לימודים

נועיק

New member
לימודים

לפי מיטב ידיעתי צה"ל משלם ליתומי מלחמה על לימודים, כל עוד הם מתחילים ללמוד לפני גיל 30, ועד סיום תואר ראשון. אני התחלתי ללמוד מזמן, לפני גיל 30, התעודה שקיבלתי היתה תעודת הוראה. היום ניתן באותו מקום להשלים לימודים לתואר ראשון, דבר שחשבתי עליו לאחרונה. האם יכול להיות שאקבל את המימון להשלמת התואר למרות שעברו הרבה שנים מאז שהתחלתי ללמוד? שווה לנסות בכלל? ואם כן, למי פונים? תודה מראש על העזרה

האם

1. עברת את גיל 30? או 2. האם משרד הבטחון מימן לך את הלימודים לתעודת הוראה? אם לא אז נשמע לי מאוד סביר שישלמו, אם כן אפשר תמיד לפנות לועדת חריגים אבל אם כבר שילמו לך על לימודים לתעודת הוראה זה לא נשמע לי בעל סבירות גבוהה

נועיק

New member
כן וכן ../images/Emo10.gif....

השאלה היא האם יש אפשרות הארכת התשלום לצורך השלמת התואר הראשון באותו מקום לימודים ובאותו תחום, או שנסחפתי בדמיונות ואופטימיות יתרה...

אני לא יודעת עדיף לשאול באגף השיקום

בכל מקרה תמיד יש את ועדת החריגים את יכולה לבקש מעובדת השיקום להסביר לך מה לכתוב בבקשה אליהם

נועיק

New member
תודה. תוכלי להפנות אותי לאגף השיקום?

צריך לפי איזור מסויים? לאן אני אמורה להשתייך? לפי מקום הולדתי או לפי מקום הלימודים או לפי מקום מגורי היום?...

למיטב ידיעתי

לפי העיר שבה אביך התגורר בה כשהוא נפל מספרי טלפון פה (דף מספרי הטלפון זמין דרך קישורי הפורום)

נועיק

New member
תודה, התקשרתי

הפנו אותי למרכז השירות הטלפוני, שם בדיוק קרסו המערכות, אז אני מחכה לשמוע תשובות. נראה, אולי יהיו אפילו חיוביות...

ויקי29

New member
אני קיבלתי

נועיק, שלום. גם אני קיבלתי בזמנו את מימון לימודי ההוראה שלי בסמינר למורים, ומספר שנים אחר כך - כשרציתי להמשיך וללמוד לתואר ראשון מלא - קיבלתי את כל שכר הלימוד באוניברסיטה ממשהב"ט. זה היה מזמן, ועד כמה שאני זוכרת הייתי צריכה לכתוב להם מכתב ולהוכיח שהלימודים באוניברסיטה הם המשך ישיר לכיוון של לימודי ההוראה (לכן נרשמתי ללימודי חינוך, ואפילו כמקצוע משני...), ולבסוף קיבלתי. אל תתייאשי מתשובה שלילית. המשיכי לפנות ולשלוח מכתבים (כולל מכתבי ערעור), ואני מאמינה שלבסוף תקבלי. בהצלחה, ויקי

נועיק

New member
בינתיים אמרו לי ככה -

שזה כמובן בלתי אפשרי, אבל נתנו לי כתובת לפנות לשם בכתב. שלב ראשון היה צפוי, נראה איך יעבור השלב השני. אני שמחה שאת הצלחת, זה אומר שהכל אפשרי... תודה !!!

ויקי29

New member
הדבר החשוב ביותר הוא

לקַשֵר בין תחום הלימודים החדש שלך לבין המקצוע שעליו קיבלת מימון בעבר. נדמה לי שגם ראיתי בזמנו בניסוח זכויות היתומים את הסעיף שמתנה בכך את המשך הסיוע ללימודים גבוהים. בקיצור: שלבי את הדברים והיי אמיצה וחזקה. ספרי לנו מה קורה. בהצלחה, ויקי

למעלה