לילה טוב פורום....

טושטוש5

New member
לילה טוב פורום.... ../images/Emo29.gif

שלום חברות וחברים כמו שאפשר לשים לב, הפורום החדש יחסית שלנו לא ממש מתרומם. יש לזה הרבה סיבות אפשריות - הנושא, המדיה, ההשקעה (החסרה) שלי... אבל זה לא העניין. שניה לפני שאני מוותרת והולכת הביתה (או במילים אחרות - סוגרים את הפורום), רציתי לשמוע את דעתכם, ואולי לנסות בכל זאת: * מה הייתם רוצים לראות בפורום כזה? * איך אתם רואים אותו? * איזה רעיונות יש לכם כדי לקדם את הנושא הכל כך חשוב הזה? אני אשמח לשמוע מה יש לכם לומר, כי זה המקום להשפיע, ואני יותר מכל רוצה אתכם כשותפים שלי. טושטוש

saskya

New member
שלום טושטוש

אני קוראת שקטה בדרך כלל, כי כרגע אני מחפשת עבודה וקשה לי לנפץ את המיתוס. הייתי עדה לשרשור שלך בפורום נשי אחר בו התקיפו אותך על כך שהעזת לספר, באופן יפה ונקי את קורות חייך. אני לא שוכחת איזה בחור שכתב לך שלא יפה להתרברב (הוא כתב את זה באיצטלה של מי שלמד את חוכמת המזרח), כבר אז חשבתי לעצמי שאת בחורה לעניין, כי באמת לא השווצת, רק סיפרת על עצמך, ומה שעשית באמת ראוי להערכה, אבל הוא הוריק מקנאה. שמחתי שפתחת את הפורום זה, אבל אני מודה שלמרות שקראתי התקשתי להתחבר, אבל תהיה לי תחושת פיספוס אם תסגרי אותו, אז אני מנסה לתת קצת הצעות ליעול. בעיני הפורום הזה צריך כיוון מסויים, כי כרגע כל מה שאפשר לאמר בו הוא קשור לניפוץ את המיתוס, אבל אולי המיתוס עדיין לא בשל להתנפץ. לפיכך נתחיל בשם: נשים בהי-טק. עוד היה עוזר אם היינו בונות איזשהו 'אני מאמין' שהיינו מנסות לקדם. למשל לי הבעיה הקשה בחזרה לתחום היא האמהות. לא צריך בעיני לאמר לנשים שאם רוצים קריירה צריך להקריב קצת, כי בעיני לצאת לעבודה בה מצופה ממני ל"עבודה מאומצת" שהיא בדרך כלל לשבת במשרד עד עשר בלילה, בחמישים אחוז הספק, זה מתסכל. אני רוצה לעבוד תשע שעות בהספק מלא, וללכת הביתה. הייתי רוצה להעלות את זה לדיון ולנסות לצאת מכאן עם רעיונות איך לקדם את מקומן של אמהות במקומות עבודה שדורשים "עבודה מאומצת", צמד מילים שמעיד בעיני על הניצול המחפיר של עובדים בישראל בשם הניאו ליברליזם ההרסני. עוד הייתי מציעה לפחות בהתחלה לסנן במסננת דקה יותר מתלהמים למינהם. אני קוראת את הפורום בעיון ויש לפעמים משתתפים שלא מקפידים על דיון בונה, אלא מחפשים מקום להתנגח ואפילו קצת להעליב. זה לא תורם, וחבל. צריך להגביל את הדיון לנושאים ענינים ולא לאישיות הכותבת. בעיני מדובר בנושא חשוב לא רק לנו הנשים אלא לחברה כולה. כולנו רוצות להאמין שלא מדובר בבעיה אמיתית, כי הרבה יותר קל לנו כנשים לחשוב שאנחנו לא מספיק טובות. בואו נהיה הוגנות, טמינת הראש בחול לא תקדם לא את החברה בה אנו חיות ולא את האושר האישי שלנו. אני נפצעתי כמה פמים מתקרת הזכוכית כי סירבתי להכיר בה. וכל פעם שקפצתי גבוה, פתחתי את הראש אבל התקרה לא נשברה. זו זכוכית מחוסמת שמישהו מקפיד היטב על ניקיונה. מקווה שנצליח להתקדם ולקדם ביחד.

mayaki

New member
רעיונות

אני חושבת, שאפשר להוציא את הנושא הבהחלט חשוב הזה מעבר לפורום. למה אני מתכוונת? בפורום אפשר למצוא הרבה מאוד אנשים מתחום ההיטק, אנשים "מצליחים" וכאלה שלא צריכים "לוותר על המשפחה" ומצליחים לנפץ את כ-ל המיתוסים שקשורים להייטק. אם נאגד את כל האנשים האלו, כשהפורום הוא "בסיס האם" -אפשר לעשות הרבה. מה לדוגמא? -ללכת לדבר בבתי ספר- ואני בטוחה שבנות שיראו שיש גם אנשים "נורמליים" בתחום ההיטק, שהם לא רק "נמוכים, מחוצ'קנים וחסרי יכולות חברתיות", זה יתרום לקידום של הגעה של נשים לתחום. רק שיחה אחת כזו בוודאי תעלה את המוטיבציה ואת המודעות, אני בטוחה. -לארגן כנסים- וכן, זה נשמע גדול, אולי גדול מידי. אבל הרבה פעמים שמעתי פה תלונות על כנסים קיימים- כנס "שים בקריירה" שנואמים בהם גברים שוביניסטיים, כנס הייטק באילת שאין בו ייצוג לנשים, וכו'. אז למה שלא נארגן כנס כמו שאנחנו חושבים וחושבות שהוא צריך להיראות? -להוסיף לאתר: *ראיונות עם נשים מצליחות בהייטק *קישורים לכתבות רלוונטיות *להביא מידי פעם מנהלת בכירה בהייטק או בכלל להתארח בפורום זה הרעיונות שלי כרגע. אל תסגרו את הפורום

einatns

New member
יןפי של רעיונות מיה

אולי נתחיל באיזשהו סבב - שהמשתתפות היותר פעילות בפורום יציגו את עצמן ויעלו רשימה של נקודות, למשל: 1) האם אני מרגישה יחס שונה כאישה? 2) אם יש ילדים - א) איך בונים את חלוקת הנטל בבית? ב) האם שיניתי את נפח. צורת העבודה שלי? 3) מה הייתי רוצה לשנות במקום העבודה שלי כך שיתאים יותר לנשים )אם בכלל(. עוד רעיונות?

mayaki

New member
עוד... ../images/Emo13.gif

היי עינת, מסכימה שזוהי התחלה טובה. אני חושבת שצריך להוסיף כאן גם איזה שהוא סעיף (שאני לא כל כך יודעת איך לקרוא לו) שקשור לנכונות לפעול לשינוי. כלומר, אם את מרגישה יחס שונה כאישה, או לחלופין אם יש דברים שהיית רוצה לשנות בהקשר לאחוז היחסי של נשים בהייטק- עד כמה תהיי מוכנה לפעול? האם תהיי מוכנה לדבר עם תלמידי תיכון? עם סטודנטים? להשתתף בכנסים? כמובן, שלפני ששואלים צריך לראות שאנחנו באמת מסוגלים "להרים" את הדברים האלה. צריך לפנות לבתי ספר באיזורים שונים ולראות אם הם מוכנים להקדיש לנושא שעה בכל כיתה- נראה לי נכון לעשות זאת בכיתות ח-ט, לפני שמחליטים על מסלול לימודים. מה את אומרת? אני מוכנה להתחיל עם בתי ספר באזור תל אביב...

../images/Emo45.gifנעים להכיר...

אני חושבת שבתור מי שפעם ראשונה מבקרת בפורום הזה ועוסקת בתחום זמן רב, הבעיה העיקרית שהפורום לא מוכר בכלל. למרות שהרעיון יפה. הדבר הראשון והמיידי זה להפיץ את דבר קיומו של הפורום. חסר נושאים לדבר עליהם? יש מיליון, הם פשוט מנותבים לפורומים אחרים, חבל...

גם אני פחות מתחברת...

אני עובדת הייטק ובתחילה מאוד שמחתי שנתקלתי בפורום הזה, בתור בית לכלל הנשים העובדות במקצוע התובעני הזה. אך עד מהרה הבנתי שהנושאים הנידנים פה מאוד חד-גוניים ואיך לאמר את זה???.... מעייפים... בתור אמא בהיי-טק אני מוצאת שאני והקולגות שלי לא ממש מתעניינות בלדון על איך להביא נשים להיי-טק, איך לנצח את הגברים ואיך... לנפץ את המיתוס.... תכל'ס מה שמעניין אותנו זה פחות האידיאלים ויותר היומיום: איך לשרוד במקצוע הזה בתור אמהות, איך לנהל חיי משפחה בריאים בצד עבודה תובענית, איך להתמודד עם דדליינים, ריליסים ונסיעות לחו"ל שאת סוחבת הריון חודש שישי, ואיך לגרום לזה שלהאריך חופשת לידה לפחות לחצי שנה לא יראה כזה נורא, איך להתקדם במקצוע בלי לדרוך על החיים מסביב, ולהיפך, איך לוותר או אפילו לשאוף לחיים פחות קרייריסטים לטובת בריאות נפשית של כל הסובבים אותך ושלך, איך לגרום לזה שנורמות עבודה גבריות של שעות עבודה מטורפות ואימיילים מהבית לא יכנסו בטבעיות גם לנשים (לא שזה טוב גם לגברים...), איך להביא לזה שתנאי העבודה שלך יהיו כשל כל עבודה בחוץ ושתוכלי לאסוף את הילדים מהגן ב-5, ואיך להתמודד עם המצפון כשלא מצליחים לעשות את זה. נכון שחלק מהדברים שאמרתי רלוונטים גם לגברים שעובדים קשה, אבל המטרה שלי ושל חברותי היא ממש לא לנסות להיות כמו הגברים, אלא להיפך, להביא לנורמות עבודה שיקלו על נשים בהריון, אחרי לידה ומגדלות ילדים, כי אין מה לעשות "אמא זה אמא". אני מודה שלפני שהפכתי לאמא, כל הדברים הללו פחות עניינו אותי, אבל זה קורה, וזה יקרה (בשעה טובה) לכולן ביום מן הימים ואז פתאום הכל משתנה ומקבל פרופורציות אחרות, והאידיאלים הגדולים מתגמדים, ואז מתחילים להבין למה מלכתחילה יש את ההבדל הזה בין נשים וגברים ולמה בכלל נוצר ה'מיתוס' הזה. אז דבר ראשון אני מציעה כמו קודמתי לשנות את השם הדעתני ל"נשים בהייטק", כדי שהפורום יוכל להיות בית לכל מיני דיונים בנושא המין הנשי בהייטק, ולא רק לנושא הצר של ה'מיתוס' הזה, שדי ממצה את עצמו מהר מאוד. וכן, אפשר קצת להוריד את הרף (והאף) ולא רק לפרסם לינקים למאמרים, כנסים ודעות בנושא מעמד האשה, אלא גם לשתף בחוויות היומיום ההייטקיות שכולן מתחברות אליהן: חוויות הריליסים, העלאת השכר הקרובה, הבוס\ית המעצבנ\ת, מה כמות הקלוריות שמספקים לכן במטבחון הקטן שלידכן, וכו'... מקווה שתצליחו בכל מקרה

למעלה