לימודי תיכון בארה"ב . .

o s h e r

New member
לימודי תיכון בארה"ב . .../images/Emo53.gif

בן שש עשרה רוצה לגור בארה"ב אצל חברים ולהמשיך לימודי תיכון בפניקס אריזונה. אשמח לכל מידע איך מתארגנים למי פונים ואם בכלל ניתן ותודה

שטיבלמן

New member
עד כמה שידוע לי, אין התארגנות

מיוחדת. צריך להביא תעודות מתורגמות לאנגלית, פנקס חיסונים, וזהו אם אני לא טועה. בתי הספר אליהם אתה יכול להרשם הם רק בתי הספר הנכללים באיזור מגורים שלך, ולכן אנשים נוהגים לבחור קודם את בית הספר אליו ירצו לשלוח את ילדיהם, ואז בוחרים בית אשר נמצא ב- district שלו. היות ואתה עומד לגור עם חברים, פשוט שאל אותם איזה בית ספר תיכון נמצא אצלהם ב= district. אני בטוח שאחרים כאן יוכלו לתת לך יותר עיצות.

שטיבלמן

New member
תוספת

תצטרך גם כמובן להביא דרכון או תעודה אחרת, וגם להוכיח שאתה גר ב- district שלך. זה יכול להתבצע ע"י שהמשפחה אצלה תגור מראה חשבון שהיא שילמה (חשמל, טלפון וכו´) שם כתוב הכתובת, ותצרף מכתב (אולי מעו"ד/נוטריון) המאשר כי אתה גר אצל החברים. כל מה שאני כותב כאן לא מוסמך...

מה עם סטטוס חוקי?

כמובן שצריך לדאוג לויזה/גרין קארד/אזרחות - ללא אישורי שהייה חוקיים לחלוטין לא תוכל להירשם לבי"ס.

שטיבלמן

New member
אם אני לא טועה..

ארה"ב מחוייבת לספק שירותי חינוך/בריאות וכו´ לכל הילדים אשר נמצאים בה. גם אם הם אינם חוקיים. אני זוכר שקראתי בעבר שאפילו מהגרים לא חוקיים שולחים את ילדיהם לבית ספר, ובתי הספר אינם יכולים לדרוש אף תעודה אשר מוכיחה את "חוקיותם". לדוגמה, לא מבקשים social security מהילד/הורים, לא מבקשים לראות גרין קארד או כל מסמך רשמי אחר (אלא כל תעודה המעידה על הגיל, כגון תעודת לידה). אז כמובן שמומלץ להסדיר את חוקיות השהיה בארה"ב, אבל אם אני לא טועה - לילדים אשר הגיעו לארה"ב מובטחים הלימודים שם בבתי הספר. בעצם, אולי מדובר על ילדים עד גיל מסויים, ממש לא זוכר...

לא נכון לגבי קליפורניה

חייבים להוכיח חוקיות בשביל להרשם לבי"ס וזאת בגלל כמות עצומה של מהגרים היספנים אשר מעמיסים את מערכת החינוך

יובית

New member
אני לא בטוחה.........

אני גרה בלוס אנג´לס......4 ילדיי הולכים לבתי ספר ציבוריים ומעולם לא התבקשתי להוכיח את הסטטוס שלנו כאן. נכון שליפני שנים העלו את ההצעה במיסגרת הבחירות והיא אושרה ברוב קולות שלא לקבל ילדים לא חוקיים לבית הספר הציבורי... אבל היו פה הפגנות של המיגזר הספרדי (מקסיקאני) וההצעה או שהתבטלה או שהקפיאו אותה. מה שצריך להוכיח כשבאים לירשום ילדים לבית הספר זה תעודת לידה פינקס חיסונים וכמובן העתק של חשבון חשמל או מיסמך על השכרה או רכישת דירה להוכיח שאת גרה באזור של בית הספר. מקווה שעזרתי

שטיבלמן

New member
ולינק

כן... אני כל הזמן חוזר לשאלה שלך, פשוט מרגש לדעת שבחור בן 16 מסוגל לנסוע ולגור עם חברים, בלי המשפחה, בארץ זרה.. טוב, די להשתפך, תבדוק בלינק הזה, ותבקש מהחברים להתקשר לטלפון שמצויין שם (4361-542-602) וישאלו את כל השאלות שעולות על דעתך.

שטיבלמן

New member
משהו אחרון ודי...

במחשבה שניה, אולי לא יספיק מכתב מעו"ד שאומר שאתה גר אצל המשפחה. אולי על המשפחה יהיה לבקש עליך custody (משמורת?). הכי טוב לשאול בטלפון באריזונה. לילה טוב!

o s h e r

New member
נראה ששאלתי בצורה לא

ברורה ואתכם הסליחה לכל התוהים - אני שואלת עבור בני שזה רצונו. החלק החשוב של השאלה הוא בעצם איך לארגן את היציאה לארצות הברית בצורה חוקית ןמאורגנת. כאשר הוא מוזמן להתגורר אצל חברים בפניקס אריזונה. החלק השני מתייחס לאופציות הלימודים. מגזר פרטי או ציבורי. (אם כי די ברור לי שלא נוכל לעמוד בתעריפים של חינוך פרטי - לא יזיק לדעת) סליחה על אי הבהירות והמון תודה על ההענות. בתקווה שתאירו את עיניי הלאה

לא פשוט

בעיקר כאשר מדובר בקטין, וכאשר האפוטרופסים החוקיים שלו לא מגיעים איתו. האופציות היחידות להשגת ויזה חוקית או גרין קארד הן דרך קרוב משפחה בעל אזרחות - הורה, סב או אח, או ע"י אימוץ חוקי של הקטין ע"י אזרחים. ויזות סטודנט אינן ניתנות למטרות לימודים תיכוניים וויזות תייר אינן מאפשרות לימודים באופן חוקי. מצטערת שאין לי חדשות טובות יותר, בהצלחה!

o s h e r

New member
חשבנו לפנות

לקונסוליה לבירורים ושאלות. היכן היא ממוקמת? אולי יש עוד גופים, עורכי דין או כל אופציה אחרת לברר עד קצה הקצה? אני האמת, ממש לא רוצה שיסע, אבל הבטחתי לעשות כל מאמץ סביר ושוב...... תודה

למעלה