לכל האמהות.....בבקשה תעזרו לי

לכל האמהות.....בבקשה תעזרו לי../images/Emo24.gif

בספטמבר אני מכניסה את הבית שלי (שתיהיה בת 1.7 ) לגן. (האמת , זה מלחיץ ומפחיד) אילו שאלות אני צריכה לשאול את הגננת, כדי להיות בטוחה - כי הבת שלי נמצאת במקום בטוח!!! וכמובן שהגננות ומטפלות יודעות מה לעשות במקרים חריגים!!!! ומקצעויות !!! אשמח לקבל תגובות.... תודה רבה על שיתוף הפעולה

dafgol

New member
הבטחתי לך רשימה ....אז קבלי :

לבדוק מה ההשכלה וההסמכה של הגננת\עוזרת וכל הצוות
בטיחות - שלא יהיו חפצים מסוכנים בהישג יד (חומרי ניקיון לדוגמא ) שלא יהיו רהיטים ארונות וכל דבר עם פינות חדות ומסוכנות.
לברר האם צוות הגן עברו ועוברות סדנאות ריענון בעזרה ראשונה וגם בכלל בתחום ההוראה.
לברר מה הגן מספק ומה את צריכה להביא, אצל רזי אנחנו מביאים חיתולים משחה ומגבונים, כל נושא התזונה הבישול התפריט וכו' באחריות הגן.( במקרה שלנו זה תפריט שנקבע ע"י דיאטנית ארצית של ויצ"ו)
היגיינה - לברר אם הן שוטפות את הילדים במקרה הצורך....כלכמה זמן מחליפות חיתולים...
לבדוק מה יש בגן ובחוץ מבחינת משחקים וצעצועים ...שיהיו בטיחותיים, לא קטנים מידי שניתן להכניס לפה, לא גבוהים מידי ושאין סכנת נפילה, לבדוק שיש מבחר צעצועים ומשחקים שיגרו את הילדים לשחק ולעבוד.
לבדוק אם יש קלטות מוסיקה שמשמיעים לילדים במהלך היום, ספרים, לוודא שלא יושבים מול טלויזיה...
איזה פעילות עושים עם הילדים - שעת סיפור ,אצל רזי לדוגמא יש חוג ריתמוסיקה פעם בשבוע.
אבטחה - לבדוק שלא כל אחד יכול להיכנס לשטח הגן מתי שבא לו...
תרופות - אצל רזי לא נותנים תרופות, אלא אם כן חתמנו ואישרנו בכתב וטלפונית ברגע נתון שאם עולה לו חום מותר להן לתת לו אקמולי.
סדר יום - לברר מהו סדר היום - מנוחה, ארוחות, שינת צהריים.
שנת צהריים - אם יש מיטות או מזרונים? אם ישנים על מזרונים לבדוק שיש שטיח והמזרונים לא על הריצפה....
ארוחות- מה נותנים ומתי ? ( ארוחת בוקר וצהריים וארוחות ביניים ) , אני לדוגמא לא הרשתי עם בר וגם עם רז לא מרשה שתייה ממותקת, אלא רק מים או תה.
לוודא שלכל ילד יש תא שלו עם הבגדים להחלפה שלו, בקבוק שלו או כוס שלו, לברר אם עלכל בקבור רשום שם הילד.
כמובן מה היחס בין גננת\מטפלות לכמות הילדים בגן.
איך נראים אזור ההחלפה וההחתלה, מקלחת, שרותים, מטבח וכו'...
לברר מראש מה עושים עם ילד חולה? אצלינוילד עם חום לא מגיע לגן.
לבדוק שיש מקום בחוץ , מחוץ לחדר שאפשר לשחק בחוץ....מתקנים שטח פתוח מקורה ומאובטח.
במהלך השיחה עם הגננת והצוות - נסי להתרשם מהאנשים, מצורת הדיבור, אינטונציה , טון הדיבור ואוצר מילים.....זה נשמע אולי מגוחך אבל מאוד חשוב.
לברר מה קורה אם את מאחרת להוציא את הילדה? בדר"כ יש קנס כספי על איחורים.
להתרשם מהכל כולל הכל....ולא להתבייש לשאול שאלות ואם את רוצה לבקש גם מספרי טלפון של אמהות לילדים בגן - המלצות.
לברר מראש לגביי ימי חופש וחגים. טוב נקתע לי קו המחשבה, אבל יש לך פה הרבה נקודות חשובות שלמדתי מנסיוני, ראית שבוע שעבר את הגן של רזי....מקום גדול, נעים, מגרה לילדים, צוות נעים וכייפי , מאובטח, לכל ילד יש את התא שלו, הבקבוק שלו וכו'... אם אזכר בעוד משהו אוסיף לך.

dafgol

New member
Nה תודה ../images/Emo35.gif

תרשמי לך את הכל בפתקים לשליפים
גברתי המורה
באיזה שעה את מתכננת ללכת? אם יסתדר לי ואם תרצי אז אבוא איתך. ( מחר לפנה"צ אני נפגשת עם אמא שלי וסבתא שלי כנראה )

רעיון לא רעעעע ...חחחח...../images/Emo6.gif

לא יודעת, אבל אם את יכולה ללכת איתי אשמח מאד ! רק תגידי מתי נוח לך?

dafgol

New member
אני לא יודעת מתי אמא שלי מגיעה ....

טוב אני אצלצל אליך מחר כשאדע. בכל מקרה תעתיקי לך את הרשימה ואל תתביישי לשאול סעיף סעיף. אני אשמח ללכת איתך

אני באמת אשמח....../images/Emo23.gif

כי ירד ממני הרבה לחץ!!!! אני מפחדת שאני אתבלבל או אשכח או עוד דברים!!! מקווה שתוכלי להצטרף ....

למעלה