לימודים...

לימודים...

שלום, אני בת 20 ואני מתכוונת להתחיל ללמוד לימודים אקדמאים באוקטובר. אני מאוד רוצה להתחיל ללמוד אבל הבעיה היא שאני לא כל כך יודעה מה. המקצוע היחידי שבאמת מעניין אותי זה תזונה. הבעיה היא שזה מקצוע מאוד צר, שלא ממש ניתן "לשחק" איתו ולפנות לכיוונים אחרים. מצד שני ללמוד ביולוגיה נניח זה רחב מידי בשבילי כי מה שמעניין אותי זה בעצם הפיזיולוגיה של גוף האדם ותזונה בפרט. פניתי לפורום הזה כי אני מניחה שאתם מתעסקים ומבינים בנושא קצת יותר ממני. אני לא מצפה שתגידו לי אם ללמוד או לא אבל אני אשמח אם למישהו יש חוות דעת. אם מישהו למד את זהויכול להגיד לי איך הלימודים ומה לומדים בדיוק. אני חושבת ללמוד באוניברסיטה העברית אחרי שאני אשפר את הפסיכומטרי ואם אני לא אצליח אני אלך למכללת אריאל. בגלל שזה מקצוע יחסית נדיר אני לא מוצאת אנשים שאני אוכל לפנות אליהם ולשאול אותם על הלימודים והמקצוע. אני מודה לכם אם מישהו יכול לעזור לי, להמליץ לי, לתת לי מידע או כל דבר בעצם.

tommythecat

New member
השאלה איך את מגדירה

"צר". גם בתזונה יש התמחויות בתחומים רבים -- ספורט, נשים בהריון ולידה, תזונת תינוקות וכו' וכו'. יוסי

כי זה דיי להתקבע על משהו ספציפי...

כמו רפואת שיניים.... למשל במקצועות יותר ריאלים כמו תעשיה וניהול וכלכלה יש יותר אופציות שאפשר להתעסק איתם. פשוט רציתי לשמוע המלצות מסטודנטים שלומדים או מאנשים שלמדו את זה. לדעת מה לומדים, אם זה עניין אותם, עד כמה יש דרישה לזה בשוק וכד' כי לקרוא על זה באינטרנט מאתרים של אונברסיטאות ומכללות לא כל כך אומר לי כלום כי זה נעשה דיי באופן יבש ולא מתוך ניסיון "מהשטח."

m0sh3

New member
תכלס , בכל מקצוע אקדמי

בסופו של דבר "מתקבעים" על משהו. תואר ראשון זה מדעי יסוד בעיקר ברוב התארים , אחרי זה מתמחים במשהו ואיתו ממשיכים. המדעים מאוד רחבים ואי אפשר להתעסק בהכל. גם במדע רחב כמו ביולוגיה , יש לך פשוט יותר אפשרויות ל"התמחות" אחר כך - גם אם לא פורמלית , אבל את תתמקדי במשהו מסוים.

אני לא מדברת על תואר שני...

אני מדברת על העבודה בתכלס. שאין כל כך מגוון של אפשרויות שבהן אפשר להתעסק בניגוד לדוגמא של ביולוגיה, כלכלה ותעשיה וניהול שבעצם משאיר אותך להתעסק עם מגוון רחב של תחומים שבהם אפשר לעבוד ב"מקצועות" שונים (ניהול, מחקר, לוגיסטיקה וכו') אני פשוט רוצה לשמוע ממישהו שלמד את זה, או ממישהו שזה עניין אותו ובכל זאת החליט לא ללמוד את זה. מישהו שמכיר מישהו... הבעיה היא שאני לא מכירה אף אחד שבאמת למד או מתעסק עם זה בצורה מקצועית ויכול לתת לי איזשהי חוות דעת. פשוט חבל לי עכשיו לשפר פסיכומטרי ובסוף ללמוד משהו אחר.

לימודי תזונה

צלצלי למזכירות הפקולטה לחקלאות ברחובות שהיא בית הספר המוביל למדעי התזונה בארץ והם יעזרו לך. אפשר גם להגיע ופשוט לדבר עם סטודנטים.

למעלה