לילדונת בלי גבולות

לילדונת בלי גבולות

רצית לדעת פרטים על מגמת המחול בהרצוג..!? אז תרשמי לי את כל השאלות ואני אענה לך בשמחה.. אני במגמה בכתה י"ב..! :) וככה להתחלה אני רק אגיד לך שהמגמה זה דבר מדהים.. קשה, אבל מדהים :) אז זהו.. מחכה לשאלות..!!!

אוקי, תודה

המממ. מה תנאי קבלה? זה באמת כלכך הרבה שעות..? יש אפשרות לפרוש..? זה נכון שיש העדפה לבנות שלומדות בצעדים..? מה הסגנונות שלומדים במגמה? צריך לדעת לעלות על פוינט? ואי, תודה...

אז מספר שאלות ממני...

אני אוהב מאוד מחול (מסתבר...) ורציתי לדעת מה מצב הבנים במגמה. כמה בנים יש כיום? למה אין כל כך הרבה? האם בית הספר מנסה לשנות את התופעה של רוב כמעט אבסולוטי של בנות במגמה? אילו סגנונות אתן לומדות שם? עד כמה המגמה מקצועית יחסית למקבילותיה בארץ? מה צריך על מנת להתקבל למגמה (בנים). אני מניח שפחות מחמירים עם בנים, לא? אם את לא יודעת את התשובה- אז תאמרי מבחינת מה בנות צריכות על מנת להתקבל למגמה. תודה מאוד מאוד על התשובות

BanjoKazooie

New member
התגובה שלי

למה שיהיו הרבה? מחול זה משהו שהרבה יותר מתאים לבנות. תמיד יש את אלו שמנסים לשבור את המיתוס אבל אין, מחול, זה _לא_ לבנים, לא מתאים. גם הגוף של הבנות הרבה יותר עדין ומתאים לריקוד לדעתי. היה אצלנו בן אחד במגמה שפרש, וטוב שכך, הוא היה ממש שרירי ושהוא רקד זה פשוט היה בעעע.. לא קשור

chuti

New member
סליחה???

אני בת ואוהבת לשחק כדורגל ולרקוד...זה שאיזה מפגר המציא שריקוד לבנות וכדורגל לבנים זה ב-ו-ל-ש-י-ט כי בנים רוקדים עם מאוד יפה ואפילו בלט וכל סוג ריקוד.. ואם יורדים עליהם שישימו פס----- מי שרוצה לרקוד שירקוד אף אחד לא יגיד לו מה לעשות

נראה לי שאת חייה במאה אחרת...

מאז הרבה דברים השתנו. את יודעת שאי שם בתקופתו של בך רק בנים היו שרים במקהלות? נראה לי שהם אמרו אותו הדבר על בנות- "לבנים הרבה יותר מתאים לשיר. יש כאלו שמנסות לשבור את המיתוס, אבל שירה זה_לא_לבנות!: אז זהו, שלא. וטוב שכך. למזלנו עברנו את התקופות בהן אנשים צריכים לפעול ולחיות חיים שלמים בשקר ע"פ הנורמות המקובלות ולפי חוקים מגדריים ושמרניים. מרבית הבנים שאני מכיר רוקדים יותר יפה ממרבית הבנות שאני מכיר. לא שזה מעיד יותר מידי. זה בעיקר מעיד על כך שאומנות לא נועדה למין מסויים. אומנות נועדה לאומנים. ואומן יכול להיות גבר או אישה. לא המין זה מה שמשנה, אלא הכישרון, ההתמדה, האישיות. עצוב לי לראות מישהי כמוך שחושבת כך. עצוב לראות רקדנית עם דיעה כזו. חבל לי שאת לא רואה צורך בפיתוח תחום המחול אצל גברים. אני לא יודע ממה את חוששת כל כך. נכון, הגוף הגברי שונה מהגוף הנשי. ולכן זה מוסיף פן חדש ביצירה שנקראת ריקוד. אני רואה בזה רק משהו חיובי. לטעמי השילוב של בנים במגמת מחול יכול רק להוסיף, ולא רק להם עצמם, אלא לפיתוח כל התחום. וזה כמובן רק במידה והם מתאימים למגמה ומעוניינים להיות בה. התגובה שלך אכזבה אותי, אני מודה. הבנתי לאיזה כיוון מגמת המחול בכפר סבא נמצאת. וזה די צובט לי בלב. קיוויתי שהמצב שונה, אם לא במציאות לפחות בתפיסה. גם הבנתי לאיזה סגנון אתם מנסים לקלוע וגם זה די חבל לי. להיות וורסטילים, מקוריים וחדשניים- עד כמה שאולי זה קצת מאיים (כביכול), זה בעיקר כיף מאוד, מעניין וחשוב ליצירה. בתגובה אחת שלך הוכחת לי את השוביניזם שתבוע גם אצל הנשים עצמן... גם זה חבל בפני עצמו. החופש יתחיל בתוכך.

אהה... זה מסביר את השובניזם.

פשוט לא הסתכלתי על הכינוי, אלא על התגובה בפני עצמה.

אני לא מצליח להתאפק...

על באמת שניסיתי אבל התגובה שלך מאוד מקוממת אותי. אז את לא תכעסי אם אני אומר לך שהכישורים של בנות הרבה יותר מתאימים כדי להיות מנקות ומזכירות, נכון? הרי יש אלו שמנסים לשבור את המיתוס אבל אין, להיות פקידה, זה_לא_לבנים, לא מתאים! נכון, הכנסתי תחום אחר במילים שלך. אבל זה בידיוק מה שאת אומרת. אוי, כמה שאנחנו כובלים את עצמנו בחוקים מוזרים ולא ברורים. ובסוף אנחנו עוד תוהים איך רע לנו? אימרו די לדיעות הקדומות!!!

inbal88

New member
וואי...

שנים שלא נכנסתי לפורום ופתאום נזכרתי בו...נחמד לראות שהוא פועל... יש לי ידיד שאמא שלו מורה לבלט, אז מאז שהוא קטן הוא רוקד בלט קלאסי... וכל הזמן בהופעות (הייתי רק באחת...אבל מי סופר...) כולם שרים לו ניב המגניב.. בכל אופן הוא רוקד ממש ממש יפה, ויש לו גוף נורמלי לא שרירי במיוחד וגם לא עדין במיוחד.... בקיצור הוא רוקד ממש יפה ואני ממש בעד!! דרך אגב, פעם שליאור שלחה לי את הקישור של הפורום שלחתי אותו גם לניב (הרקדן המחונן) אז אני מקווה שהוא לא יכעס אם הוא יראה שכתבתי עליו.... ועוד דבר, פעם כתבתי פה איזו הודעה לגבי עבודה באומנות שאני צריכה להגיש לחלק המעשי בבגרות ומישהי ענתה לי במסר אישי ואני לא זוכרת איך קוראים לה...אז אשמח אם תצרי איתי קשר... לילה נפלא!!

ואי

כלכך לא נכון. אני רוקדת. ויש איתי בחוג עוד 2 בנים והם אפילו הרבה יותר גדולים מאיתנו.. זה לא באמת נכון אני לא יודעת מי זו שהגיבה לך ואם היא מייצגת את כל המגמה כי רשמת שזו הדעה של המגמה פה בכפ"ס. לפי דעתי זה אותו הדבר, צריך רק לבדוק. די, מחול זה ל-א רק לבנות

למעלה