, אחרי שקראת ספרים בסיסיים לגבי הפרטים הטכניים של המסחר (מה אומרים כל המונחים הטכניים והפקודות האפשריות וכו') ואחרי שברור לך באופן בסיסי (ואחרי "אבא עשיר" זה צריך להיות ברור, בערך) מה המטרה של חברה - וכנגזרת מזה, למה אתה קונה אותה, ואחרי שהרצת תיק וירטואלי חודשיים עד חצי שנה. אחרי כל זה, אם למדת כמו שצריך, אני מניח שתתחיל את ההשקעה במניות "כבדות" שיש עליהן הרבה המלצות, עם סיכון נמוך (ותשואה נמוכה) - ככה שתתחיל ברמת הסיכון הנמוכה ביותר, וזאת נקודה חשובה לדעתי. בהצלחה.
נכון, בהסתייגות קלה
אחזקה של 6-7 ניירות בסכום כולל של 15K יכולה לשחוט מבחינת עמלות, בהנחה שעם סכום כזה הוא יעבוד דרך הבנק, כי חוץ מ"דמי שמירה"(על מה הם שומרים בדיוק???) ועמלות מופרזות, יש להם גם המצאה מטומטמת בשם עמלה מינימלית. נדמה לי 26 שקלים לפעולה.

lernery

New member
ברור מאליו שאני מדבר על ברוקר

נכון, בהסתייגות קלה
אחזקה של 6-7 ניירות בסכום כולל של 15K יכולה לשחוט מבחינת עמלות, בהנחה שעם סכום כזה הוא יעבוד דרך הבנק, כי חוץ מ"דמי שמירה"(על מה הם שומרים בדיוק???) ועמלות מופרזות, יש להם גם המצאה מטומטמת בשם עמלה מינימלית. נדמה לי 26 שקלים לפעולה.
אין שום בעיה לפתוח חשבון עם הסכומים האלה, לפחות אצל חלק מהברוקרים

לא צריך שום סכום

לא צריך שום סכום
מיותר לנסות להשקיע בסכומים קטנים, אי אפשר להשיג פיזור והעמלות יקרות באופן יחסי להשקעה. עדיף ללמוד ולהתנסות ע"י ניהול ומעקב אחר תיק השקעה וירטואלי, בסכום "נורמלי" של 100K, אפשר לפתוח תיקים וירטואליים באתרים רבים כמו גלובס ואחרים. כך תהיה מוכן כאשר יהיה לך כסף להשקיע. מומלץ ביותר לקרוא ספר על פסיכולוגיה של השקעה, למשל הספר "פסיכו-פיננסים".

zivhi

New member
לא יודע אם ברוקרים יסכימו

לא יודע אם ברוקרים יסכימו
לפתוח חשבון לתלמיד תיכון...

b o n f i r e

New member
יש ל"חשבון צעיר" הנחות בעמלה

נכון, בהסתייגות קלה
יש ל"חשבון צעיר" הנחות בעמלה
ועוד הנחות בעמלות אם עובדים דרך האינטרנט

מצב
הנושא נעול.
למעלה