לימודי רפואה באנגליה

roiosdona

New member
לימודי רפואה באנגליה

מישהו יודע משהו על לימודי רפואה באנגליה ? מהי עלות שכר הלימוד באוניברסיטאות הנחשבות? מהי עלות המחייה ? מהם תנאי הקבלה ? תודה רבה מראש וחג שמח

roiosdona

New member
כמה גבוה ?

כמה שכר הלימוד לדוגמא ב: Imperial College London ?

Caput femoris

New member
בוא אעשה לך את החיים קלים

אם אתה לא אירופי - 39 אלף פאונד. אם אתה כן (ועומד בעוד כל מיני דרישות) - 10% מזה. אבל תנאי הקבלה רצחניים והסיכויים אפסיים. מקובל? עכשיו ממש אקל עליך: אם אתה רוצה ללמוד באנגלית ואין לך בעיית תקציב - המדינות דוברות האנגלית (כולל אוסטרליה) הן המקום בשבילך. אם אתה רוצה ללמוד באנגלית ויכול לעמוד בעלויות דומות לישראל - מזרח אירופה קוראת לך. אם אתה מוכן ללמוד בשפות אחרות ויחסית יותר בזול מישראל - מרכז אירופה (גרמניה, איטליה וכו') זה הכיוון.

roiosdona

New member
לגבי אוסטרליה

זה נכון שהיא נחשבת לזולה ביותר מבין המדינות דוברות האנגלית ? שוב תודה

בנובמבר

New member
משהו כמו 55 אלף דולר אוסטרלי לשנה

רוב האוניברסיטאות שם מלמדות לפי התוכנית הארבע השנתית עכשיו או אולי כולן, כי למשל אני זוכר אוניברסיטת מלבורן רק שינתה לאחרונה את התוכנית ה6 שנית ל4 שנית. ויש עוד שנת סטאג'. אז צריך תואר ראשון. אין מקצועות ליבה כמו פה. אפשר ללמוד למשל תואר ראשון באומנות ואחרי זה להשיג ציון טוב ב GAMSAT שמצריך כמה חודשי לימוד אם אין רקע מדעי. הוא כולל 3 חלקים אם אני לא טועה: חלק מדעי של ביולוגיה, פיזיקה וכימיה ברמה של שנה ראשונה בתוכנית 6-שנתית. ויש חלק אנגלית ועוד משהו. ויש את שלב הראיונות. קוראים לתואר Bachelor of Medicine, Bachelor of Surgery או MBBS. הנה למשל: http://www.monash.edu.au/study/coursefinder/course/3952 אם יש לך בכיס 50-80 אלף דולר אוסטרלי ומעוניין ללמוד רפואה באוסטרליה - תשקיע אותם בתואר ראשון שאפשר להגר איתו אחרי השלמת התואר ואז תלמד שם כמו אזרח רגיל עם רק Permanent Residence :) מצד שני הרבה אוניברסיטאות מחייבות עבודה בקואנטרי סייד כמה שנים טובות לפני שתוכל להתמחות באיזו עיר. אבל אין לי את המידע המדויק לגבי זה. בהצלחה

roiosdona

New member
הבהרות

כמה זמן לוקח ללמוד תואר ראשון שם ? ואיזה תואר אני צריך ? כמה עולה שכר לימוד לתואר הזה ? האם הסכומים שציינת כוללים עלויות מחייה או רק שכר לימוד ? מה זה אומר אם התוכנית 4 שנתית ? לומדים יותר חומר בפחות זמן ? מהו שכר לימוד עבור permanent residence? תודה רבה מראש

roiosdona

New member
שאלה נוספת

מה לגבי אנגליה ? התוכנית שם היא 6 שנתית לא ?! אחרי מה שאמרת עכשיו יוצא שיותר זול ללמוד באנגליה מאשר באוסטרליה , בגלל שיש צורך בתואר מוקדם . אבל המחייה באנגליה יקרה בהרבה הלא כך ? תודה מראש שוב

בנובמבר

New member
פירוט

לגבי תואר ראשון, זה זהה למה שיש ברוב המקומות. זה בדרך כלל 3 שנים נכון. אם זה הנדסה למשל אז זה יהיה 4 שנים. ובשביל רפואה עדיף לעשות תואר של 3 שנים ולחסוך שנה כי ממילא דרוש תואר ראשון ולא חשוב כמה שנים וגם לא משנה באיזה תחום, העיקר תואר ראשון עם הממוצע הדרוש. רוב האוניברסיטאות דורשות ממוצע 5.0 GPA לפחות, אוניברסיטאות יוקרתיות יותר מבקשות 5.5 לפחות, ויש כאלה שמאוד נחמדים, אפילו עם 4.8 אין להם בעיה, רק שתביא ציון טוב ב GAMSAT. תוך כדי לימודי תואר ראשון הרבה עובדים וממנים את המחיה בעצמם. אולם לפי חוק אתה יכול לעבוד רק 20 שעות בשעה כול עוד אתה סטודנט מחו"ל. ויש הרבה דרכים עקיפות לעבוד יותר בלי לעבור על החוק... למשל להיות נהג מונית. אז ככה שכר שנת לימודים לתואר ראשון תעלה לך משהו כמו 15-25 אלף בשנה. בלי מחיה כמובן. זה משתנה לפי איזה אוניברסיטה ואיזה נושא. והמחיר עולה משנה לשנה לסטודנטים שבאים מחו"ל. יש אנשים שהולכים ללמוד בקמפוסים בפרפירייה וזה עולה פחות מבחינת שכר לימוד וגם מחייה, וגם אם לומדים שם זה עוזר לצורך הגירה בשלבים מתקדמים יותר. נותן יותר ניקוד בשביל הגירה. כי באוסטרליה כדי להגר יש לאסוף מספר מסוים של נקודות. אתה בוחר איזה וויזה רוצה ובודק מה הניקוד הדרוש בשבילה ואז עובד על זה. אז שתבין תואר ראשון לא חייב להקנות לך תושבות. זה תלוי בך אם תבחר תחום שיהיה דרוש בזמן שתסיים ויתאפשר לך להגר בזכותו. האוניברסיטאות לא עוסקות בזה. בקשר ל permanent residence (תושבות קבע קוראים לזה אני חושב) - תשמע זה משהו אינדווידואלי. זה לא תלוי באוניברסיטה כמו שאמרתי. מי שבא לו לחיות באוסטרליה אחרי סיום לימודים, יכול לבדוק אם יש לו אפשרות. יש תארים ראשונים שלא מאפשרים הגשה לתושבות כי פשוט משרד ההגירה מפרסם מקצועות שדרושים ורלוונטים למדינה ומה חסר בשוק העבודה שיביא לתועלת וכו. וזה משתנה משנה לשנה. למשל אם היית מסיים תואר ראשון במדעי המחשב ב 2007 היית יכול בקלות לקבל תושבות קבע תוך 6 חודשים אחרי הגשה. ואז להתכונן ל GAMSAT ולהתחיל לימודי רפואה תוך שנה וחצי מקסימום. אבל עכשיו אחרי הקריסה ב 2008 למשל שוק העבודה מוצף באנשי מחשבים באוסטרליה ובגלל המצב האקונומי, הרבה מפוטרים וכו, הביקוש ירד ובלי נסיון עבודה של שנתיים עם תואר ראשון קשה לקבל תושבות. אז אם היית מסיים תואר במדעי המחשב עכשיו ומגיש ביקוש להגירה עם כול המסמכים הדרושים (שזה בעצמו מורכב גם), היו שמים אותך על רשימת המתנה של כמה שנים לפי מה שאני שומע בימים אלה. ואז הכל בסוף לא שווה. לפני כמה שנים היה ביקוש רב לטבחים. הרבה באו ועשו קורס של שנה בשווי של 20 אלף דולר ואז הגישו בקשה לתושבות וקיבלו אותה תוך זמן קצר. ומתי שאתה תושב אתה מקבל את כול ההטבות כמו כול אזרח אחר. רק אתה לא יכול לבחור בבחירות. עכשיו המצב שונה מאוד, הביקוש לטבחים ירד. לגבי תוכנית ארבע שנתית אני לא בטוח. היא מאוד אינטנסיבית כנראה. באוניברסיטת ת"א יש תוכנית כזו ובארה"ב יש להם אותה גם. לגבי אוסטרליה מה שאני יודע זה שהם מעדיפים את התוכנית הזו כי רוצים אנשים בוגרים שיעבדו ברפואה, ואנשים שבאים מתחומים שונים לאוו דווקא אלה שסיימו תואר ראשון בביולוגיה, כדי לבוא בתועלת רבה יותר לתחום הרפואה... לגבי אנגליה אני לא יודע איזה תוכנית מלמדים שם ואכן המחיה שם היא יותר יקרה. אבל באוסטרליה תצטרך לשלם רק לשלוש השנים בתואר ראשון. ואם אתה מצליח להפוך לתושב קבע ומתקבל ללימודי רפואה כושב קבע, אתה תהיה מה שנקרא CSP סטודנט ואתה יכול לקחת כהלוואות וכל מיני... כך עושים התושבים אז בעצם זה עולה לך בנתיים רק לתואר ראשון, וללמודי רפואה המדינה תשלם לך את הרוב ואתה תשלם חלק קטן דרך הלוואות או מלגות והרבה אפשרויות אחרות.... ואז כשעובדים אפילו כ GP בפריפרייה זה משתלם... לא כמו פה בארץ על 4 אלף שקל בסטאז'. מקווה שעזרתי עם העברית שלי ברוב הנקודות שציינת. בהצלחה.

roiosdona

New member
לימודי רפואה באנגליה

האם יש סיכוי למצוא אוניברסיטה נחשבת באנגליה וללמוד במחיר של כ200 אלף שקל לשנה כולל מחייה ? מישהו יודע משהו על שכר לימוד באוניברסיטת UCL בלונדון ? האם יש צורך במכינה כלשהי לצורך קבלה לאוניברסיטה ?( האם יש מבחני קבלה ?) תודה רבה מראש

למעלה